İçeriğe Yönlendir

Polo - Yol Bilgisayarı Ekranında Silikleşme

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhabalar,

Aracımın yol bilgisayarı ekranında bir haftadır silikleşme sorunu var. Yazılar kesik kesik görünüyor.

Silikleşme olayından önce araba seyir halinde iken akü işaretini yakıp durmuştu. Halbuki akü sağlam. Sizce bu olaylar arasında bir ilişki olabilir mi?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

ekran paneline bağlı fleksi kabloda veya bu kablonun bağlantı noktalarında yıpranma olabilir.
değişim konusunda tecrübeli bir elektrikçiye kontrol ettirebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi

https://hizliresim.com/AGZvRz

Mustafa Arıkan yazdı:

Araç kaç model? Varsa foto alalım.

2007 model.

Ayrıca, Arabada elektronik anlamda ters giden bir şeyler seziyorum. Yani senede1-2 kere araba seyir halindeyken stop ediyor akü işareti yanıyor ama akü dolu. Kısa farların ampülleri patlıyor senede 1-2 kere. Klima soğuk havalarda geç ısıtıyor.

Ama gösterge ekranındaki sorun bağlantı kabloları ile ilgili de olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ekran problemi lcd’den kaynaklı büyük ihtimal. 

Araç stop edince akü lambası yanıyorsa zaten araç stop ettiği için şarj durur ve akü lambası yanar. Ancak stop etmenin sebebi başka bir şeydir. Boğaz kelebeği olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Mustafa Arıkan yazdı:

Ekran problemi lcd’den kaynaklı büyük ihtimal. 

Araç stop edince akü lambası yanıyorsa zaten araç stop ettiği için şarj durur ve akü lambası yanar. Ancak stop etmenin sebebi başka bir şeydir. Boğaz kelebeği olabilir.

Evet. Teşekkür ederim. Benim de aklıma geldi. 2019 mayıs gibi boğaz kelebeğini temizletmiştim. Değişmesi gerekebilir.

Lcd için bir oto elektrikçiye gideyim inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...