İçeriğe Yönlendir

92000 tl Kırmızı Fiat Egea Alınır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Ben alacağımdan değil, fiyatları söylemek adına paylaştım. 

Kolay kolay araba borcuna girmem. Zatı iki arabam var. 3 üncüyü nere koyum. 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

2018 1.3 multijet easy plus modelini bir hafta/700 km civari kullandim ilk intibayi aktarmak istiyorum.

Artilar

Herseyden once yalitimini cok begendim. Disardaki sesi gurultuyu, motor sesini iceriye cok dusuk bi desibelle aliyor. Olcebilsem kesinlikle olcmek isterdim.

Yakit tuketimi (Hypermile icin zorladim. Son gordugum deger 3.7).

Ic trim, malzeme kalitesi sasirtici.

Direksiyon sertligi (city modu) kullanisli.

Kalkislardaki serilik. Gaz tepkisi.

Virajlardaki keskinlik, dinamikleri.. Sedan bi aracta kafasinin gittigi yere arkasinin gelmesini cok begendim. Focus'la bu konuda benzer goruyorum.

Direksiyon arkasina gizlenmis multimedya tuslari oldukca kullanisli geldi bana.

Manuel vitesteki gecisler.. Yerleri net ve belirgin. (6.vitesi mutlaka ister.. Bu otomobil tercih edilirse bence 6 ileri bakilmali.)

Camurlu vs. bagajin kumanda yardimiyla tamamen kalkmasi.

Eksiler

Daha 100km/s'e gelmeden aracin orantisiz sekilde savrulmasi beni korkuttu acikcasi. Limitleri belli olmayan bi arac bana gore. Nerde kopup nerde toparlanacagina o yuzden emin olamadim. 90'i gecmedikce uzmedi beni.. Sakin kullanim yapacak olan bir kisi icin ideal bi arac olabilir.

Lastik basinc sensorunun kafasina gore uyari verip tekrar susmasi. (Ilk uyari aldigimda lastikleri olcturdum sikintisiz cikti. Uyari geldikce sifirlamak gerekiyormus.)

Orijinal farlarin performansini begenmedim.

Eksi olarak gorulur mu bilemem ama klima menfezlerinin yerini ilk kez bu aracta yadirgadim. Dogrudan ekrani isitmasi sasirtti beni. 

Eger bir "Fiat" alacak olsam bu kesinlikle Fiorino olurdu ilk etapta.. (500 serisini bilemiyorum).

Cok mecbur kalipta bi Egea alacak olsam ona 90-100 bin degil en fazla 60-65 bin verebilirdim. Fazlasini vermezdim (Onu da eger "sadece yakit odakli" dusunerek alacak olsaydim..).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Furkan Sumer yazdı:

Daha 100km/s'e gelmeden aracin orantisiz sekilde savrulmasi beni korkuttu acikcasi. Limitleri belli olmayan bi arac bana gore. Nerde kopup nerde toparlanacagina o yuzden emin olamadim. 90'i gecmedikce uzmedi beni.. Sakin kullanim yapacak olan bir kisi icin ideal bi arac olabilir.

Dün DASK 'tan yetkililer gelip evde inceleme yaptı. Sonrasında binanın bodrum katını gezdiler. Site görevlisini arayıp bodrumlara bakmamız gerekli dediğimde "hocam bodrumlarda çatlak vs yok, az para verirler. Kimse baktırmadı, sizde baktırmayın" dedi. Dinlemedim, görevlilerle bodrumu gezdik. Bodrumlarda çatlak olmamasını görmek beni mutlu etti çünkü benim canımı o kolonlar kirişler taşıyor. Büyük kısmımız için paranın yeri canımızın önüne geçmiş malesef. Ben bu ve benzeri konulara bu açıdan yaklaşıyorum. Benim için almamamı gerektirecek tek ve yegane eksi yönü bu. Güzel tespit. Herşey yakıt-yürütme maliyeti olarak görülmemeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
İkame araç olarak kullanmıştım 3 gün. C elyse 301 sembol egea tarzı araçlar bana nedense hiç güven vermiyor.
C elyse ile mukayese şansınız var mı
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben egea ile 600 km yol yaptım. 140 km hızlarada çıktım. Tuhaf bir yanını hatırlamıyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tahir Ak yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:
İkame araç olarak kullanmıştım 3 gün. C elyse 301 sembol egea tarzı araçlar bana nedense hiç güven vermiyor.

