İçeriğe Yönlendir

Yakıt İstasyonu Kartları

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Bu konu altında akaryakıt markalarının indirim ve puan kartları ile ilgili bazı şeyler sormak istiyorum.

Bu kartları kullanıyormusunuz ? World uygulamasından gelen ücretsiz yakıttan bahsetmiyorum, en mantıklısı en faydalısı hangi markanın kartı ? 

Mesela şuan BP 150 tl lik lpg aldığında 5 tl puan veriyor. 

Opet te 12 tl lik Ülker marka sakız ve şeker alana 10 tl lik yakıt puanı geliyor.

Shell kart çok düşük miktarda bir puan geliyor. %1 olması lazımdı galiba.

Ayrıca Shell in transporter grubu ile yaptığı anlaşmadan dolayı, multivan sahibi olduğum için %5 indirimli yakıt alıyorum, kendi plakama tahsis edilen kart ile motorin litresini 33 kuruş ucuza alıyorum, buda her depoda 25 26 tl civarı bir para yapıyor. Ayda 3 depo dolduruyorum 75 tl bedavadan geliyor.

Lukoil de taraftar kart alırsanız ayda 200 litreye kadar %2 indirim, 200 ve üzeri litre kadar yakıt alırsanız %4 indirim yapılıyor.

Petrol ofisinde positive card var. 1 litre yakıt ile 2 positive puan kazanılıyor. Puanlar nasıl harcanıyor bilmiyorum. 

Multivan için zaten shellden alıyorum, bayaa para kazandırıyor her ay. Clio için benzini ve lpgyi nerden almalıyım ? Hangi markanın puan kartı daha çok kazandırır ? Shell kartı multivanın plakaya ait olduğu için clio da geçersiz oluyor.

Shell'in sarı kartı da var, club smart extra kartı da var o multi için. Bugün Opet kartı aldım ama daha aktif etmedim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yapıkredi ve Koc Ailem olduğu için bende Opete %5 indirim var. 

Ama bu indirim 100 tl yakıt alana geçerli. benim depo 85 90 tl doluyor :( 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Yapıkredi ve Koc Ailem olduğu için bende Opete %5 indirim var. 

Bende birtek yapıkredi bankası kullanıyorum, zamanında otokoçta çalıştım, o kartı almak için koşullar nedir ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bende birtek yapıkredi bankası kullanıyorum, zamanında otokoçta çalıştım, o kartı almak için koşullar nedir ? 

Koç grubunda çalışan akraban varsa seni ekletebilir. Seni koç ailem üyesi yapabilir. Adı üzerinde Aile . 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Sadece akaryakıt alımları ile kayda değer bir birikim olmuyor. Shell, Opet ve PO istasyonlarından alımlarım oluyor. Bunlar arasında size en uygunu PO, sonrasında Opet olur. Şöyleki;

- Money Club özellikli positive card ile, Migros alışverişlerinden kazandığınız Moneyleri akaryakıt alışverişlerinde kullanabiliyorsunuz. 

- Opet ‘in kartı ile zaman zaman genel ve kişiye özel % usulü kampanyalar birleşiyor ve normalden daha fazla puan kazanılabiliyor. 

- Shell ‘de hala devam ediyormu bilmiyorum ama, THY millerini akaryakıt puanına dönüştürebiliyorduk. Zaman zaman farklı iş birlikleri ile kampanyalar da yapabiliyorlar. En son lipton kapaklarından çıkan kodlar ile ciddi meblağlar elde edilebiliyordu ama nadiren oluyor bu tip kampanyalar.

Ebrar Tüfek yazdı:

Bankaların kredi kartları ile işlem yapacaksanız, World Opet kartta belli sınırlar dahilinde imkanlar sunuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Sadece akaryakıt alımları ile kayda değer bir birikim olmuyor. Shell, Opet ve PO istasyonlarından alımlarım oluyor. Bunlar arasında size en uygunu PO, sonrasında Opet olur. Şöyleki;

- Money Club özellikli positive card ile, Migros alışverişlerinden kazandığınız Moneyleri akaryakıt alışverişlerinde kullanabiliyorsunuz. 

