İçeriğe Yönlendir

Ev Etkinlikleri

Emre Şimşek

Evde Anketi  

77 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Umut Taşlı
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba beyler. 

merhaba abi, hazır ram kuyruğu varken tv'ye bağlı internete girdiğim pc'nin crucial marka 2gb ddr3l'sinde sorun varmış, bunu çıkarttılar, teki kaldı şu an. alternatif ne alabilirim? üzerinde şunlar yazılı:

ct25664bf160bj.c4fed

1600 sodimm 1.35v c

bv1115x.hl

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Hele bi eve varam bakacam. Dİş ağrısı çekiyom. Doktora gidecem. 

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yeter yazdı:

Ali hocam merhabalar benim de laptop için ram güncellemesi yapmam gerek hali hazırdaki yetmiyor 4gb ddr3 ile 8 gb ddr3 arasında kaldım. Gönlüm 8gbtan yana ancak uyumluluk sorunu yaşar mıyım? Laptop Asus x552c modeli. Bir de ram alırsam normal bir markada olur mu? Tavsiyelerinizi link olarak da alabilirim.

Bu bilgisayar hiçde eski sayılmaz. 2 tane 8 gb alıp takabilirsin . Alıcağın ram tipi DDR3L 1600 MHz SDRAM

Umut Taşlı yazdı:

merhaba abi, hazır ram kuyruğu varken tv'ye bağlı internete girdiğim pc'nin crucial marka 2gb ddr3l'sinde sorun varmış, bunu çıkarttılar, teki kaldı şu an. alternatif ne alabilirim? üzerinde şunlar yazılı:

ct25664bf160bj.c4fed

1600 sodimm 1.35v c

bv1115x.hl

Bana anakartın markası lazım. Markalı bilgisayar ise ordan ben bulurum. verdiğin ram modelinden seninde 8 gb takabilmen gerek

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Ali Darbaz yazdı:

Bana anakartın markası lazım. Markalı bilgisayar ise ordan ben bulurum. verdiğin ram modelinden seninde 8 gb takabilmen gerek

abi casper nirvana c500, işlemcisi i5 6200u 6. nesil imiş. 2016 üretimli ama anakartıyla ilgili bir şey bulamadım aygıt yönetiminde.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Umut Taşlı yazdı:

abi casper nirvana c500, işlemcisi i5 6200u 6. nesil imiş. 2016 üretimli ama anakartıyla ilgili bir şey bulamadım aygıt yönetiminde.

Sende rahat 2 adet 8 gb DDR3L 1600 MHz SDRAM kullanman mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Sende rahat 2 adet 8 gb DDR3L 1600 MHz SDRAM kullanman mümkün.

abi peki bir tane takabilir miyim? üzerindeki neyse o kalsa? şu mesela https://www.n11.com/urun/kingston-kvr16s118-8-gb-ddr3-sodimm-1600-mhz-notebook-bellek-1110889?magaza=elmacik

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Her ikinizde ssd diske geçseniz hızınız çok artar. 

Umut Taşlı yazdı:

abi peki bir tane takabilir miyim? üzerindeki neyse o kalsa?

Mavi ekran verme riski var. 2 gb çıkar 1 tane 8 lik tak. oda olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Her ikinizde ssd diske geçseniz hızınız çok artar. 

Mavi ekran verme riski var. 2 gb çıkar 1 tane 8 lik tak. oda olur. 

eyvallah abi çok teşekkürler, onun için örnek alabilir miyim? tavsiye ediyorsun madem

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Çok Teşekkür ederim Ali hocam vakit ayırıp yardımcı olduğun için. Benimkinde bildiğim kadarıyla tek slot var bu yüzden bir 8lik ile işi bitireceğim ssd disk için şu anda bütçe imkansız diyor. 

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış AÇIL

Günaydın herkese,

Müzik ruhun gıdasıdır sözünden yola çıkarak bizim ufaklığa sevebileceği bir enstrüman çalması için çabalıyorum.

Hangi enstrümani çalarsa çalsin muzikle uğraşan tanıdığım kişilerin hepsinde insanı duygularının daha geliştiği, çevresine karşı daha duyarlı olduğunu gözlemliyorum. Aynı zamanda ilerde zamanını değerlendirebileceği iyi bir hobisi olsun istiyorum. Ogrenme kabiliyetinin en üst duzeyde olduğu çocukluk ve gençlik zamanlarını boşa geçirmesin.

