İçeriğe Yönlendir

Galerici Dili

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Alper Başdemir

Cenazemiz yok ölücüler aramasın!!!

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Ama en önemlisini unutmuşsunuz. Benim hep yazdığım DOKTORDAN ... :) 

Ama şaka bir yana hep etkili olduğunu düşünüyorum.  Yalnız bir handikapı var o da galericiler doktor bu bi b.k anlamaz deyip musallat olabiliyor. 

Bir aracımda galerici aradı 22500 yazmıştım 15000  vereyim dedi. Aynısını aynı şekilde 15 e satıyorum ben şu an dedi. Ben de hayırlı müşterileriniz olsun dedim. Buraya kadar hadi anladım tamam. Ama asıl bomba meğer sonrasındaymış. Kapatırken dedi ki ; 

Hocam eğer seni arayan olursa benim numaramı verir misin bu arkadaşta 15 000 e var diye dedi. Güler misin döver misin :) 

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Cem Dilmen yazdı:

Hocam eğer seni arayan olursa benim numaramı verir misin bu arkadaşta 15 000 e var diye dedi. Güler misin döver misin :) 

Gene iyi branş sorup muayeneyi de beleşe getirmeyi teklif etmemiş :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Ali Cihangiroğlu yazdı:

galeri ve al satçılar kar edecek araç alır, sen son kullanıcıya satacaksınki istediğin fiyat olsun kardeş :)

son kullanıcılar galericilerden beter, adamlar galericinin verdiği rakamı bile vermiyor :D

ibrahim Tiryaki yazdı:

ısınıp mutlu bir yuva kurmayı mı düşünüyordu acaba :)

artık ordaki hayalini bende anlamadım.

herif her elimi tuttuğunda besmele çekti en son anlaştık ama sonra da ısınamadı :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sinan Akgöl yazdı:

Gene iyi branş sorup muayeneyi de beleşe getirmeyi teklif etmemiş :) 

Ben Proktoloğum desin doktorumuz. aramaz kimse birdaha. :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

üzerinde boyanmışsa sökmeden düzlenebilmiş bir nebze daha hafif hasarlı

valla tiguanı alınca, kaputun ayarı yanlıştı, söküp boyamışlar kayıtları var tramerde.  altından belli hasarının olmadığı da, tekrar söküp ayarlayıp taktım. ne olacak şimdi? "kaput değişen." değişse ne olacakki. bunlar hep sahtekar haysiyetsiz onursuz ve kendine sövdürmekten alınmayan kişiler nedeniyle oldu zaman içinde bence.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Arabayı belden aşağı komple boyatasım var, ben de yazarım ilana "belden aşağı keyfekeder boyalı".

Cem Dilmen yazdı:

Ama en önemlisini unutmuşsunuz. Benim hep yazdığım DOKTORDAN ... :) 

Ama şaka bir yana hep etkili olduğunu düşünüyorum.  Yalnız bir handikapı var o da galericiler doktor bu bi b.k anlamaz deyip musallat olabiliyor. 

Bir aracımda galerici aradı 22500 yazmıştım 15000  vereyim dedi. Aynısını aynı şekilde 15 e satıyorum ben şu an dedi. Ben de hayırlı müşterileriniz olsun dedim. Buraya kadar hadi anladım tamam. Ama asıl bomba meğer sonrasındaymış. Kapatırken dedi ki ; 

Veririm ama 1000 liranı alırım deseydin hocam. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Can Fındık

daha 20 yaşında falandım. araba pazarına gittiğimde, arabadan önce sahibine galerici olup olmadığını sorardım. galericiyse, al satçıysa arabaya bakmazdım. 

hala aynı fikirdeyim.

galeriden araba alındığında ihtimaller çok sınırlı: 

1- arabayı pahalıya alıp galericiye para kazandırıyorsun.

2- hatalarından dolayı ucuz olması gereken bir arabayı, bu hataları gizlendiği için normal fiyata alıyorsun ama bunun farkında olmuyorsun.

3- galeride hatasız ve normal fiyatında satılan bir araba bulmuşsanız da, birilerinin elinden yok parasına almışlardır, yüksek karla satıyorlardır.

hiç birine razı değilim. galerinin önünden geçmem.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Galericinin garanti verme zorunlulugu, yetki belgesi almasi gerektigi vs. konusu ne oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Selim Bilgin yazdı:

Arabayı belden aşağı komple boyatasım var, ben de yazarım ilana "belden aşağı keyfekeder boyalı".