- Opet ‘in kartı ile zaman zaman genel ve kişiye özel % usulü kampanyalar birleşiyor ve normalden daha fazla puan kazanılabiliyor. 

- Shell ‘de hala devam ediyormu bilmiyorum ama, THY millerini akaryakıt puanına dönüştürebiliyorduk. Zaman zaman farklı iş birlikleri ile kampanyalar da yapabiliyorlar. En son lipton kapaklarından çıkan kodlar ile ciddi meblağlar elde edilebiliyordu ama nadiren oluyor bu tip kampanyalar.

Haftada 3 4  kez migrostan alışveriş yaparım, bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim yazdığınız için. Yarın gidip positive kart alayım. Peki bu kartın puanları diğerleri gibi "şu tarihe kadar geçerlidir" şeklinde mi ? Yani 100 puan kazandın ama 1 ay içinde harcamazsan silinir gibi bir ibaresi varmı ? 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

Peki bu kartın puanları diğerleri gibi "şu tarihe kadar geçerlidir" şeklinde mi ? Yani 100 puan kazandın ama 1 ay içinde harcamazsan silinir gibi bir ibaresi varmı ? 

Migros’tan kazanılan moneyler genellikle Haziran ‘a kadar olan alışverişler Haziran sonunda, Aralık ayına kadar olan alışverişlerden kazanılanlar Aralık sonunda yılda 2 dönem halinde silinir. Marketin money kampanyaları ile güzel birikimler oluyor. Örneğin 50 liralık çay alımına 10 money gibi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Migros’tan kazanılan moneyler genellikle Haziran ‘a kadar olan alışverişler Haziran sonunda, Aralık ayına kadar olan alışverişlerden kazanılanlar Aralık sonunda yılda 2 dönem halinde silinir. Marketin money kampanyaları ile güzel birikimler oluyor. Örneğin 50 liralık çay alımına 10 money gibi.

Po dan kart alacağım. Migrosta hangi ürün ne kadar money veriyor bunu öğrenmenin yolu nedir, uygulamasını mı yüklemek gerekir ?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

Po dan kart alacağım. Migrosta hangi ürün ne kadar money veriyor bunu öğrenmenin yolu nedir, uygulamasını mı yüklemek gerekir ?

Bunun standart bir puanlaması yok. Hemen hemen her ay bir kampanyası olur. Money ve Sanal Market uygulamalarından takibini yapabilirsiniz.

Burada daha önemli olan, alacağınız kartı hem Migros hem de PO tarafında aktif etmeniz gerekli. Bunun için yönlendirmeler; 

https://www.money.com.tr/mc/ayricalikli-oldugun-markalar/petrol-ofisi/28

adresinde bulabilirsiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Bunun standart bir puanlaması yok. Hemen hemen her ay bir kampanyası olur. Money ve Sanal Market uygulamalarından takibini yapabilirsiniz.

Burada daha önemli olan, alacağınız kartı hem Migros hem de PO tarafında aktif etmeniz gerekli. Bunun için yönlendirmeler; 

https://www.money.com.tr/mc/ayricalikli-oldugun-markalar/petrol-ofisi/28

adresinde bulabilirsiniz. 

Abi çok sağol, yarın gidip halledeceğim şu işi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu arada hazır YapıKredi kredi kartınız varken, mevcut kampanyalarından da yararlanın bence. Genel olarak 45 günlük periyotlar ile yeni kampanyalar geliyor. Mart sonuna kadar BP ‘den yapılacak alışverişler için kampanyası var şu an mesela. Bundan önce Shell vardı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada hazır YapıKredi kredi kartınız varken, mevcut kampanyalarından da yararlanın bence. Genel olarak 45 günlük periyotlar ile yeni kampanyalar geliyor. Mart sonuna kadar BP ‘den yapılacak alışverişler için kampanyası var şu an mesela. Bundan önce Shell vardı. 