Evimizde doğduğundan beri bağlama var, hatta kendine de 3 yıl önce bir cura aldım benden heveslenir ve uğraşır diye ama hiç hosuna gitmedi, aldigimla kaldım.

Sonrasında bir arkadaşımdan iki aylığına emanet bir gitar aldım. Amacım hoşuna gidip gitmediğini öğrenmek masraf yapacaksamda ona gore yapmak idi.

Bu gitarı sevdi, sabahları kalkınca eline alıp uğraşmaya başladı. Boş zamanlarında da yine gitarla uğraşları oldu. Tabi youtube dan kolay bir iki parça da izleyip çalınca hosuna gitti. Bunun üzerine aşağıda gördüğünüz Yamaha C40 gitarı aldım. Kötü enstrüman ile maalesef müzik ogrenilmiyor.
Internette araştırdığım kadarı ile iyi kategoride başlangıç seviyesinde bir gitar.

Pandemi nedeniyle şu anda herhangi bir müzik kursuna göndermek istemiyorum.

Internet üzerinden ve müzik kitapları ile en azından temel parmak egzersizlerini ve teknikleri öğretmek amacım.

Bu işle ilgilenen arkadaşların tavsiyelerine açığım.

Youtube üzerinde yerli yabancı bir çok kanal var gitar eğitimi hakkında. Önereceğiniz varsa memnuniyetle takip ederim.

Teşekkürler.2da2a5ad88ba7d3c6bfb49fa318c7ec9.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Çok Teşekkür ederim Ali hocam vakit ayırıp yardımcı olduğun için. Benimkinde bildiğim kadarıyla tek slot var bu yüzden bir 8lik ile işi bitireceğim ssd disk için şu anda bütçe imkansız diyor. 

Çok mu geç bilmiyorum ama ssd disk, ram dan daha öncelikli değiştirin. Ram elbet performansa etki eder ama ssd çok daha fazla performans artışı sağlar. Önce diski değiştirin, imkanınız olunca da ram yükseltirsiniz.. naçizane benim görüşüm tabi bu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Oktay Göktaş yazdı:

Çok mu geç bilmiyorum ama ssd disk, ram dan daha öncelikli değiştirin. Ram elbet performansa etki eder ama ssd çok daha fazla performans artışı sağlar. Önce diski değiştirin, imkanınız olunca da ram yükseltirsiniz.. naçizane benim görüşüm tabi bu.

Çok teşekkür ederim. Evet bu görüşünüzü bizzat uygulama aşamasında tetkik ettim. 8gblık Ram taktık 12 gb oldu ancak gözle görünen bir değişiklik olmadı gittiğim bilgisayarcı tamircisi arkadaş da ssd takmam lazım dedi ve sandiskin 240gblık harddiskini aldım. Ne hafifmiş öyle. Şaşırdım doğrusu. Cuma günü format atacağız. Sonuçları yazarım. Bir de kasa bilgisayarım vardı ona Hakan Tarım abim sağ olsun Ram gönderecek ona da 120lik ssd aldım. Sonuçları göreceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Çok teşekkür ederim. Evet bu görüşünüzü bizzat uygulama aşamasında tetkik ettim. 8gblık Ram taktık 12 gb oldu ancak gözle görünen bir değişiklik olmadı gittiğim bilgisayarcı tamircisi arkadaş da ssd takmam lazım dedi ve sandiskin 240gblık harddiskini aldım. Ne hafifmiş öyle. Şaşırdım doğrusu. Cuma günü format atacağız. Sonuçları yazarım. Bir de kasa bilgisayarım vardı ona Hakan Tarım abim sağ olsun Ram gönderecek ona da 120lik ssd aldım. Sonuçları göreceğiz. 

Bilgisayar da epey bir hafifler. Farkı çok net görürsünüz. Windows 10, 10 sn den kısa sürede açılır, yine o hızlarda kapanır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Oktay Göktaş yazdı:

Bilgisayar da epey bir hafifler. Farkı çok net görürsünüz. Windows 10, 10 sn den kısa sürede açılır, yine o hızlarda kapanır.