Veririm ama 1000 liranı alırım deseydin hocam. :D 

Bak o iyiymiş keşke deseydim hiç aklıma gelmedi :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Can Fındık yazdı:

İşini hakkıyla yapan esnaflar var. Ben 2 tane aracımı galeriden aldım. Şahıstan aldıklarımdan daha iyi çıktı. Şans da olabilir tabi. Ama görmediğim arabaya kapora gönder de adını koyalım diyen galericilerde oldu. Keşke galerilerin hepsi işini hakkıyla yapsa en azından az da olsa bi vergi veriyorlar onlar ama al sat yapanlar vergi vermiyor. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Şimdi aklıma geldi. Yıl 2003 araba bakıyoruz galeriye girdik bir korsa var. Abi bu hangi donanım dedim Dedi ki gırtlak dolu. Dedim ki sun roof var mı yok dedi su alır içeri zaten olmadığı daha iyi dedi. Dedim ABS var mı. Ya ne ABS si dedi o büyük arabada olur bu sınıf arabada kaza yaptırır dedi. :) 

• Beğen 3
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Cem Dilmen yazdı:

Ya ne ABS si dedi o büyük arabada olur bu sınıf arabada kaza yaptırır dedi. :) 

Bu da çok iyiymiş. :D

Alacak olsa ABS'siz bunlar piyasası yok derdi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Cem Dilmen yazdı:

Şimdi aklıma geldi. Yıl 2003 araba bakıyoruz galeriye girdik bir korsa var. Abi bu hangi donanım dedim Dedi ki gırtlak dolu. Dedim ki sun roof var mı yok dedi su alır içeri zaten olmadığı daha iyi dedi. Dedim ABS var mı. Ya ne ABS si dedi o büyük arabada olur bu sınıf arabada kaza yaptırır dedi. :) 

Tramvayda giderken önümde iki tane kız oturuyordu. Aralarindaki mihabbet şöyle:

-araba alacagim

+Hangisinden alacaksin?

-kucuk abs si olmayan bir araba alacagim

+Neden?

-abs li arabalar cok pahali neden o kadar para vereyim ki. Hem ne zaman lazim olacak

:D

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Küçük bir detay ama ben takılıyorum.."OLUP"  

Aracımız 210000 km de olup ,geyet diridir..Muayenesi yeni olup 2 sene sıkıntısı yoktur. Lastikleri yeni olup...olup , olup....diye gidiyor..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Mankal yazdı:

Küçük bir detay ama ben takılıyorum.."OLUP"  

Aracımız 210000 km de olup ,geyet diridir..Muayenesi yeni olup 2 sene sıkıntısı yoktur. Lastikleri yeni olup...olup , olup....diye gidiyor..

birde sanki sahibinden satılıkmış gibi yazıyorlarya ifrit oluyorum. bütün arabalar aynı evin önünde. tercihen zengin semt.

5 lira fazla olsun sahibinden saıtlık olsun araba.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alper Başdemir yazdı:

Cenazemiz yok ölücüler aramasın!!!

birisi "nekrofili arkaşlar aramasın" yazmıştı.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Dogan Arsiray yazdı:

birisi "nekrofili arkaşlar aramasın" yazmıştı.

O zaman aramışlardır.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Aracımızda lokal boya mevcut olup,kaput kuş pisliğinden dolayı boyalıdır. Değişen yoktur.

Şu yazıyı 2 dk önce bir ilanda okudum. Pterosaur uçan dinazor mu yaptı arkadaş kaputa. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Mahmut beye opsiyonlanmıştır. Bayılıyorum buna 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
UxyEOr.jpg
Laf bunlar. Biz de alayımız dolandırıcıyız mesela. Hiç adam gibi ilana koyanımız yok. Ama İsviçre... Bambaşka... Teker diş kalınlığını her 12 yerden hassas kumpas ile ölçüp eklerler mesela çok severim o özelliğiklerini....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Kürşad Özpamuk yazdı:

Mahmut beye opsiyonlanmıştır. Bayılıyorum buna 😁

degilmi? nispet yaptiklarini dusunuyorum yan dukkana filan. yoksa kime ne.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Gerçi yazılmış ama

"Ölücüler, boya takıntısı olanlar aramasın kalbini kırarım" en hit olanı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

boyasiz arabasi icin boya takintisi olanlar arasin yazanlar da vardi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...