Minibüse shellden koyuyorum indirim kartından dolayı, bizim semtteki bp de lpg pompası yok malesef :( bide 125 tl lik yakıt alımında oluyor o kampanyalar. Benim lpg 97 liraya fulleniyor. İndirimden yararlanamıyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

Minibüse shellden koyuyorum indirim kartından dolayı, bizim semtteki bp de lpg pompası yok malesef :( bide 125 tl lik yakıt alımında oluyor o kampanyalar. Benim lpg 97 liraya fulleniyor. İndirimden yararlanamıyorum.

Üstünü benzinle tamamlıyorum ben böyle durumlarda. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Üstünü benzinle tamamlıyorum ben böyle durumlarda. 

Öyle oluyormuymuş, tek fiş ile nasıl 2 ayrı pompadan alıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

Öyle oluyormuymuş, tek fiş ile nasıl 2 ayrı pompadan alıyorsunuz. 

İçeriden tek geçiyorum. 100 LPG, 25 Benzin ise karttan 125 ‘i tek seferde geçiyorum.

Bazı istasyonlarda her pompanın başında pos cihazı oluyor. Bunlarda tek geçmek pek mümkün olmasa da, pompa görevlisine rica ederek tek geçtiğim oldu daha önce. 

Sizdeki sistem nasıl bilmiyorum ama ben önce yakıtı alıp, her iki fiş ile birlikte kasaya tek ödeme yapıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

İçeriden tek geçiyorum. 100 LPG, 25 Benzin ise karttan 125 ‘i tek seferde geçiyorum.

Bazı istasyonlarda her pompanın başında pos cihazı oluyor. Bunlarda tek geçmek pek mümkün olmasa da, pompa görevlisine rica ederek tek geçtiğim oldu daha önce. 

Sizdeki sistem nasıl bilmiyorum ama ben önce yakıtı alıp, her iki fiş ile birlikte kasaya tek ödeme yapıyorum. 

Bizde arabanın deposu doluyor, içeriye giriyorsun, kaçıncı pompa ise onun parası karttan çekiliyor, sonra 2 tane fiş veriyor. Biri sende kalıyor, diğerini pompacıya veriyorsun, oda depoyu kapatıp arabayı teslim ediyor. Benzin lpg birlikte alacaksanız, bitanesinin parasını ödeyip fişin birini pompacıya vermeden arabayı hareket ettiremiyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yanlış hatırlamıyorsam Trabzon istikametine giderken, Terme ‘den alıyorum yakıtı. Böyle bir uygulama hiç denk gelmedi bana. Eğer kampanyaya esas rakama ulaşamayacağımı biliyorsam LPG alımında, pompa görevlisine kampanya yaptığımı söylüyor ve kalan ne kadarsa benzin ile tamamlayacağımı belirtiyorum. Hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. Bir defa Denizli ‘de denk geldi her pompa başında pos cihazı varmış. Rica ettim kampanya yapıyorum diye yine sorun olmadı. Bu şekilde deneyin bence. Bu arada ilgili istasyonun kampanyaya dahil olup olmadığını da teyit edin önceden. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam Trabzon istikametine giderken, Terme ‘den alıyorum yakıtı. Böyle bir uygulama hiç denk gelmedi bana. Eğer kampanyaya esas rakama ulaşamayacağımı biliyorsam LPG alımında, pompa görevlisine kampanya yaptığımı söylüyor ve kalan ne kadarsa benzin ile tamamlayacağımı belirtiyorum. Hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. Bir defa Denizli ‘de denk geldi her pompa başında pos cihazı varmış. Rica ettim kampanya yapıyorum diye yine sorun olmadı. Bu şekilde deneyin bence. Bu arada ilgili istasyonun kampanyaya dahil olup olmadığını da teyit edin önceden. 

Bu şekilde deneyeceğim, çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ebrar Tüfek yazdı:

Multivan için zaten shellden alıyorum, bayaa para kazandırıyor her ay. Clio için benzini ve lpgyi nerden almalıyım ? Hangi markanın puan kartı daha çok kazandırır ? Shell kartı multivanın plakaya ait olduğu için clio da geçersiz oluyor.

