İçeriğe Yönlendir

Ev Etkinlikleri

Emre Şimşek

Evde Anketi  

77 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tahir Ak
Kuru tip değil mi bu?
galiba öyle. bakımsız akü. ama bayağı su aldı içi. zaten içlerinde de asit var normalde
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tahir Ak yazdı:
Selçuk Bakış yazdı:
Kuru tip değil mi bu?

galiba öyle. bakımsız akü. ama bayağı su aldı içi. zaten içlerinde de asit var normalde

Patlamamış Allah'tan, bildiğim kadarıyla riskli bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olmaz. Plaka arasında sünger türevi malzeme içindeki miktarı ayarlı sıvı ile çalışıyor akü. Su koyarak dengesini bozuyor ve dışarı asit taşırma riski başlıyor. Çalışsa da kısa vadede bozulacak ve asit kokusu yayacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Su koyulabilir olsaydı bence baştan öyle yaparlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
oğlanın 6v ölü aküye saf suyu basıp şarja bıraktım. bakalım nette gösterilen gibi eski haline dönecek mi? 4c3771524b1929b729a05825bb8b6cfe.jpg
5 6 saat kapakları açık şarj ettim sorun olmadı az ısındı. hafif fokurduyordu. sabaha deneme yaparım eski performans beklemiyorum zaten. randıman alamazsam geri dönüşüme artık
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

aküyü şarj ederken çok ısınmıştı adaptör. bozulmuş. 1.6v çıkış veriyor. aküyü kurtaralım derken adaptörü patlattık :( galiba dc voltaj düşürücü ile şarj etmek zorunda kalacağım IMG_20200703_181933.jpgIMG_20200703_182037.jpgIMG_20200703_181925.jpg

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Gerilimin yanında akım limitini de belirleyebildiğiniz güç kaynakları böyle durumlarda çok iş görüyorlar. LED, motor gibi istediğiniz şeyleri de gerilim-akım limitleriyle oynayarak yakma korkusu olmadan deneyebiliyorsunuz. Akım limiti olduğu için kısa devre durumlarından sizi koruyor. Ben yıllarca 50 liraya aldığım B3603 isimli bir güç kaynağını laptop adaptörü ile kullandım. O kendi hatamdan dolayı bozulunca DPS5005 aldım, gerilim ve akım limiti biraz daha yüksek. Ondan da memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki küçük siyah üç ayaklı parça.. Transistör mü nedir belli değil. Üzerinde kodu yazar. Onlar bozuk olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

İki küçük siyah üç ayaklı parça.. Transistör mü nedir belli değil. Üzerinde kodu yazar. Onlar bozuk olabilir.
bana da öyledir geldi abi. ama parçayı bulacak zaman yok elimdeki dc convertoru 6.5v 1a yada 6.5v 750 ma ya ayarlayıp kullanmayı düşünüyorum

hazır yeri gelmişken 6v aküyü neden adamlar 6v ile şarj eder ki?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

6volt trafo doğru gerilime çevirilince 1.41 katı voltajı yükseltir. Regüle devresi ile 7.2 volt olarak şarj işini görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir Ak yazdı:
Tahir Ak yazdı:
oğlanın 6v ölü aküye saf suyu basıp şarja bıraktım. bakalım nette gösterilen gibi eski haline dönecek mi? 

5 6 saat kapakları açık şarj ettim sorun olmadı az ısındı. hafif fokurduyordu. 

İşte böyle yaparak küçük yaşta kanser ediyoruz çocukları.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

İşte böyle yaparak küçük yaşta kanser ediyoruz çocukları.. 

balkonda şarj ettim. kimse solumadı yani çıkan buharı.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tahir Ak
oğlanın 6v ölü aküye saf suyu basıp şarja bıraktım. bakalım nette gösterilen gibi eski haline dönecek mi? 4c3771524b1929b729a05825bb8b6cfe.jpg
şarjdan sonra akü iyice kötü oldu çöp oldu. oysa nette akülerin baya kendine geldiği söyleniyordu. neyse denemiş olsun içimde kalmadı. ilk kez nette görüp yaptığım bir şey hayal ettiğim gibi olmadı :)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Arkadaslar bu mutfagin balkonun kapisi bu kitleme noktasını tam karsisina denk sekilde ayarliyorum vidaliyorum ama kitlemiyor bu kisim evde 3 tane bu sekilde balkon kapisi var 1inde daha ayni sekilde tam karsisina atmamislardi oda kitlemiyordu onu hallettim bu kisim kaldi.

SCz8L0.jpg
SCzlqv.jpg

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Selçuk Bakış yazdı:

Açık mı kalıyor @Okay Kaygusuz

Kitleme yaptigin zaman alt kisim kitlemiyor.

Cok sevdiğim Matkapim dis kaptı.

SHcrZy.jpg
SHcCJM.jpg
SHcSch.jpg
SHcu3n.jpg
SHc5k8.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Okay Kaygusuz yazdı:

Kitleme yaptigin zaman alt kisim kitlemiyor.

Cok sevdiğim Matkapim dis kaptı.

Geçmiş olsun, kayar mekanizması içten çıkmıştır. Rahatça çıkarıp takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Sağolsun bir tanıdığımız yurtdışından hediye çay göndermiş.. Hani olur ya diye bir ümitle paketi hemen açıp kontrol ettim ama ne altın çıktı ne de sterlin :D 

BIPXCuB.jpg?1

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, kayar mekanizması içten çıkmıştır. Rahatça çıkarıp takabilirsiniz.

Yukari asagi yapiyor tam karsisina takıyorum tam basmiyor. Bosluk var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Sağolsun bir tanıdığımız yurtdışından hediye çay göndermiş.. Hani olur ya diye bir ümitle paketi hemen açıp kontrol ettim ama ne altın çıktı ne de sterlin :D 

BIPXCuB.jpg?1

Mevlana özel bir çaydı galiba

Doğuş da Türkiye fiyatının yarısıdır muhtemelen 😛

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Okay Kaygusuz yazdı:

Yukari asagi yapiyor tam karsisina takıyorum tam basmiyor. Bosluk var.

Karşılık gelen malzeme buna uygun olmayabilir. Pencere veya kapıda üzerindekinden başka karşılık varsa onu takıp deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mevlana özel bir çaydı galiba

Doğuş da Türkiye fiyatının yarısıdır muhtemelen 😛

Doğuş yerli emmi, o arkada figüran olarak bulunuyor. Valla bu Mevlana çay özellikle Almanya'da çok seviliyormuş ve pahalıymış. Bildiğimiz Sri Lanka ceylon çay.

Haberlerde okumuşsunuzdur belki geçenlerde gurbetçi  bir aile Sırbistan gümrüğünde 100 küsür bin sterlin ve bir miktar altınla yakalandı. Hepsini çay paketlerinin içine istiflemişler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Photoshop yapıyorum. 5 yıldır kullanmadığım için iyice paslanmışım. 

ACtC-3fy8FczUbsftvmjcVNG2FOgthJ_aquniCfZACtC-3cdEXmex-bZxIPL1QmaICQv-c_UjqtQVWnP

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...