İçeriğe Yönlendir

2013 A4 Tdi Quattro Aldım Ses Çok Geliyor

Erhan KÜL

Recommended Posts

Erhan KÜL

Merhaba 2013 guatro araç aldım araçta 100 km sonrasında çok rüzgar sesi var ve araç bana konforlu gelmiyor.öncesinde benzinli golf7 aracım vardı.kesinlikle golf A4 ten daha sessiz ve konforlu bir araç bunu anladım.buna benzer durum yaşayan varmı? Benim araçtan sıkıntı var yoksa araç mı böyle golf A4 ten gerçekten daha mı konforlu? Şimdiden teşekkürler 

Aracım 2.0 tdi quatro 140 bin km de

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Lastiklerden gelebilir. Kapi cam fitillerinden de olabilir ruzgar sesi. Amortisörler ömrünü tamamlamış olabilir 140.000'de ise ki buda başka olasılık :) 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erhan KÜL yazdı:

Merhaba 2013 guatro araç aldım araçta 100 km sonrasında çok rüzgar sesi var ve araç bana konforlu gelmiyor.öncesinde benzinli golf7 aracım vardı.kesinlikle golf A4 ten daha sessiz ve konforlu bir araç bunu anladım.buna benzer durum yaşayan varmı? Benim araçtan sıkıntı var yoksa araç mı böyle golf A4 ten gerçekten daha mı konforlu? Şimdiden teşekkürler 

Aracım 2.0 tdi quatro 140 bin km de

lastik desenınden dahi ses yapar , golf vw grubunun herzaman 1 nosudur ve golfler sessızdır b7 passat b8 passatdan sessızdır mesela , b7 den bir tık golf 7 daha sessiz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Ben eşime 2014 BMW 1.16 d aldım.önceki aracı 2012 Clio idi.Araç Clio dan sonra inanılmaz sert ve yol sesi konusunda hayal kırıklığı yarattı.Biraz sürdükten sonra runflat olan lastikler yerine kışlık conti lastiklerden taktırdım araç bildiğiniz pamuk gibi ve sesiz hale büründü .Tamamen degisti.Lastik diyip geçmeyin bariz fark yaratabiliyor.Trim sesleri bile kesildi.Bence lastikleri kontrol edin.üretim tarihlerine bakın büyük ihtimal eski yada ömrünü tamamlamıştır .

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Ahmet Türedi yazdı:

Ben eşime 2014 BMW 1.16 d aldım.önceki aracı 2012 Clio idi.Araç Clio dan sonra inanılmaz sert ve yol sesi konusunda hayal kırıklığı yarattı.Biraz sürdükten sonra runflat olan lastikler yerine kışlık conti lastiklerden taktırdım araç bildiğiniz pamuk gibi ve sesiz hale büründü .Tamamen degisti.Lastik diyip geçmeyin bariz fark yaratabiliyor.Trim sesleri bile kesildi.Bence lastikleri kontrol edin.üretim tarihlerine bakın büyük ihtimal eski yada ömrünü tamamlamıştır .

Hocam lastikler sıfır takılı üzerinde alırken böyleydi.hayatımda ilk defa dizel araç kullanıyorum ona bi de golften sessizlik eklenince galiba bu nedenle alışamadım

Gökhan Albayrak yazdı:

Araçta değişen yada düzeltilen bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Araçta değişen parçada yok .kapı lastiklerine kulağımı elimi uzatıyorum bi rüzgarda hissetmiyorum ya da böyle anlamak mümkün mü ondan da emin değilim.aynısından bir araç bulup denemem lazım başka türlü emin olamayacağım gibi görünüyor. Yani golf A4 yanında muazzam konforluymuş çünkü 200 km hız yapsam da motor sesi hariç başka ses duymazdım ama A4 te 140 km de gerçekten kafa ağrıyor 180-200 km basma heyecanım YÖK şu an:))

Gökhan Albayrak yazdı:

Araçta değişen yada düzeltilen bir yer var mı?

Araçta sol çamurluk düzeltilerek boyanmış sağ iki kapı ise çizik boyası var araçta kaza da yok

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

hep benzinli araç kullandım dizel ilk kez kullandığımdan ve bi önceki aracım benzinli golf7 olduğundan konfor ve yalıtım anlamında rahatsız olduğumu düşünmek istiyorum.çünkü büyük hevesle aldım İnan'ın kapıda öyle duruyor.binesim gelmiyor golfü arıyorum ilginç şekilde.en iyisi aynı araçtan bulup binip karşılaştırmak olacak. Bir daha aracı sürmeden nasıl olsa iyidir demeden araç almayacağım.neyse ilgilenip cevap yazan herkese çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
hep benzinli araç kullandım dizel ilk kez kullandığımdan ve bi önceki aracım benzinli golf7 olduğundan konfor ve yalıtım anlamında rahatsız olduğumu düşünmek istiyorum.çünkü büyük hevesle aldım İnan'ın kapıda öyle duruyor.binesim gelmiyor golfü arıyorum ilginç şekilde.en iyisi aynı araçtan bulup binip karşılaştırmak olacak. Bir daha aracı sürmeden nasıl olsa iyidir demeden araç almayacağım.neyse ilgilenip cevap yazan herkese çok teşekkür ederim 

