İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo Mito Danışma

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Resimdeki 2013 model güzellik dct şanzıman ve 100000 km de . Avucum kaşınıyor ve 1,4 Multiair 135 beygir motor beni korkutuyor. İki kapı olması zaten hiç bir zaman sorun olmadı. Ama vardır birilerinin bir bildiği , belki iki kelam eder. Fiyat çok tartışmalı. Şimdilik o bende kalsın. 

2013 model Alfa Romep Mito

1,4 Multiair 135 beygir

100 k kmde. 

hasar kaydı yok, ama boya moya biraz cizik ve göcük. 

iq6Q2NZJwVPc19qMGKJBdOWrcFC_NqHrY7FtmtMoSgxSwwK4V_OQpsH6Ew7xnxohVLMdUAVXpmaXgCk_qi8iyEoqTPOnMMFGXGii7WT8SL6bqQedZTqQUggPI6dGJSOmk3c4ijzF2nnvYLH90RnE09CK2cKnxC_qQB20hBwElK79eaDSy2Z_1mZn0Vzc4dJ25a0ZHZTO

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Yok otomatik mito işte

kenarında yeşil bir ağaç logosu var  onu hybrid sandım

çok karizmatik bir araba bence olur sana bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu markanın fanları kızmaz umarım.Çok çirkin bir araba bana göre.Kesinlikle almam yerinde olsam.Senin cruze buna on basar.En azından yakışıklı albenisi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şunuda ekliyim... 

Mesaj: (1/3) Kayitlarimiza gore ***4547 sasi nolu ALFA ROMEO MITO 1.4 TB MULTIAIR (135) TCT SPORTIVO markali arac 7 adet kazaya karismistir. KZ1: 29/09/2019 ERP-Carpma 1761TL KZ2: 01/01/2018 Carpma KZ3: 12/12/2017 Carpma KZ4: 20/11/2016 ERP-Carpma 350TL KZ5: 21/02/2016 Carpma KZ6: 06/06/2015 ERP-Carpisma 1079TL KZ7: 17/10/2014 ERP-Carpisma 1637TL EK BILGI: ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda degisen parcalari ogrenmek icin PARCA bosluk PLAKA bosluk HASAR TARIHI yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek:  B001

Ali Gök yazdı:

yükseltme alçatmamı var bu araçta. uzak dur

Yok bunda öyle bişiy. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Şunuda ekliyim... 

Mesaj: (1/3) Kayitlarimiza gore ***4547 sasi nolu ALFA ROMEO MITO 1.4 TB MULTIAIR (135) TCT SPORTIVO markali arac 7 adet kazaya karismistir. KZ1: 29/09/2019 ERP-Carpma 1761TL KZ2: 01/01/2018 Carpma KZ3: 12/12/2017 Carpma KZ4: 20/11/2016 ERP-Carpma 350TL KZ5: 21/02/2016 Carpma KZ6: 06/06/2015 ERP-Carpisma 1079TL KZ7: 17/10/2014 ERP-Carpisma 1637TL EK BILGI: ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda degisen parcalari ogrenmek icin PARCA bosluk PLAKA bosluk HASAR TARIHI yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek:  B001

Yok bunda öyle bişiy. 

multiair diyince bir an öyle sandım

ne güzel herşeyi kayıt altında kasko ile binilmiş süpriz çıkmaz bunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

multiair diyince bir an öyle sandım

ne güzel herşeyi kayıt altında kasko ile binilmiş süpriz çıkmaz bunda

Arabanın tüm servis kayıtlarına baktım .

Çift kavramalı debriyajın baskıları değişmiş. 

bir numaralı piston , subapları ve subap lastiklerine kadar değişmiş 

Multiair değişmiş. 

Trigger değişmiş. 

Motor tek sislindirden dolayı rektifiye olmuş. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Alfacı arkadaşlar daha iyi bilir muhtemelen ama ben bir kaç kelam edeyim Ali Bey.

