İçeriğe Yönlendir

Plastik Dolgu Malzemesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Merhaba. Benim kızın kumandalı jipinin tekeri kırıldı. Tekerin jantının içini biraz temizledim. Daha da temizleyip beyaz kısmı komple alacam. Aks demiri plastik jantın ortasına giriyor. Kafamdaki. Malzeme: “sıvı bir şeyi jantın deliğine boşaltıp, aks demirine sokup donmasını beklemek. Ama. Silikon gibi olmamalı. Donunca taş gibi plastik olmalı. Var mı böyle bir malzeme? 4394DB62-049B-45AC-8643-DCD71434E40E.jpg

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

epoxy macun işte.

Yıllarca Betona demir filiz ek Ama evde aklına gelmesin :) sani’nin dediği plastik için sanki daha uygun gibi. Olmadı epoxy yaparız 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

oda epoxy macun zaten. sunfix. kokusu bile benziyor. karıştırınca ısınıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sunfix olur, 404 plastik çelik olur. Hepsi de işini görür.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Biz discilerin kullandigi malzemeyi kullaniyoruz  pembe renkli toz ile kimyasal karistirilip sakiz kivamindan biraz daha ince bir hal alir sonra tepkimeye girip taş olur  👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Daha basit ve ucuz malzeme söylesem, elinizde havya varsa eğer plastik bir şeyi eritip doldurun :)

Havya yoksa eğer çakmakta olur, bir kapta plastik bir şeyi eritin kürdanla birkaç defa yaparak doldurursunuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aksı da demir testeresi ile tırtıkla.. Yapıştırıcı arasına girsin ki.. Sonradan boşluk yapıp çıkmasın. 

Mustafa Arıkan yazdı:

Sunfix olur, 404 plastik çelik olur. Hepsi de işini görür.

Ben olsan direk sunfix denerdim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Biz discilerin kullandigi malzemeyi kullaniyoruz  pembe renkli toz ile kimyasal karistirilip sakiz kivamindan biraz daha ince bir hal alir sonra tepkimeye girip taş olur  [emoji106]
Ben evde sürekli kullanırım tamirat için bu malzemeyi çok ideal protez diş yapımında damak yapmak için kullanılır tıpta. dd172d337eb3f027f1b063447ff3d1c8.jpg
  • Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Daha basit ve ucuz malzeme söylesem, elinizde havya varsa eğer plastik bir şeyi eritip doldurun :)

Havya yoksa eğer çakmakta olur, bir kapta plastik bir şeyi eritin kürdanla birkaç defa yaparak doldurursunuz.

çabuk donar gibime geliyor. hemen donmaması lazım. rot ayarı yapacam yoksa yalpalayarak gider :) 

404 veya sun fix bakıcam. bu sun fix hangisi ama? çift bileşenli olan mı? yoksa macun olan mı?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çabuk donar gibime geliyor. hemen donmaması lazım. rot ayarı yapacam yoksa yalpalayarak gider :) 

404 veya sun fix bakıcam. bu sun fix hangisi ama? çift bileşenli olan mı? yoksa macun olan mı?

Hemen donması önemli değil, önemli olan içini doldurup tekerleği geçirmeniz. Sonrasında Fön makinesiyle ısıtıp rotunu ayarlarsınız 😄 404 aşırı sertleşeceği için ayarlama yapmanız durumunda kırılma ihtimali fazla, basit şekilde ölçü alıp tek seferde oturmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Hemen donması önemli değil, önemli olan içini doldurup tekerleği geçirmeniz. Sonrasında Fön makinesiyle ısıtıp rotunu ayarlarsınız 😄 404 aşırı sertleşeceği için ayarlama yapmanız durumunda kırılma ihtimali fazla, basit şekilde ölçü alıp tek seferde oturmanız gerekir.

yani plastiği eritip deliği doldurana kadar ilk damlalar delikte kurur gibime geliyor. yanlış mıyım? ayar yapamam ki. ama epoksi hemen donmuyor. 1 dk yeter bana rot için :) 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yani plastiği eritip deliği doldurana kadar ilk damlalar delikte kurur gibime geliyor. yanlış mıyım? ayar yapamam ki. ama epoksi hemen donmuyor. 1 dk yeter bana rot için :) 

Önce dolduracaksınız, donacak zaten, sonra havyayı içeriye değdirirseniz geri erir ve hemen tekeri sabitlersiniz. Gerisi dediğim gibi fön makinesine bakar.  Epoksiye para verirseniz o da olabilir, hatta silikon doldurup iyice donduktan sonra etrafını japonlarsanız da olur. O kadar esnemeyecektir diye düşünüyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Merhaba. Benim kızın kumandalı jipinin tekeri kırıldı. Tekerin jantının içini biraz temizledim. Daha da temizleyip beyaz kısmı komple alacam. Aks demiri plastik jantın ortasına giriyor. Kafamdaki. Malzeme: “sıvı bir şeyi jantın deliğine boşaltıp, aks demirine sokup donmasını beklemek. Ama. Silikon gibi olmamalı. Donunca taş gibi plastik olmalı. Var mı böyle bir malzeme? 4394DB62-049B-45AC-8643-DCD71434E40E.jpg

İçini sigara külü ile doldurup(eğer kullanıyorsanız) japon yapıştırıcısı dökünce mil kazık gibi oturur yuvasında yaklaşık 3 sn de.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

dayson olur sanayide camcıya falan giderseniz oaraya az bır sey  sürüverirller 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Hamur kıvamına getirip lastiğin içine doldurun, sonra da lastiği aksa geçirin. Taş gibi olacak 1 saat sonra.

https://www.hepsiburada.com/404-plastik-celik-macun-yapistirici-40-gr-p-HBV0000011DLC

Ben bunu elektrik süpürgesi sapında kullandım. Beton mübarek, daha kıramadım. Sapı gövdeye tutturmaya yarayan yeri yapıştırdım.

OfRbN0.jpg

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Kolay bir yöntem olarak, dayson silikon alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...