Shell'in sarı kartı da var, club smart extra kartı da var o multi için. Bugün Opet kartı aldım ama daha aktif etmedim. 

ZUBİZU uygulamasını indir ekstra kazanırsın. Mesela her alımda litre başına x3 puan mesela bir alışverişte normalde shell Club karta 100 puan vermesi gerekiyorsa ZUBİZU ile 300 puan vermekte.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ebrar Tüfek yazdı:

Bizde arabanın deposu doluyor, içeriye giriyorsun, kaçıncı pompa ise onun parası karttan çekiliyor, sonra 2 tane fiş veriyor. Biri sende kalıyor, diğerini pompacıya veriyorsun, oda depoyu kapatıp arabayı teslim ediyor. Benzin lpg birlikte alacaksanız, bitanesinin parasını ödeyip fişin birini pompacıya vermeden arabayı hareket ettiremiyorsunuz. 

Tamam ebrar olay bu zaten. Sen istersen LPG aldın 150 tl benzin de aldın 150 tl gidip içeriye iki tane ayrı ayrı geçmiyorsun karttan 300 tl tek geçiyorsun pompacıda sana ben LPG hem benzin veriyor. Senin yapman gereken olay şu aslında full depo yapmayacaksan eğer, içeriye gidip 125 geçelim diyeceksin onlar geçecek sonrasında LPG dolum pompacısına gülle geri kalanı benzin koyacağız diyeceksin tamam diyeceklerdir. Benzinlikte mantık şudur pompacı hesap eder pompa değil gibi düşün. Benzin pompasına başka biri LPG pompasına başka biri bakmaz genelde. Hesap verirken içeriye fişler çıkartılır kredi kartı ve cepteki para sonrasında karşılaştırılır.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Arif Aykın yazdı:

Tamam ebrar olay bu zaten. Sen istersen LPG aldın 150 tl benzin de aldın 150 tl gidip içeriye iki tane ayrı ayrı geçmiyorsun karttan 300 tl tek geçiyorsun pompacıda sana ben LPG hem benzin veriyor. Senin yapman gereken olay şu aslında full depo yapmayacaksan eğer, içeriye gidip 125 geçelim diyeceksin onlar geçecek sonrasında LPG dolum pompacısına gülle geri kalanı benzin koyacağız diyeceksin tamam diyeceklerdir. Benzinlikte mantık şudur pompacı hesap eder pompa değil gibi düşün. Benzin pompasına başka biri LPG pompasına başka biri bakmaz genelde. Hesap verirken içeriye fişler çıkartılır kredi kartı ve cepteki para sonrasında karşılaştırılır.

Çok mantıklı, bu zamana kadar hep anlattığı  şekilde yapıyordum. Bidahaki yakıt alımında sizin dediğiniz şekilde yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

2 araba var, bi opet bi shell multiye, geri kalanlar clioya. Petrol ofisinin kartı kalmamış hiçbiyerde, migrosta money biriktireyim Po da alacağım.
Multinin shell kartı %5 yada %6 indirimli mazot veriyor. 30 35 kuruş civarı.

Clionun luk oil %2 benzin ve lpg indirimi yapıyor, yani litre başı 13 kuruş.

Opet kartın ne iş yapacağız.

Po da kart kalmamış onu da alacağım.
Sineğin suyunu çıkarmak bazen eğlenceli oluyor. Hypermile işine sevdalanmışken bunu yapmasam olmazdı.09df7b6e48a6287fcad63277fd5571ed.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Money Card, Positive Card olarak da kullanılabiliyor, ayrıca PO Positive Card almana gerek yok. Money Card'ı PO'nun sitesinden veya SMS ile tanıtmak yeterli sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Money Card, Positive Card olarak da kullanılabiliyor, ayrıca PO Positive Card almana gerek yok. Money Card'ı PO'nun sitesinden veya SMS ile tanıtmak yeterli sanırım.
Samsunda 40 km yol gittim po benzinliklerini gezdim kart vermediler. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.
Ahmet Ertugay yazdı:

Siteden tanıtıyorum ama kart şifresi istiyor money kartın şifresi yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...