Sıfır lastik ama hangi marka. Ben aracımı aldığımda 3 aylık marshall diye lastik vardı hem ses hem frende kayıyordu. Conti aldım ne ses kaldı ne kayma.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Erhan KÜL yazdı:

Araçta değişen parçada yok .kapı lastiklerine kulağımı elimi uzatıyorum bi rüzgarda hissetmiyorum ya da böyle anlamak mümkün mü ondan da emin değilim.aynısından bir araç bulup denemem lazım başka türlü emin olamayacağım gibi görünüyor. Yani golf A4 yanında muazzam konforluymuş çünkü 200 km hız yapsam da motor sesi hariç başka ses duymazdım ama A4 te 140 km de gerçekten kafa ağrıyor 180-200 km basma heyecanım YÖK şu an:))

Araçta sol çamurluk düzeltilerek boyanmış sağ iki kapı ise çizik boyası var araçta kaza da yok

Kapıların menteşelerindeki civatalara bakarmısınız? Değişen yada doğrultma yapılan araçlarda içeride ses olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Tmm hocam bakacağım ilginiz için teşekkür ederim

Arda Bülent Güzel yazdı:

Sıfır lastik ama hangi marka. Ben aracımı aldığımda 3 aylık marshall diye lastik vardı hem ses hem frende kayıyordu. Conti aldım ne ses kaldı ne kayma.

Hocam üzerinde Pirelli marka kışlık lastikler var daha yeni faturası da var 

Pıtelli sotto zero3

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Arda Bülent Güzel yazdı:

kumho işte.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jant ebatı da konforu etkiler. Araç Quattro ise spor süspansiyon vardır büyük ihtimalle. Sürüş modları olması lazım araçta. Onu kurcalayın belki spor moddadır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fedai Özoğlu

Kapı fitillerin veya degiştirilen camlarda özensizlikte olursa yapabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Boş bir zamanda ben sizi land rover series ile gezdireyim arabanızdaki ses sorunu çözülecektir.

Şaka bir yana benim aklıma gelenler:

1- araç kazalı direkler tam oturmuyor fitiller

2- elektrikli aynaların montajında eksik parça var plastik vs başına iş gelmiş orjinali gibi durmuyor

3- ön cam değiştiğinde düzgün takamamışlar yan çıtalarını

4- paçalık vs bazı ilaveler var

lastik sesi geliyor ise jant büyük olabilir. burda yapacak şey küçük jant takmek ve/veya yumuşak lastik takmak. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan KÜL yazdı:

.180-200 km basma heyecanım YÖK şu an:))

bu heyecan olmaması iyi. gülecek bir durum değil sorumsuzluk daha çok.

çamurluk kapı arası aralık düzensiz olabilir mi? Ya da davlumbazda eksik parça?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

dizel araclar benzinlilere gore daha gurultulu calisir ve kullanirken biraz hirpalar bunun haricinde lastiklerden fark eder 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Araç içerisindeki rüzgar sesinin yaptırdığım kontrollerde normal olduğu sonucuna vardık.geçen sürede aracıma da alıştım artık sesi duymuyorum diyebilirim.benzinli golfümdeki sessizlik ve konfordan sonra birden alışamadığıma karar vermiş olum.ses konusunda denemelerde araç içeri yoğun şekilde lastik sesi aldığı belli.kışlık 245*45*17 ebat ve Pirelli marka. Yazlık lastik olarak 225*50*17 alsam sizce konfor ve sessizliğe katkı sağlar mı? Audi servisine sorduğum biri olur diyor biri çok farketmez diyor.Bu konu da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Evet çok sesli golfe göre.benzinli golf 7 ama dizel golf7 leri bilmiyorum.örneğin  golfü çalışır bırakırken atıyorum ekmek aldım geldim tekrar çalıştırmak için anahtarı çeviriyordum o kadar sessiz bir araç

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Yolda da emin olun golf daha sessiz 

Aracım 2013 model 2015 ve Yen'i kasa A4 quatrolarda yalıtım ve konfordadüzeltmeler yapıldıysa  bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan KÜL yazdı:

kışlık 245*45*17 ebat ve Pirelli marka. Yazlık lastik olarak 225*50*17 alsam sizce konfor ve sessizliğe katkı sağlar mı? Audi servisine sorduğum biri olur diyor biri çok farketmez diyor.Bu konu da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Lastik desen seçimini doğru yapmalısın.. 

Lastik etiketlerinde ses durumu belirtiliyor, bariz olarak da fark ediliyor. 

Mesela 

Continental eco contack - 72 desibel

Continental contisport 5 - 71 desibel

68 desibel olan lastikler de var.. 

Ses düşerken tüketim de A'dan C'ye yada E'ye çıkabilir.. Islakta yol tutuşa da bakıp tercih yapmak gerek. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...