İçeriğe Yönlendir

Yazlık Lastik Hakkında

Erhan KÜL

Recommended Posts

Erhan KÜL

Merhaba.2013 A4 quatro aracıma yazlık LASTİK alacağım.Aracı alalı 2 ay oldu ama golften sonra konfor sıkıntısı yaşıyorum.Bu nedenle alacağım lastiklerin konfor ve sessizlik sağlamasını yada en azından katkı sağlamasını istiyorum.quatro bir araçta konfor ve sessizlik için hangi lastiği önerirsiniz.Lastik ebatları 245*45*17R .

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erhan KÜL yazdı:

Merhaba.2013 A4 quatro aracıma yazlık LASTİK alacağım.Aracı alalı 2 ay oldu ama golften sonra konfor sıkıntısı yaşıyorum.Bu nedenle alacağım lastiklerin konfor ve sessizlik sağlamasını yada en azından katkı sağlamasını istiyorum.quatro bir araçta konfor ve sessizlik için hangi lastiği önerirsiniz.Lastik ebatları 245*45*17R .

Altındaki makıne kuvvetli arac 4 kanallı olsun en az alacagın lastik sport serisi olursa sert olur , marka tavsiyesi vermek yanlış oluyor ben passatda kışı 205-55-16 larla cıkdım yazlıklarda 235-45-17 ye gecdim mıchelınler vardı sattım roadstone takdım memnunum ,ama siz tercıhı michelın , conti, goodyer bakın 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

ebat XL yanak takviyeli. konfor ve seessizlik azdır bunlarda

Hatta hiç yok denecek kadar konfor , arabanın salınımı nerdeyse hiç yok heleki bir de kısa helezyon var ise.

Konfor için mutlaka michelin ve continantal öneririm ama bu yanak kalınlığında ne kadar dayanıklıdırlar bilemem , çok çabuk balon yapma ihtimaliğ oluyor yumuşak lastiğin 

bu yanak kalınlığında kullandığım en sağlam lastik pirelli , https://urun.n11.com/oto-lastik/pirelli-24545r17-99y-xl-pzero-nerogt-yaz-lastigi-tarihi-2018-P410292673?gclid=Cj0KCQjwx7zzBRCcARIsABPRscOCa_gPi4y1ONJpN0M0AMUKjiKNCtAN_lbc24S0WscOzNOV4gJ6X5IaAieMEALw_wcB&gclsrc=aw.ds    yada dayanıklılık olarak yine pirelli cinturato blue 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

michelin, conti daha konforlu olabilir ama balon yapma riski bu ebatta fazla. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Goodyear asymmetric derim ancak soundcomfort özelliği de var bazı modellerinde sormak lazım. r17'de çok sessizlik  beklemeyin ancak konfor sağlar iyi yolda hissetmezsiniz. Balon sorunu da yaşamadım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Merhabalar,Aynı aracınızın 190 lık Quattro suna sahiptim.İki yaz Michelin Pilot Sport3 den sonra ContiSporContact5 e geçtim zaten kaymayan arabayı daha da mıknatıs gibi yapıyor performansına çok etki ediyor ama sertlik konusunda bir tık sert Micheline göre ki bu da uzun ömür olarak geri dönüyor size.Çok Islakta performansı Michelinin bi tık daha iyi olsa da kuruda vasat özellikle 1 sene geçince çok bariz farkettiriyor.Rakamları çok pahallı gelirse Hankook Ventus Prime ya da Falken Azenis de bakabilirsiniz onlar da çok çok iyi lastikler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Bilgiler için çok teşekkür ederim burdaji öneriler doğrultusunda değerlendirmemesi yapacağım

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Fiyat performans olarak Falken Ziex Ze310 tercih edilebilir. Fiyat önemsiz ise Continental.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Ali Yasir Bilici yazdı:

Merhabalar,Aynı aracınızın 190 lık Quattro suna sahiptim.İki yaz Michelin Pilot Sport3 den sonra ContiSporContact5 e geçtim zaten kaymayan arabayı daha da mıknatıs gibi yapıyor performansına çok etki ediyor ama sertlik konusunda bir tık sert Micheline göre ki bu da uzun ömür olarak geri dönüyor size.Çok Islakta performansı Michelinin bi tık daha iyi olsa da kuruda vasat özellikle 1 sene geçince çok bariz farkettiriyor.Rakamları çok pahallı gelirse Hankook Ventus Prime ya da Falken Azenis de bakabilirsiniz onlar da çok çok iyi lastikler.

quatro aracınızın lastik ebatları neydi?

