Ali Darbaz

Hyundai i10 1.2 Elite Hız Sabitleyici Montajı ve Yakıt Tüketimi

Recommended Posts

Ali Darbaz
Bilgehan Arbek yazdı:

Aşırı iyi değil, bende yeni kasa 2017 1.0 ecotsi 95 hp ibiza var, şehir içi 40 lt benzin ile 600-650, karışık 750 km, uzun yolda 850 km gidiyor.
Antalyadan Kemere geliş ortalamam

Bu şehirli i10 1,2 otomatik modele istinaden olan bir tüketim. Sahibinin sürüş stili konusunda yorum yapamıyorum. 

Ama sizinle aynı ortalama sürat ile Bodrum'a gitmiştim. Tüketim 5,4 litre lpg ile hareket ediyorum. Ozamanki yakıt bedeline istinaden 19 20 kuruş civarı ediyordu 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben bu konuyu , @Ali Cihangiroğlu abi için özelikle açtım.  Onun almayı arzuladığı 1,2 tork konverterli otomatik modeli görmesi için. Az yaktığından değilde ne yaktığını görmesi için. 

valla ben memnumum, o değerler o raba için güzel, daha çok yaksada kabul, nasılsa yıllık km si çok az olacak ve hanım ağırlıklı kullanılacak, yeterli bana göre, sağol Ali :) yalnız çok iddasına göre çokta ekonomik değil, şanzımanın ve aracın ağırlığı yüzünden az fazla yakıyor, olsun o kadar....

Ali Darbaz yazdı:

Abi allah sana inandırsın, çok spresifik bir durum olmadıkca, dizel araba almam. Önceliğim hybrid araba artık 

hibrid boş iştir uğraşma diyeceğim ama sen çok yavaş gideceksin benzinli motora geçmeden, bu durumda süper kısa olan elektrikli menzili sana yetmeyecek doğal olarak...  neyse ben kısaca hibrit masaldır zaman kaybıdır kandırmacadır tam elektriğe geçişte milleti oyalamadır der kaçarım, gerisini siz bilirsiniz....  bence o paraya hibrit alınmaz, dizel al tepesinden atla, tsi bile alsan hertürlü kar da kalırsın, neyse sen bilirsin.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.