Multiair motor gerçekten çok güzel bir motordur. Performans sizin İ10 dan sonra jet motoru gibi gelecektir. Yakıt olarak da üzeceğini sanmam hele ki uzun yolda ve sizin gibi bir hypermiling üstadının altında :) 

En korkulan arızalardan biri 70 000 km ve sonrasında hepsinde olmasa da bazılarında multiair arızası. Tamiri olmayan bir parça bildiğim kadarı ile ve 2 yıl önce 8000 TL civarındaydı diye hatırlıyorum umarım yanlış değildir. 

Tabii ki bir diğeri de şanzıman. Ama dediğinize göre ikisi de değişmiş. Eğer orjinal ve sıfır olarak yapılmışsa bence çok çok iyi. Hatta tercih sebebi olmalı.

Kazalarına gelirsek; meblağ belirtilenler ufak tefek ama bedelsiz olanların detaylarına bakmak gerekir diye düşünüyorum. Eğer ciddi bir kazası yoksa alıp binlesi bir araç olduğunu düşünüyorum. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu akşam aytene iyi bir fiyat verirlerse, arabayı alırım. Ama aytene en az 55 isterim. 55 tl verirse Mito benim arkadaşlar. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Çok güzel bir "otomobildir". Motor ve şanzıman için benim diğer konular okunabilir.

Ancak; yük çekecek, bakımdan masraftan kaçılacak, sağdan soldan gelen her seste servise gidilecekse üzer.

Multiair yağ konusunda hassastır, doğru yağ ve düzenli aralıkta değişim olmazsa üzer.

TCT de DSG'ye vs. göre sağlamdır, ama sonuçta çift kavramalı, kullanıma göre 60-80 binde debriyajı bitebilir, 6 bin liraya değişir.

Alıp almama konusu şahsi tercihlere bağlı;

Görüşümü sorarsanız, forumdan tanıdığım kadarıyla @Ali Darbaz bu arabayla da Alfa servisleriyle de mutlu olmaz. Alma derim.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Çok güzel bir "otomobildir". Motor ve şanzıman için benim diğer konular okunabilir.

Ancak; yük çekecek, bakımdan masraftan kaçılacak, sağdan soldan gelen her seste servise gidilecekse üzer.

Multiair yağ konusunda hassastır, doğru yağ ve düzenli aralıkta değişim olmazsa üzer.

TCT de DSG'ye vs. göre sağlamdır, ama sonuçta çift kavramalı, kullanıma göre 60-80 binde debriyajı bitebilir, 6 bin liraya değişir.

Alıp almama konusu şahsi tercihlere bağlı;

Görüşümü sorarsanız, forumdan tanıdığım kadarıyla @Ali Darbaz bu arabayla da Alfa servisleriyle de mutlu olmaz. Alma derim.

Düşünkü, servis bizim .. Servisdede iyi indirim imkanlarım var. Hypermil yaparak 2500 deviri geçmeden kullancağım . Ozaman ne derdin. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Ali Darbaz yazdı:

Düşünkü, servis bizim .. Servisdede iyi indirim imkanlarım var. Ozaman ne derdin. 

AL :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Mito alıcaktım bebek sebebiyle alamadım. Guiletta alıcaktım ev aldım alamadım. Bence alın benim gibi içinizde kalmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bi an  Quadrifoglio Verde sandım da, tramer sorgusunda değilmiş. Yoncalar opsiyon o zaman :) Hesabınızı iyi yapın hypermille arabayı köreltmeyin bu Alfa sonuçta :)Gönlünüzde var ise olsun olursa sevinirim.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Peki değerli arakadaşlar. 

Aracın fiyatı ne olmalıki bende o fiyata kadar alayım. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Zaten topu topu 4 tane satılıkta var 90-110 arası diyorlar. Bu araca ne istiyorlar ki? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

1- Düşünkü, servis bizim .. Servisdede iyi indirim imkanlarım var.

2- Hypermil yaparak 2500 deviri geçmeden kullancağım .

Ozaman ne derdin. 

1 Güzel 2 değil. :)

Alfa bu, basacaksın ki kendine gelsin. :) 

Ama hypermil yapılır mı yapılır. Ben 170likten çok memnundum yakıt açısından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

takas işi klasik bayi ise 10 lira öldürürler aytenin  fiyatını.

yada kendilerininkini 10 lira üste saymaya çalışırlar genelde

bayi tanıdık anladığım kadarıyla

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...