Bilgisayarın kasası resmen döküm tava gibi onda birşey değişmez😊Ancak laptop hafifler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Barış AÇIL yazdı:

Günaydın herkese,

Müzik ruhun gıdasıdır sözünden yola çıkarak bizim ufaklığa sevebileceği bir enstrüman çalması için çabalıyorum.

Hangi enstrümani çalarsa çalsin muzikle uğraşan tanıdığım kişilerin hepsinde insanı duygularının daha geliştiği, çevresine karşı daha duyarlı olduğunu gözlemliyorum. Aynı zamanda ilerde zamanını değerlendirebileceği iyi bir hobisi olsun istiyorum. Ogrenme kabiliyetinin en üst duzeyde olduğu çocukluk ve gençlik zamanlarını boşa geçirmesin.

Evimizde doğduğundan beri bağlama var, hatta kendine de 3 yıl önce bir cura aldım benden heveslenir ve uğraşır diye ama hiç hosuna gitmedi, aldigimla kaldım.

Sonrasında bir arkadaşımdan iki aylığına emanet bir gitar aldım. Amacım hoşuna gidip gitmediğini öğrenmek masraf yapacaksamda ona gore yapmak idi.

Bu gitarı sevdi, sabahları kalkınca eline alıp uğraşmaya başladı. Boş zamanlarında da yine gitarla uğraşları oldu. Tabi youtube dan kolay bir iki parça da izleyip çalınca hosuna gitti. Bunun üzerine aşağıda gördüğünüz Yamaha C40 gitarı aldım. Kötü enstrüman ile maalesef müzik ogrenilmiyor.
Internette araştırdığım kadarı ile iyi kategoride başlangıç seviyesinde bir gitar.

Pandemi nedeniyle şu anda herhangi bir müzik kursuna göndermek istemiyorum.

Internet üzerinden ve müzik kitapları ile en azından temel parmak egzersizlerini ve teknikleri öğretmek amacım.

Bu işle ilgilenen arkadaşların tavsiyelerine açığım.

Youtube üzerinde yerli yabancı bir çok kanal var gitar eğitimi hakkında. Önereceğiniz varsa memnuniyetle takip ederim.

Teşekkürler.

Merhaba. Yıllardır gitarla haşır neşirim. Tekniği geliştirmek için şu kanal hoşuma gitti. Deneyebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Merhaba. Yıllardır gitarla haşır neşirim. Tekniği geliştirmek için şu kanal hoşuma gitti. Deneyebilirsiniz. 

Teşekkür ederim Engin bey
Takibe aliyorum[emoji846]

Link bozuk mu "Bu video kullanılamıyor " uyarısı verdi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Barış AÇIL yazdı:

Evimizde doğduğundan beri bağlama var, hatta kendine de 3 yıl önce bir cura aldım...

Benim sıpa da heveslenmedi.. keske ögrenseler... 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Alpay Sumer yazdı:
Benim sıpa da heveslenmedi.. keske ögrenseler... 

Kulagi biraz alışsın diye arabada, evde türküleri açıyorum ama direk kapattiriyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Barış AÇIL yazdı:

Kulagi biraz alışsın diye arabada, evde türküleri açıyorum ama direk kapattiriyor.

Çok fazla üstelemeyin. Zamanla kan çker belki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

D vitamini için ideal bir oda buldum. Kızımın/Bilgisayar odası harika güne alıyor. Mühtemelen güneş panelinide buraya koymayı planlıyorum. 

ACtC-3exTmUZGG9ZAf06aGTinxsqEM5t2F2p2-H4

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün çatıyı organize ettim biraz. Raflar benim çeyizi kaldırdı, yerlerden kurtardı..

5toLIH.jpg

5toY2o.jpg

5toa7U.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Emre Şimşek yazdı:

Bugün çatıyı organize ettim biraz. Raflar benim çeyizi kaldırdı, yerlerden kurtardı..

Araba çatıya çıkamadığına göre bunların bodrumda olması gerekmiyormuydu :):)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Oktay Göktaş yazdı:

İyi akşamlar Oktay hocam. Ssdyi taktıktan sonra laptop acayip hızlandı. Sıra masaüstüne geldi Hakan abiden aldığım ramler bugün elime ulaştı. Ona da ssd takmıştık. Formatı atıldı yarın Ram'leri takılacak. Onda da sonucu yarın göreceğiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...