İçeriğe Yönlendir

Araba Sürerken Bilincini Kaybetmek

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

26 yaşında hiç bir tıbbi sorunu olmayan,  bu genç sürüş esnasında bilincini kaybedip yoldan çıkıyor. Ölümden dönüyor. Adamın açıklaması translate ile kopyala yapıştır yaptım. İlginç olay 

Videodaki sürücünün yorumu 

Daha önce bilinmeyen tıbbi durum 4/2/2015 tarihinde çökmeye neden oldu. 26 yıl içinde hiç geçmedim, ama aniden bayıldım. Yorgun, uykulu falan değildim. Hatırladığım son şey cruise kontrolünü kapatmaktı, o zaman bayıldım. O son çit direğine çarpmadan önce bir saniye uyandım, ama o kadar şaşırmıştım ki iki saniye daha frenlere çarpmadım. Hendek içine girdiğimde, görünüşe göre vücudum öne doğru fırladı ve ayağım gaz pedalını yere ezdi. Bu yüzden tach 5K'ya gitti ve araba çok fazla sürüklendi. Daha sonra şiddetli şok ve oryantasyon bozukluğu yaşadım. State Farm, kapsamlı bir kapsama süresi için sadece birkaç saat geçmesine rağmen arabanın onarımını ödemeyi reddetti. Mustang'ın başlık evraklarını bitirmediğim ve o zamana kadar sigortalayamadığım için araç kamyonumun politikası kapsamındaydı. Devlet Çiftliği'nde 14 gün "sigortasız araç teminatı" sunulmaktadır. Onlar da benim oranları yükseltti ve ben 8 yıldır sürüş benim hatam bir kaza olmamış olsa bile, benim güvenli sürücü indirim kaldırıldı. Yani bu biraz haksızlık gibi görünüyor. Umarım tıbbi faturalarımı ödeyebilir, arabayı ödeyebilirim, sonra düzeltebilirim / düzeltebilirim. Hakları satmak istemedim ama tek seçenek buydu. Videoyu yüklemeden önce bir aydan fazla bekledim. Röportajları da reddettim, çünkü bunun üstesinden gelmek istiyorum. Şöhret ya da servet için hiçbir dileğim yok. Bunu yüklememin tek nedeni 13 aboneme neden son zamanlarda yüklenmediğimi bildirmek ve herhangi bir zamanda kimseye korkunç kazalar olabileceğini göstermekti. İnsanlar kamera görüntüsüne asılmış görünüyor, ancak Duster'ım Temmuz 2013'ten bu yana aynı perspektif kamera montajına sahipti. Bu video, tanık raporları ve Kolluk soruşturmalarının kanıtlayabileceği gibi sahnelenmedi. York Şerif Bölümü soruşturmayı ele aldı. Ve bir güncelleme olarak, o zamandan beri sağlığım oldukça gelişti. Kan basıncı sağlıklı seviyelere ayarlanmıştır ve başka semptom yoktur. Tekrar araba kullanmadan önce zorunlu bir bekleme süresi beklemek zorunda kaldım ve uzun zaman önce geçtim ve o zamandan beri böyle bir semptomum olmadı. Görünüşe göre, böyle bir tıbbi durum için uygun tedaviyi aldıktan sonra gitmeye hazırsınız. Şimdi gayet iyi sürüyorum, ama eskiden olduğundan daha temkinliyim. Tekrar bayılma belirtilerini hissetmem gerekirse, arabayı durduracağım ve park edeceğim. Bir kez gerçekten bayıldığınızda bunun ne zaman olacağını anlayabilirsiniz. Neyse ki, bir daha asla geçemeyeceğim gibi görünüyor. Ve doktorumun dediği gibi, bu herhangi bir zamanda herhangi birisine olabilir, bu yüzden başınıza gelseydi nasıl hissedeceğinizi düşünün.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumda otomatik vites dezavantaj.. 

Manuel olsa bir süre sonra 5. viteste stop ederdi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bu videoyu daha önce görmüştüm ama bir türlü inanasım gelmiyor kamera hazır herşey hazır😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Teknoloji benzer senaryoların önüne geçecek diye düşünüyorum. Sürüş destek sistemleri günden güne değişiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Zamanında bahçede çalıstım çalıstım sonra 70 km yol geldım ali senın gaz aldıgın aytemızın önundekı yolda uyudum uyandım allah korudu idi , bir keresınde yıne yorgun babam yolda uyumus arabayı sarampole yatırmısdı hey gıdı gunler hey 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda otomatik vites dezavantaj.. 

Manuel olsa bir süre sonra 5. viteste stop ederdi. 

mondeo 2.0 tdci stop etmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

O zaman Mondeo 2.0 tdci almamak lazım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

yok alınırda, yolda bayılmamalı

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Test sürüşleri haricinde kim arabasına bu tarz bir kamera takar ki? yakın akrabam ve  1 yaşındaki oğlu böyle bir kazada vefat etti. Epilepsi hastasıydı ama uzun zamandır bilinç kaybı yaşamıyordu. Uyarılara rağmen yola çıktı. Elmadağ’da bilincini kaybetmiş araba sağa doğru yönelmiş ve bariyer başlangıcına doğruca girmiş. Maalesef trafik böyle bir şey

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Test sürüşleri haricinde kim arabasına bu tarz bir kamera takar ki? yakın akrabam ve  1 yaşındaki oğlu böyle bir kazada vefat etti. Epilepsi hastasıydı ama uzun zamandır bilinç kaybı yaşamıyordu. Uyarılara rağmen yola çıktı. Elmadağ’da bilincini kaybetmiş araba sağa doğru yönelmiş ve bariyer başlangıcına doğruca girmiş. Maalesef trafik böyle bir şey

Başın sağolsun. Allah rahmet eylesin.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Sanal gerceklik vs bunun yaninda hic bisey.. Izlerken gozlerimi kapattim adeta, sonunda kotu seyler olacak diye korktum acikcasi. 

Her sey normal seyrinde ilerlerken (cc ile hizini dusurmesi gibi) yoldan cikmasi, ilk diregi pas gecmesi, tam duracak derken direksiyon manevrasiyla aracin tekrar yola dogru cikacak olmasi... 

Neyse ki daha buyuk yaralanmalara, facialara sahit olmadan kendisine gelip araci durdurabildi. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Film çekmiş bu coni  kamera profesyonel tarlaya girmeden önce aracın hızını düşür senaryo 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

Bende hem 2.0 tdci hemde otomatik olanı vardı iyiki yolda uyumamışım o zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Tankları ayrı değerlendiriyoruz.. 

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bende hem 2.0 tdci hemde otomatik olanı vardı iyiki yolda uyumamışım o zaman.

Allah esirgemiş.. Mazot bitene kadar çarpardın sağa sola.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...