İçeriğe Yönlendir

Fabia - Şanzımandan Gelen Ses

Mesut Kara

Recommended Posts

Mesut Kara

Merhaba herkese boşta veya rolatide sorun yok, ama viteste arabaya alttan sanki çekiçle vuruyolar metal bir parçaya vurur gibi, işin ilginç tarafı ilk çalışmada ses belirli bir süre gelmiyo, akslerde sorun yok usta şanzımandan geliyo dedi.yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Şanzımanın yağı azalmış olabilir. Ama işinin ehli bir şanzımancıya gösermek her zaman en doğrusudur. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şanzıman baskı bilyası çatalın özelliğini yitirmesinden dolayı vuruyor olmasın?

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Kerem Kurluva yazdı:

şöyle bir ses mi?

Videoyu yükledim sizin için benim ses bu

Deniz Kom yazdı:

Şanzımanın yağı azalmış olabilir. Ama işinin ehli bir şanzımancıya gösermek her zaman en doğrusudur. 

Ustam sorun işin ehli yok il değiştirmem lazım sıkışıp kaldım.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Şanzıman baskı bilyası çatalın özelliğini yitirmesinden dolayı vuruyor olmasın?

Olabilir bunu nasıl anlayabiliriz?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mesut Kara yazdı:

Olabilir bunu nasıl anlayabiliriz?

Kesinlikle şanzımandan anlayan birine baktırmanız lazım. Debriyaja basıp çekince ses değişiyor mu ya da boşluk gibi durumlar var mı bakmak gerekir. 

Şanzımanda belirli şeylerin harici ne yazıkki sökmeden tespit edilemez gibi. Sökersin sorun 1 liralık derken 3 liralık çıkabilir. Ya da daha düşük çıkar basit bir kısmı sıkıntılıdır. 

Her türlü baskı balata bilya değişsin şanzıman açılırsa. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Ü.Emre Kartal yazdı:

Kesinlikle şanzımandan anlayan birine baktırmanız lazım. Debriyaja basıp çekince ses değişiyor mu ya da boşluk gibi durumlar var mı bakmak gerekir. 

Şanzımanda belirli şeylerin harici ne yazıkki sökmeden tespit edilemez gibi. Sökersin sorun 1 liralık derken 3 liralık çıkabilir. Ya da daha düşük çıkar basit bir kısmı sıkıntılıdır. 

Her türlü baskı balata bilya değişsin şanzıman açılırsa. 

Ses sadece viteste var rolantide hiç ses yok çok nadr boşa aldığımda oluyo oda saniselik

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Kerem Kurluva yazdı:

şöyle bir ses mi?

Aynı ses abi hiç macersya gerek yok bence sağolasın paylaşım için 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mesut Kara yazdı:

Ses sadece viteste var rolantide hiç ses yok çok nadr boşa aldığımda oluyo oda saniselik

Aynı ses kayın babamın şahin'de de olmuştu. Şaftı tutan demir parça yerinden çıkmış. Araba çekişe düşünce yani gaza basınca geliyordu. Şaft döndükçe. Durduğu zaman hiç ses yoktu. 

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Murat Gedik yazdı:

Aynı ses kayın babamın şahin'de de olmuştu. Şaftı tutan demir parça yerinden çıkmış. Araba çekişe düşünce yani gaza basınca geliyordu. Şaft döndükçe. Durduğu zaman hiç ses yoktu. 

Şaft var mı bunlarda bilmiom pek ilk defa duydum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...