İçeriğe Yönlendir

Araç Muayene Sürelerinin Uzatılması

Serkan Aktay

Recommended Posts

Erdoğan Temur
Mahir Yıldız yazdı:

özellikle temmuz ayı ve devamında araç muayene istasyonları çok yoğun geçecek görünüyor sinirler tavan yapmazsa iyi beklerken

Bugün gittim mahşer günü gibi. Millet içiçe çok kalabalıktı.

Web sitesinde hesaplanan ceza miktarıda alınmıyor.

Şunuda yazmadan geçemeyeceğim araçta sorun bulamayınca arkadaş arka plakalık ışıklandırması yetersiz diye hafif kusur girmiş. :)

Lambaları da yanıyor ve gündüz vakti nasıl test ettiyse artık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halil Gümüş

Dün telefonla arayıp durumu notere sorduk. Ekrandan bakınca, muayene olmadığı için satış yapılamıyor dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

15 mart itibari ile muayenem bitmişti. bildiğim kadarı ile nisanın başından beri muayene süreleri ertelenmişti. Geçen hafta gittim muayene yaptırmaya benden 17 lira gecikme ücreti aldılar. Diğer ayları yansıtmadılar sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Çankaya

1 Mayıs ta biten muayenemizi erteleme hakkını epey kullanarak 

bugün yaptırdık ....

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ahmet Çankaya yazdı:

1 Mayıs ta biten muayenemizi erteleme hakkını epey kullanarak 

bugün yaptırdık ....

benimde 27 nisanda biten muaneme 

haftaya p.tesi ayın 17sine randevu aldım dahada uzatılsa yaptırmazdım 17si sonmus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz yazdı:

benimde 27 nisanda biten muaneme 

haftaya p.tesi ayın 17sine randevu aldım dahada uzatılsa yaptırmazdım 17si sonmus

Ben ertelenmez diye 5 inde yaptirmistim 30 Eylül e uzatılmış bilginize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 11/08/2020 tarih ve 80465175-225.03-E.44132 sayılı yazısı ile 03/04/2020-03/07/2020 tarihleri arasında araç muayene süresi sona eren ve 17/08/2020 tarihine kadar muayeneleri yapılamayan araçlar için erteleme süresi 30/09/2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben gittim son günden 4 gün önce yaptırdım. muayenesini erteleyenlerin, bu aradaki ayları, son muayene gününden düşüLecek mi?

yani, mayısta muayene yaptırması gereken adam eylülde yaptırınca, 2 sene sonra mayısta mı eylülde mi dolacak muayene süresi? 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben gittim son günden 4 gün önce yaptırdım. muayenesini erteleyenlerin, bu aradaki ayları, son muayene gününden düşüLecek mi?

yani, mayısta muayene yaptırması gereken adam eylülde yaptırınca, 2 sene sonra mayısta mı eylülde mi dolacak muayene süresi? 

bence yaptırdıgı ay gecerli olacak. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Okay Kaygusuz yazdı:

bence yaptırdıgı ay gecerli olacak. 

Madem öyle muayene istasyonlarını kapatsınlar. Nisan ile Eylül ayında millet muayenesiz araca bindi. Bedavadan 5-6 ay muayene ücretinden muaf oldular. Biz niye gittik? Olması gereken son muayene tarihinden en fazla 2 yıl sonra olmalı. Bu erteleme ücret ertelemesi olmalıydı. Böyle çok saçma olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben bitmesine 3 saat kala polise yakalandım, muayene yok geçmiş dedi, tabletten baktı,  uzatma var memur bey, yok dedi senin geçen sene bitmiş sen yakalandın, yahu dedim imkansız, valla dedi sistem böyle, sağa çek ehliyet ruhsat... bir dakka memur bey, benim muayenem var, belgen varsa yırttın... aha sana belge, baktı ve hadi dedi yırttın 3 saat sonra görmiyim seni dedi anında tüydüm :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Okay Kaygusuz yazdı:

Muayeneler tekrar uzatilmis iptal ediyorum bende randevumu 

Kaynak ?

Yazmışsın.. araştıralım. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bence bu iş ruhsat sahibinin 65 yaş ve yukarısını ve kronik rahatsızlığını olanı kapsaması lazım geri kalana direk cezalı olması lazım yaptıranlar resmen keriz yerine koyuldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Audi'ninkini yaptırdım.

Passat ile çevirmeye girdim, o da Haziran'da geçmiş, bu mevzudan dolayı ceza kesmediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Ben muayene tarihinin biteceği gün randevuyla gittim istasyona. Mahşer yeri gibiydi. Pandemi olmasa ve ileri tarihe ötelenmese nasıl olurdu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Caner Tek yazdı:

eylülde

Millet 5-6 ay muayene ücreti vermeden dolaştı. Ülkede olan yine dürest vatandaşa oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün arkadaşın muayene kağıdına baktım. Muayenesi geçmişti. Bu ertelemeden dolayı yaptırmamıştı. Devlet doğru olanı yapmış. Muayenesi geçmiş aracın, geciktiği zaman kadar kârı olmuyor.  2 ay muayeneyi geciktirmiş kişi bugün muayeneye gidince 22 ay sonra tekrar gitmek zorunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Davaz

cumartesi günü aracımın muayenesini yaptırdım. Ankara - ivedik muayene istasyonuna gittim. randevumu 09:00 almama ragmen 08:30 da ordaydım. Toplam 35 dk da muayene işlemim bitti. bence sabah erken saatlere alın rahatca halledin işlemlerinizi. Ama egzoz muayenenizi kesinlikle dışarda halledin. tüvtürkde o birimde aşırı sıra var

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz

Arabamın muayenesi geldi, bende para kalmadığı için muayene erteleme olayı devam ediyormu 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Ali Darbaz yazdı:

Arabamın muayenesi geldi, bende para kalmadığı için muayene erteleme olayı devam ediyormu 

Malesef bitti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...