İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Benzin Pompasından Gelen Ses

Murat Erkall

Recommended Posts

Murat Erkall

Herkese iyi günler , aracımda benzin de çalışmama sorunu vardı benzin pompasını değiştirdik sorun düzeldi çalışıyor,  yanlız benzin pompasının çalışma sesi baya rahatsız edici bi şekilde , ustalar normal dedi fakat rahatsız edici bi ses var buna nasıl çözüm bulabilir , aracımda lpg var , lpg ye bi kit atılıyormuş herhalde araç lpg ye geçince benzin pompası duruyormuş ve ses gidiyormuş lpg deyken , bu durum sağlıklı mı değil mi ? Ya da nasıl bi çözüm yolu bulabilirim başka? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

O dediğiniz sistem yapılabiliyor. Araç lpgye geçtikten sonra benzin pompasını kapatıyor böylece boşa çalışıp yanmasını engelliyor. Yaptırmıştık bir sorun yaşamadık. 

Yorum bağlantısı
Murat Erkall

Ben otogazcıya gidip sordum bunun için , o da dedi ki o kit yüzünden kaza yapan araçlar oldu artık takmıyoruz. Benzin pompası aniden duruyormuş tüpe geçince ve araç stop etme vs sorunlar oluyormuş , ne kadar doğru dedikleri acaba siz kullandıysanız daha iyi bilirsiniz ,  ya da örnek araç lpg ye geçtikten 1 dk sonra benzin pompasını durdurma gibi bi şans oluyor mu  

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Benim bildiğim pompanın üzerine Röle takılıyor, işlem öyle ilerliyor. 2 araçta da Atiker safe fast şimdiye göre eski bir kitte kullandık ikisi de farklı marka araçlardı. Ne stop etme ne de olası kötü bir durum yaşamadım açıkçası. Usta öyle diyorsa bir bildiği vardır yanlış söylüyor diyemem biz sorun yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Murat Erkall

Fiyat olarka maliyeti nasıl oldu, pompanın üzerine takılıyorsa işçilik ücreti de fazla alırlar herhalde 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Ben ekstra bir ücret vermedim, taktırdığımız yer hepsini kit fiyatına dahil edip yapmıştı. Ekstra olarak sonradan gidip montaj ettirmemiştik. Benzin deposunun üstündedir genelde pompa girişleri zaten oraya montaj yapıyorlardı. Arka koltuğun altında olur genelde.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Erkall

Benzin pompasını değiştirirken yaptırsaydım keşke şimdi fazladan zaman ve masraf çıktı . Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için .

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Murat Erkall yazdı:

Benzin pompasını değiştirirken yaptırsaydım keşke şimdi fazladan zaman ve masraf çıktı . Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için .

Rica ederim ne demek. Şu videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Benzin pompasi orjinal takilmamis kesinlikle cin mali veya yerli kullabilmis orji al takarsaniz ses duzelir dediginiz lpg sistemini bnde yaptirdim bir sorun yok lpg bitince araba stop ediyor diyorlar sanirim biraz daha gelistirmisler oncelikle benzin enjektorlerini calistirip sonra lpg yi kesiyor herhangi bir stop etme sorunu filan yasamadim

Yorum bağlantısı
Murat Erkall

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim , ıhsan bey siz ne zaman bu röleyi taktırdınız ve fiyatı ne kadar oldu?

Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım
Murat Erkall yazdı:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim , ıhsan bey siz ne zaman bu röleyi taktırdınız ve fiyatı ne kadar oldu?

Yazin 80 tl ye taktirmistim sanirim simdi 100 olmustur bence

Yorum bağlantısı
Murat Erkall

bilgileriniz için teşekkür ederim ihsan bey hayırlı günler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemal Demirezen

Ben tam 5 pompa değiştirdim içlerinde tek ses çıkarmayan çin malı eurocraft marka olandı fakat bu pompada sabahları ilk çalıştırmada 4-5 marşta anca çalıştırıyordu. Tüm Ford parça satanlara benzin pompası sorduğunuzda marka kısmı kazınmış pompa veriyorlar orijinal diye istisnasız hepsi sesli çalışıyor gerekçe olarakta orijinal parça bu tek satılması yasak o yüzden marka kısmı kazınmış diyorlar ben inanmıyorum şahsen. Benim LPG kiti Atiker, kendi ürettiği bir kesici var ben onu taktırdım en son bu sesi duymayayım diye 6 ay sonra o parçada bozuldu araya bir role daha koymak lazımmış Ocak ayında hem kesici hem araya role işçilik dahil 150 TL ye yaptırdım.  Bu kesici LPG bittiğinde benzine otomatik geçiriyor stop etmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...