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Michael'ın Bayisine gittim görüştüm. 225*50*17 takalım bu araçların olması gereken lastik ebatının bu olduğunu söyledi kışlıklar 245*45 olduğundan ses ve konfora etkisi olumsuz olmuş galan deri.açıkçası bende yoğunluktan bi türlü doğru sonuca varamadım.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erhan KÜL yazdı:

Michael'ın Bayisine gittim görüştüm. 225*50*17 takalım bu araçların olması gereken lastik ebatının bu olduğunu söyledi kışlıklar 245*45 olduğundan ses ve konfora etkisi olumsuz olmuş galan deri.açıkçası bende yoğunluktan bi türlü doğru sonuca varamadım.

cogu a4 de 225-50-17 gördüm ben ama çok küçük birlastik  degil ama orjınal ebat diye dusunuyorum 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Evet Michelin bayisi de aynı şeyi söyledi ben 245*45 kışlık lastiği üzerinde satın aldığım için bilgim yoktu.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erhan KÜL yazdı:

Evet Michelin bayisi de aynı şeyi söyledi ben 245*45 kışlık lastiği üzerinde satın aldığım için bilgim yoktu.

Erhan KÜL yazdı:

225 50 17 de yanak bayagı kalındır audiyi audi yapar sanırım konfor bakımından  hatta bir ara 235-45-17 yerine alayım dıye dusnmusdum fakat lastıgı elıme alıp dıgerının yanına koydugumda benım davlumbaz a degecegını görmüşdüm 

https://www.hepsiburada.com/ara?q=225+50+17

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-Auto-Zeitung-Summer-Tyre-Test.htm

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Erhan KÜL yazdı:

İki ölçüde var Lastik markalarına göre, bence de 225/50 alın, ses sıkıntınız azalır. Ayrıca yanak ince falan denilmiş ama memur ölçüsü denilen 205/55 ile farkı yok iki ölçününde, 11.2 cm yaklaşık yanak kalınlığı.

Marka olarakta falken diyeceğim ama ecorun kullanan arkadaş sesli diyor, bende hankook ventus prime 3 var o da sesli, Nokian bakın derim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

falken diyeceğim ama ecorun kullanan arkadaş sesli diyor

Halbuki kagit uzerinde db degeri dusuk diye gatirliyorum diger lastiklerle kiyaslayinca. Bende Ecorun aldim bakalim nasil cikacak lastik 

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Nokian ı da  araştırıyorum düşünmemiştim.şu an ki kararım continental

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Merhaba, bir tanıdık bmw 520i için yazlık 245 45 r18 runflat lastik soruyor. Ne almak gerekir? Tavsiye edeceğiniz lastik var mı? 

Runflat olmasaydı good year asymmetric 5, micheli pilot sport 4 ya da conti sc 6 derdim ama runflat ne desem bilemedim.

Ayrıca runflat yerine normal lastik taksa, bir de tamir kiti alsa daha iyi olmaz mı? Hem konfor hem de fiyat olarak.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fabrikasyon runflat'li araca normal lastik takılmaz. KOnforu vs iyileşir muhakkak ama takılmamalı..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hazır konu varken devam edeyim
2017 Kasım çıkışlı aracım bristone turanza ile gelmisti.Araci alıp bir ay kullanıp kışlık lastiğe gectim.2 yaz kullandiğım birstone geçen hafta yeniden takabildim ama böyle bir sertlik yok.O kadar sert ki cidden rahatsız ediyor.Hele ki bizim buradaki yollar da kötü olunca katur kutur araba resmen.Araba 55k da bu lastikler en fazla 25 30 k kullanılmıştır dişler falan oldukça iyi durumda ama konforuszluk cidden çok kötü.
Açıkçası bu sezezonu bu lastiklerle geçiririm diyordum seneye yenisini alırım diye bu yüzden de herhangi bir âlim dusuncem yok tu.Bu anlamda da uygun fiyatlı ama bozuk yol koşullarında kullanılabilecek en mantıklı lastik ne olabilir

Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Sessiz dayanıklı ve konfora olumlu katkı sağladığı için Contact5 225*50*17 lastik almaya karar vermiştim ki falken Zieks i almamı şiddetle tavsiye edenler oldu kafam karıştı.bu lastikte sessiz ve dayanıklıymış fakat düşünmeme sebep olan fiyat farkı oldu.falken 500 conti 800 tl civarı.bu kadar farka değer mi kullanıcılardan başka yardımcı olabilecek yok çünkü lastikçilere bakarsak onlar satmanın yoluna bakıyorlar.neyse sonuç kendi adıma şu:haziran ayını yarıladık yazlık lastik hala alamadım kışlıklarla gezmeye devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...