İçeriğe Yönlendir

Ham ve Brent Petrol Fiyatlarının Düşmesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Ben almamıştım, az daha insin alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

çok yoğundum bende alamadım.

bi daha gelsin alacam.

hatta lombardin motor için de 1 varil alıp koyasım var köye

bu arada bi indirim daha gelirse opel  tarsusa 200 liraya gider :D

astra g 75

astra h 110

land 112

i 10 70

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Daha devamı gelecek inşallah. LPG de düşüş yaşanmıyor enteresan. Çıkarken ikisi beraber inerken bir tanesi iniyor.

"EPGİS litre fiyatında 51 kuruş daha indirime gidileceğini duyurdu. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Düşen petrol fiyatlarına paralel olarak akaryakıt fiyatlarında 10 Mart'ta indirim yapılmıştı. Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde; benzinin litre fiyatı 60, motorinin ise 56 kuruş düşmüştü."

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben almamıştım, az daha insin alırım.

Ben 2 gün önce gittim benzin almaya. Sheldeki pompacı dedi abi benzin bitti diye. Yarın gelir dedi))

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mais Jannataliyev yazdı:

Ben 2 gün önce gittim benzin almaya. Sheldeki pompacı dedi abi benzin bitti diye. Yarın gelir dedi))

Bu da iyimiş. Kolonya mevzusu gibi.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Arif Aykın yazdı:

Daha devamı gelecek inşallah. LPG de düşüş yaşanmıyor enteresan. Çıkarken ikisi beraber inerken bir tanesi iniyor.

"EPGİS litre fiyatında 51 kuruş daha indirime gidileceğini duyurdu. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Düşen petrol fiyatlarına paralel olarak akaryakıt fiyatlarında 10 Mart'ta indirim yapılmıştı. Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde; benzinin litre fiyatı 60, motorinin ise 56 kuruş düşmüştü."

Epgis nerden duyurmuş bunu ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sinan Akgöl yazdı:

Bu da iyimiş. Kolonya mevzusu gibi.

bayramda oluyor bazen. otoyolda ankara otoyolunda petrolde yakıt bittiği denk geldi 1 2 defa

lpg zaten fix bitiyor cheroke ile çok benzinde gittim lpg olmadığından :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Epgis nerden duyurmuş bunu ?

Burada okuduğum habere istinaden yazdım. Burada ne zaman zam veya indirim haberi yapılsa kesin doğru çıkıyor. Aynı zamanda tüm haber kanallarında şu anda bu haber mevcut. https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/benzinde-ikinci-buyuk-indirim-geliyor/390733/

Sani Gerşon yazdı:

Motorine ikinci indirim?

Ona yokmuş abi :) Enteresan durum aynı anda + - gidiyordu normalde.

5 martda aldım 6.69 dan 210 TL lik fullenmişti. Daha 8 de 1 i ancak gitti alacak yerde yok :(

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Evcin yazdı:

dün aldım 27 litre normaldir indirim gelmesi :D

Megan nerden baksan 500 km gider onla😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Arif Aykın yazdı:

Burada okuduğum habere istinaden yazdım.

Kendi sitesinde yok, twit de atmamışlar, sanırım mynet telefon açıp sordu.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

Megan nerden baksan 500 km gider onla😂

Dııııııııt 513 :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim 2 depo da dibini sıyırıyor, hesap kesimini bekliyorum, gelene kadar 3.indirim gelebilir :D

Heriflik yapıp benzinde binerim biraz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

O kadarını bilemeyeceğim fakat dediğim gibi bütün haber sitelerinde bu haber var şu anda. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben devletime yük olmamak için ilk indirimden ÖNCE depoyu fullemiştim, ikinci indirim gelmesi muhtemel olduğu için hiç yakıt harcamadım. Depo hala full ( 40km gittim sadece) Kısmet olur da petrolün yükselme ihtimali belirirse bol bol kullanır yakıtı tüketir, zam gelince doldururum.

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Daha düşer gibi ama zaten ilk indirimde mersoyu fullemistim, yarın da ibizayi fullerim kafam rahat olur

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Benzindeki indirimin bir nedeni de etanol (etil alkol) ekleme zorunluluğunun kalkması. O alkolu dezenfektanlarda kullanacaklar.
Bu eksiklik araçlara nasıl bir etki yapacak?f2fc1d8e305ae69e8cf10864d512a58e.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Etanol, aslında biyoetenol (şeker kamışı, mısır) benzinin içine katılan emisyon düşürmek ve sessizlik sağlamak için bir alkol türevi.

Standart benzin 95 Oktan ise saf etanol 130 oktan filandır.

Mevzuatta 2014 yılından bu yana üretilen benzin de %3 oranında biyoetenol katma zorunluluğu vardı.

Şimdi virüs den dolayı kimyasal temizlik ürünleri üretimi için alkol ihtiyacı çoğaldı ve EPDK bu karışımın yapılmasını askıya aldı.

Yeri gelmişken, benzinli araç sahiplerinin aklına etanol değişik bir fikir vermiş olabilir,

Denemeyin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Standart benzin 95 Oktan ise saf etanol 130 oktan filandır.

Buradan anladığım, biraz performans düşüklüğü olacak?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yeni farkettim petrolcüymüşsünüz😊 fakat mynet veya diğer haber siteleri bir türlü sizlerden önce epgis den bilgi alıyorlar veya içeriden birileri sızdırıyor sanırım. Bizim konuşmamızdan 5 saat sonra ancak tweet atmış epgis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...