Bendeki c elysee 2017 model idi, egea kaç modeldi hatırlamıyorum, elysee 13.500 km de idi egea 120 binde idi. C elysee, egea ya göre daha hızlı daha atik, bendeki bide yazılımlı idi uçuyordu. Yakıt c elysee de daha az. Yol sesi egeada daha az, c elysee yol ve rüzgar sesini daha çok alıyordu. Şehir içi kullanım kolaylığı olarak kesinlikle egea, city modu açıkken sanki oyuncak sürüyorsunuz gibi. Egeanın koltukları daha rahat, orta konsol ve göstergeleri iç dizaynı egeada çok çok iyi. C elysee de teneke jant varsa 120 ve üzeri giderken araba uçan halıya döner, yolda sağa sola gezersiniz sarhoş zannederler, çelik jant takınca ok gibi olmuştu. Egea ile uzun yol yapmadım ona yorum yapamayacağım. 

Citroenin multimedya sistemi hiç koyulmasa daha iyi olurdu, egeada dinlemedim ama citroenden daha kötü olamaz buna eminim.

Ali Darbaz yazdı:

Ben egea ile 600 km yol yaptım. 140 km hızlarada çıktım. Tuhaf bir yanını hatırlamıyorum. 

Taksi çıkması 1.4 egea düşsede alsak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bendeki c elysee 2017 model idi, egea kaç modeldi hatırlamıyorum, elysee 13.500 km de idi egea 120 binde idi. C elysee, egea ya göre daha hızlı daha atik, bendeki bide yazılımlı idi uçuyordu. Yakıt c elysee de daha az. Yol sesi egeada daha az, c elysee yol ve rüzgar sesini daha çok alıyordu. Şehir içi kullanım kolaylığı olarak kesinlikle egea, city modu açıkken sanki oyuncak sürüyorsunuz gibi. Egeanın koltukları daha rahat, orta konsol ve göstergeleri iç dizaynı egeada çok çok iyi. C elysee de teneke jant varsa 120 ve üzeri giderken araba uçan halıya döner, yolda sağa sola gezersiniz sarhoş zannederler, çelik jant takınca ok gibi olmuştu. Egea ile uzun yol yapmadım ona yorum yapamayacağım. 

Citroenin multimedya sistemi hiç koyulmasa daha iyi olurdu, egeada dinlemedim ama citroenden daha kötü olamaz buna eminim.

Taksi çıkması 1.4 egea düşsede alsak

Bunu izlemişmiydin. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Tahir Ak yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Celıyse 900 kılo egea 1215 kg 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Tanımadığın ikinci el araba almakta sıkıntı. Şöyle 5 yıl garantili egea almak var. Birde böyle fransız öpücüğü ile öpülmek var. 

Tabi herkes Ali Darbaz değilki araba alırken analiz etsin. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Bunu izlemişmiydin. 

İzledim tabiki, izlemediğim çok nadir videoların var onlar da oyun videoların zaten. Dizi sezonu izler gibi senin videoları izliyom. 

Telefon göstergenin üstündeyken nasıl araba kullandın, benim garip huylarım var göstergenin tamamını göremezsem huzursuz oluyorum. 

Aynı yolu 1.4 lpg ile gitsen kaç litre yakardı ?

Yol sesi çok az alıyormuş, bayaa hoşuma gitti. 

Senle yola gitmek isterdim valla, çok eğlenceli adamsın, Multivanı sen kaç litre yaktırırdın acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bu adamlar e60'a 30bin çıkaranlar değil mi? Vakit kaybı :) 

Honda turbo projesinide izledim oda   ":)"

92.000tl'de Egea benzinliye vermem arabanın ncap 3 yıldız güvenlik paketiyle 4.

