İçeriğe Yönlendir

2020 Fiat 500X SUV

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

2020 Fiat 500X SUV donanım özellikleri ve fiyatı

agyyOQ.png

Crossover / SUV segmentinin tasarım konsundaki iddialı temsilcinin özelliklerine hep beraber bakalım. İşte karşınızda 2020 Fiat 500X SUV.

Fiat tarafından 2014 yılından bu yana üretilen küçük crossover / SUV olan Fiat 500X, ilk olarak 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. İtalyan şirket modeli ilk piyasaya sürdüğünde 500 ailesinin en büyük temsilcisi olması amaçlanıyordu. İtalya’da üretilen 500X, Fiat 500L ve Jeep Renegade ile aynı platformu paylaştığını da hatırlatalım. Bir süredir modele ait özel donanımlar gelse de bir makyaj operasyonu uygulanmamıştı. 2020 senesi 500X SUV için beklenen makyajlanmanın tarihi olarak açıklandı. Opel Mokka x, Honda HRV, Nissan Juke, Renault Captur gibi rakiplere sahip olan model segmentinde kendine bir yer bulmaya çalışacak Yeni donanımları, daha sportif gözüken yapısı ve teknolojik yenilikleri ie karşınızda 2020 Fiat 500X SUV donanım özellikleri ve fiyatı.

8X9947.png

Urban, Cross ve City Cross gibi donanım seçenekleriyle tercih edilebilecek olan 2019 FIAT 500X’in ilk olarak tasarım kısmında öne çıkan parçalarına yakından bakalım. Ön ve arka bölümünde yeni bir full-LED ışıklandırma setiyle kullanıcılarla buluşacak olan araç artık yüzde 20 oranında daha iyi gece sürüşüne sahip. Bu farların Magneti Marelli ortaklığıyla geliştirildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Geçtiğimiz yıl 500 ailesinin simgesi haline gelen gündüz farı tasarımının devam ettiği yeni modelde tampon grubunda da değişimler yer alıyor. Tüm bu parçalara ek olarak ön ızgarada yapılan çizgisel güncellemelerle birlikte 500X’in yeni karakteri de tamamlanmış oluyor. Aracın içerisine girdiğimizde kokpitteki hissedilir değişim noktaları bizleri karşılıyor. Yeni bir dijital sürücü ekranının konumlandırıldığı model, 7 inç‘lik multimedya sistemindeki sesli komut algılama desteğiyle de kullanım kolaylığı vadediyor. Teknolojik destek kısmında ise; trafik işaretleri algılama, hız limiti algılama, şerit takip asistanı, kör nokta uyarı, takip mesafesi yönetimi ve otonom acil frenleme gibi parçalar şu aşamada ön plana çıkartılıyor.

DG88Nv.png

Standart bir makyaj kapsamında nispeten beklenilen değişimler elde ettiğini gördüğümüz 500X’in bizce en önemli yeniliği kaputunun altında yatıyor. FIAT’ın yeni teknoloji üç ve dört silindirli benzinli motor seçenekleri bu anlamda kullanıcılara fark yaratacak noktalar arasında. Baktığımızda giriş seviyesinde 120 PS güç ve 190 Nm üreten 1.0 litrelik üç silindirli (6 ileri manuel şanzıman ile) makine karşımıza çıkıyor. Türkiye’de çok ilgi görmesini beklediğimiz bu parçanın bir üst noktasında ise 150 PS güç ve 270 Nm tork üreten 1,3 litrelik dört silindirli (6 ileri çift kavrama şanzıman ile) ünite yer almakta. Dizel cephesinde de seçenek sunmaya devam eden FIAT, 95 PS güç üreten 1,3 litre ve 120 PS güç- 320 Nm tork üreten 1,6 litre ve 150 PS güç-350 Nm tork üreten 2.0 litre seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Buradaki en büyük farkı 9 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapı kombinasyonuyla gelen 2.0 litrelik dizelin yarattığını da belirtmek gerekiyor.

PGYYy5.png

Kaynak: Log.com.tr

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Araç dıştan çok beğendim, içi benim için hayal kırıklığı hala o plastik tuşlar direksiyon ekran konumu vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eyüp Çetin yazdı:

Fiyat Listesi

yjAm8n.jpg

Bu fiyat listesinde bi hata olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Sani Gerşon yazdı:

Aynen, hatalı fiyat listesi.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Evet hatalı. Kontrol ettim. Başka bir sitede gördüm 23 Ekim 2019 tarihli fiyat listesi bu. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sinan Akgöl yazdı:

Araç dıştan çok beğendim, içi benim için hayal kırıklığı hala o plastik tuşlar direksiyon ekran konumu vs. 

binmeni tavsiye ederim, plastik tuş falan şaşırracaksın, bu aracın içi mini coopera benzemekle beraber bariz daha kaliteli, ikisinide bayide inceledim ki kardeşimde 500x var, şaşırmıştım bu araba fiatmı diye, fiatın beğendiğim bizde satılan tek modeli bu bence...

fiyatlar yanlış, bunlar eski kasanın....  yeniside çok farklı değil diye biliyorum nispeten yine cazip gelecek sanırım...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

1.3 turbo benzinli çok keyifli olabilir. Şahsen egeaya gelse bu motor değiştirebilirim.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Cihangiroğlu yazdı:

binmeni tavsiye ederim, plastik tuş falan şaşırracaksın, bu aracın içi mini coopera benzemekle beraber bariz daha kaliteli, ikisinide bayide inceledim ki kardeşimde 500x var, şaşırmıştım bu araba fiatmı diye, fiatın beğendiğim bizde satılan tek modeli bu bence...

fiyatlar yanlış, bunlar eski kasanın....  yeniside çok farklı değil diye biliyorum nispeten yine cazip gelecek sanırım...

Abi kesinlikle öyledir ki senin araç tecrüben benden daha fazladır. En kısa sürede inceleyeceğim sen öyle diyorsan vardır birşey. Minide beğendiğim tek model clubman zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

500L de çok iyidir abi. Onu da dene. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

500 serisi Fiat'ın AMG serisi gibi düşünülebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aynısı değil, önceki nesil biraz daha suvumsu idi. Kapı yüzü çıtaları dodikler gövde rengine döndü biraz daha sportif bir görünüm kazandı. Bu makyaj zaten kasa değişimi değil.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ön göğüs çağa göre rakiplere biraz eskisede araba kaliteli durmakta içinde herşey iyi kalite geldi bana, nispeten diğer suvcuklara göre daha uygun fiyatlı gelir sanırım, eskiside öyle idi, tabii sonuçta suv görünümlü düz araba bunlar fazla hayalleriniz olmasın, asfalt yol ve az tarla bahçe yolu düz ve kuru toprakta stablize vs. yolda naca gider,  orta sert arazi bile olmaz,  süslü suvcuk bu.. ama güzel alet kullanımı falan zevkli alet kaliteli...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Bakış yazdı:

Aynısı değil, önceki nesil biraz daha suvumsu idi. Kapı yüzü çıtaları dodikler gövde rengine döndü biraz daha sportif bir görünüm kazandı. Bu makyaj zaten kasa değişimi değil.

yeni değil yani sonuçta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...