Furkan Sumer

Gmail' de Okundu Bilgisi Mümkün mü?

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese iyi aksamlar..

Sıkça mail atmam gerekiyor, karsi taraftan okundu bilgisi alabilecegim bir beklentim var. Kendi hesaplarim arasinda cogunlukla mail attigimda ilk mesaj ulasmiyor, ikinci attigim mesajlar ulasiyor. Okundu bilgisi gibi bir secenek var midir? Tesekkur ederim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Avcı

Kurumsal olmayan gmail hesaplarında okundu bilgisi isteme özelliği yok, bende aramıştım bir zamanlar.

Not: www.gmail.com üzerinen kullanım içindir söylediğim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Aktay

Maili okuyunca, "okudum" diye mail atın lütfen yazarsan bilgi gelir 😁

• Üzgün 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

https://support.google.com/mail/answer/9413651?hl=tr

Böyle bir bilgi var Furkan, denemekten zarar gelmez sanıyorum.

GMaili outlooka kursan peki, orada vardı sanıyorum böyle bir özellik?

• Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

https://support.google.com/mail/answer/9413651?hl=tr

Böyle bir bilgi var Furkan, denemekten zarar gelmez sanıyorum.

GMaili outlooka kursan peki, orada vardı sanıyorum böyle bir özellik?

Abi senin vesilen ile belirtmekte fayda var, benim cevabım, www.gmail.com üzerinden kullanımlarda. Outlook, thunderbird vs de vardır bu özellik muhtemlen.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Evren Barış Özbek

Şöyle birşey buldum.

Link

• Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Kısa bir bilgi vereyim.

E-posta protokolünde okundu bilgisini sağlayacak bir özellik yoktur. Outlook ve benzerleri gönderdiğiniz mail içeriğine görünmez bir resim kodu ekleyerek o kodun çağrılmasına göre okundu saymaktadır. Karşının istemcisi onu desteklemiyor ya da engelliyor ise yine göremezsiniz. 

Ya da yine aynı kurum içinde kullanılan ortak programlar bunu benzer metotlarla yapabilir.

Bence en güzeli e-postada böyle bir imkan olmadığını bilerek ona göre hareket etmek, outlook ve benzerlerinin de okundu bilgisine güvenmemek.

Yukarıdaki videoda anlatılan eklentide bunu 3rd parti olarak yapıyor, ancak aynı zamanda tüm maillerinize erişim izni verdiğinizi de unutmayın. Bana sorarsanız baştan hiç vermeyin. :) 

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Sumer
Evren Barış Özbek yazdı:

Şöyle birşey buldum.

Link

Cok tesekkur ederim tam aradigim sey.

Kurdum bilgisayara uzantisini, maili ilk gonderildiginde tek tik yesil, daha sonra alici mail'e giris yaptiginda "active" bildirimi, daha  mesaj okundugunda ise cift tik yesil oldu ve alici tarafindan okunduguna dair sag alt kosede bildirim gosterdi.. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.