Garantisi devam eden Hyundai Renault alırım 1-2 yaşında. 

Renault kullanıp keyif aldığım markalardan biriydi manueli olsun motoru yakıtı vs.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

İzledim tabiki, izlemediğim çok nadir videoların var onlar da oyun videoların zaten. Dizi sezonu izler gibi senin videoları izliyom. 

Telefon göstergenin üstündeyken nasıl araba kullandın, benim garip huylarım var göstergenin tamamını göremezsem huzursuz oluyorum. 

Aynı yolu 1.4 lpg ile gitsen kaç litre yakardı ?

Yol sesi çok az alıyormuş, bayaa hoşuma gitti. 

Senle yola gitmek isterdim valla, çok eğlenceli adamsın, Multivanı sen kaç litre yaktırırdın acaba.

ne diycek sana

Nerem eğlenceli benim ya. Adamın uykusu geldi boluya giderken . Sor bakalım @Coşkun Basan sana  ne diyecek. :)  Fren basmadan nasıl geniş geniş viraj aldığımı anlatsın sana . 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

sola geniş sağa dar alınır viraj

Hele bir de görünmez şikan belirlenirse :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sola geniş sağa dar alınır viraj

Abi ben akslar ve rotlar eksimesin, körüklerim ezilmesin, frenlerim eskimesin diye virajları mümkün olan en az direksiyon hareketiyle alıyorum. Yol boş ise yarış çizgisinde giderim. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

ne diycek sana

Nerem eğlenceli benim ya. Adamın uykusu geldi boluya giderken . Sor bakalım @Coşkun Basan sana  ne diyecek. :)  Fren basmadan nasıl geniş geniş viraj aldığımı anlatsın sana . 

Yahu herkesin neyi nasıl gördüğü farklı, başkası sıkılabilir :)

Bende bazen arkadan araba gelmiyosa viraja apex noktasından girerim, koca minibüsle sağdan sola, soldan sağa arka koltukta çorba oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Yahu herkesin neyi nasıl gördüğü farklı, başkası sıkılabilir :)

Bende bazen arkadan araba gelmiyosa viraja apex noktasından girerim, koca minibüsle sağdan sola, soldan sağa arka koltukta çorba oluyorlar.

Temsili ben, bunun 2 kat yavaş olanı 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
çukunata[emoji1]
Yok ben beyaz birşeyler verirler diye düşündüm [emoji23]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

akslar ve rotlar eksimesin, körüklerim ezilmesin, frenlerim eskimesin diye

can daha önemli, körük bol var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Yahu herkesin neyi nasıl gördüğü farklı, başkası sıkılabilir [emoji4]
Araba da uyuyamam ama benim yerimde başkası olsa uyurdu kesin [emoji1] @Ali Darbaz çokta yavaş değil durmadigi sürece ortalamayı tutturuyor [emoji23] virajlarıda tır gibi dönüyor Bolu da Allah dan @Servet Aydın abinin araca bindim de kendime geldim [emoji1][emoji2969]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Coşkun Basan yazdı:

Araba da uyuyamam ama benim yerimde başkası olsa uyurdu kesin emoji1.png @Ali Darbaz çokta yavaş değil durmadigi sürece ortalamayı tutturuyor emoji23.png virajlarıda tır gibi dönüyor Bolu da Allah dan @Servet Aydın abinin araca bindim de kendime geldim emoji1.pngemoji2969.png

@Servet Aydın abi uçurumda aşağı atladığı an için parçalandı resmen. Yaşadığım en korku dolu anlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Darbaz yazdı:

ne diycek sana

Ali senin döndügün virajları tranporterle ben arka lastik biri yere degmeden dönüyorum :))

Ali senin aracı 60 cıvarı verırsın üstüne ekle 30 u dusunme yapıstır al 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...