İçeriğe Yönlendir

Buharlı Temizlik için Tavsiye

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Bahar gelmeye başlayınca kaşıntı da ufaktan başladı. :) 

Aracımda plastik aksamların birleştiği yerler, koltuk rayları, kapı menteşeleri, ızgaralar gibi ulaşmasının daha zor olduğu yerlerde temizlik yapabilmek için ucuz yollu bir buharlı temizlik makinesi almak istiyorum. 
Fırça veya bez girmediği için kimyasal ile yumuşatıp buhar ile dip bucak yerleri temizlemek istiyorum. 
Yılda belki 5-6 kere kullanacağım için çok pahalı bir ürün alma niyetim yok. 
Linkteki ürün veya benzeri bir ürün olabilir. Daha önce kullanan veya bilgisi olan varsa tavsiyeleri bekliyorum.

https://urun.n11.com/buharli-temizleyici/steam-cleaner-buharli-temizleyici-P386578507

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Takipdeyim, bende istasyonun yıkamaya alacağım ama endüstriyel bişi olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Arıkan yazdı:

Aracımda plastik aksamların birleştiği yerler, koltuk rayları, kapı menteşeleri, ızgaralar gibi ulaşmasının daha zor olduğu yerlerde temizlik yapabilmek için ucuz yollu bir buharlı temizlik makinesi almak istiyorum. 
Fırça veya bez girmediği için kimyasal ile yumuşatıp buhar ile dip bucak yerleri temizlemek istiyorum. 
Linkteki ürün veya benzeri bir ürün olabilir. Daha önce kullanan veya bilgisi olan varsa tavsiyeleri bekliyorum.

https://urun.n11.com/buharli-temizleyici/steam-cleaner-buharli-temizleyici-P386578507

buharlı taşınabilir küçük ütü ve buharlı yer paspası işe yarıyor bu da yarar herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mustafa Arıkan yazdı:

Bunlar uyduruk şeyler. Karcher SC2 işini gayet iyi görür. Şu bosch bakım setinin resmini çektiğin mutfağı da siler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

SC2’ye baktım daha önce evet çok güzel ama o kadar vermek istemiyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hijyenik gerçek temizlik, çevre dostu, doğayı kirletmez, su tüketimini azaltır, deterjana daha az para verip, marketten deterjan taşımayı da azaltır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Nihat Palolu yazdı:

Hijyenik gerçek temizlik, çevre dostu, doğayı kirletmez, su tüketimini azaltır, deterjana daha az para verip, marketten deterjan taşımayı da azaltır :)

Ben araç temizliği için düşünüyordum ama gerçekten evde temizlik için hem hijyenik hemde ekonomik. Kimyasal ile temizlik de bir yere kadar. Yarım litre su ile harika temizlik yapıyor aslında düşününce büyük marifet :) 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Takipteyim benim de aklımda olan ama karar veremediğim bir durum. YouTube da videoları izlerken o kirlerin akışını görmek nasıl rahatlatıyor insanı. Aracımda o kadar kir yok temiz ama ince temizlik için güzel araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Arçelik in Buharlı bi ürünü vardı sanırım,  kullananlar memnun mu bakmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Arçelik olanı da araştırıyorum ama fiyatı Karcher SC2 ile çok yakın.

Bir de Letgo gibi sitelere bakıyorum, çoğu 2-3 kez kullanıp satıyor. Uygun denk gelirse ikinci el alacağım gibi.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

markasız ürünler, sudaki kirece karşı daha hassas ve kireçlenmeye de müsait oluyorlar. kısa süre de, memeleri tıkanıyor ve çalışmıyorlar. cihazı kullanmaya birkaç ay ara verdiğinizde, mutsuz son ile karşılaşıyorsunuz. deneyimlerim hep bu yönde oldu şimdiye kadar.

bir ilave de hazne ile ilgili yapayım: ne kadar büyük olursa, o kadar verimli kullanırsınız. aksi durumda, temizleme işi uzar.

tarihinde Kerem Kurluva tarafından düzenlendi
ilave
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Kerem Kurluva yazdı:

markasız ürünler, sudaki kirece karşı daha hassas ve kireçlenmeye de müsait oluyorlar. kısa süre de, memeleri tıkanıyor ve çalışmıyorlar. cihazı kullanmaya birkaç ay ara verdiğinizde, mutsuz son ile karşılaşıyorsunuz. deneyimlerim hep bu yönde oldu şimdiye kadar.

Temizlemesi zor mu kireçleri? Veya kaynamış su, hazır su kullanarak azaltabilirim sanırım bu durumu. Videonun birinde kireçleri temizliyordu onun için sordum.

Şu an markalı ikinci el bir ürün arayışındayım. Uyguna bulunabiliyor sanırım ilanlarda fiyatlar makul.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben letgodan ikinci el buharika aldım arçelik marka. 3 senedir bende çok memnunum. yanında birde arçelik halı yıkama makinesi almıştım eski bir modeli ikisine 170 lira vermiştim. 3 araba temizledim paralarını çıkardılar 😁

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mustafa Arıkan yazdı:

Temizlemesi zor mu kireçleri? Veya kaynamış su, hazır su kullanarak azaltabilirim sanırım bu durumu. Videonun birinde kireçleri temizliyordu onun için sordum.

Şu an markalı ikinci el bir ürün arayışındayım. Uyguna bulunabiliyor sanırım ilanlarda fiyatlar makul.

teorik olarak, sirkeli su veya kimyasallar ile kireç temizlenebiliyor.
sorunlu cihazlarla ilgili birkaç girişimim oldu, bu yöntemler hiçbirisinde işe yaramadılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Buharika’dan buldum sıfır gibi 1-2 kez kullanılmış. 200 diyor alsam mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mustafa Arıkan yazdı:

Buharika’dan buldum sıfır gibi 1-2 kez kullanılmış. 200 diyor alsam mı acaba?

aparatları tam ise alınabilir 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Cihat yazdı:

aparatları tam ise alınabilir 

175’e bıraktı. Yarın gidip alacağım sanırım. Aparatları tam. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mustafa Arıkan yazdı:

lpg nozulu gibi bir parçası var en uçta o varsa yeter 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Uygulama videosu isteriz.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bugün satıcı ile buluşup aldım makineyi (Arçelik Buharika). Depoda yatmış sanırım bir süre. Biraz tozlu kirli idi. Temizleyince gayet iyi oldu.

Evde ufak denemeler yaptım gayet iyi. Haznesi de küçük değil. Baya iş yapıyor bir doldurma ile. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Evde basit bir kaç deneme yaptım. Yerleşmiş kirleri güzel temizliyor. Araçta desenli plastiklerdeki yerleşmiş beyazlıkları çok iyi temizleyeceğini düşünüyorum. :)

Bir kaç öncesi sonrası gelsin. Bunları bu hale getirmek 1 dakika filan sürdü. :)

5e70d224fcd1012cbbc579d503ae178c.jpg

4be7bd3948361b5240d99cf0f2c25414.jpg

40993bfa5f8d2cd770b2f858389cc2e0.jpg

acce96766972ecd87fa558027386ac80.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Bugün buhar makinesi ile motor temizliği yaptım. Dip köşeye yerleşmiş ulaşılması zor çamurumsu veya yağsı kirleri çok güzel çıkarıyor. Plastik ve metal aksamda çok etkili sorunsuz temizliyor. Ancak lastik aksamlarda istediğim temizliği elde edemedim. Hortum gibi aksamlardaki kirleri çözemedi. 
Güzel olan tarafı ise koca motorun temizliğinde sadece yarım litre kadar su kullandım. 

f9899c56b44d221af2cb63f15d050512.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...