İçeriğe Yönlendir

Leon - Radyatör Tamiri

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Merhabalar,

Aracım radyatöründen su kaçırıyor.Emmi konuya epey vakıf, çok yordum.Kasko vs uğraştık ancak bir sonuç alınamadı çünkü hasar çok net değil.

Sonuç olarak elimde azda olsa su kaçıran bir radyatör var.Araç normal yükte iken iki gündür kaçırma yapmadı sürekli kontrol ettim 100 kilometrede yol yaptı defalarca fan açmıştır.Bugün basınç testi yapılarak sonuca ulaşıldı.

Usta seçenekler sundu, ilk seçenek tamir.

Suyun çok az akmasından dolayı %90 tamir olabileceğini ve azbir maliyet ile kurtulacağını belirtti.

İkinci seçenek ise değişimi, üzerinde olan valeo marka yine valeo olan ile değişecek birebir.

Amacım işi az maliyetle değilde sağlıklı olarak kapatmak, bir yanda da üzeridindeki parça kurtulabilirse bu parça ile yola devam etmek, onarmak.

Siz değerli forumdaşlardan yorum almak istedim.Onarım işi sağlıklımı.Mevcut kanalları kapanma riski varmı neticede kaynak yapılacak.

Enpati yaparak beni yönlendiriseniz çok mutlu olurum.

Araç modeli 2018 Leon

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Profesyonel tamir yapılır takılır. Dıştan kaynak yapılacak büyük ihtimalle içinde bişi olmaz ek yeri vs değil dimi alüminyum kısımda

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Profesyonel tamir yapılır takılır. Dıştan kaynak yapılacak büyük ihtimalle içinde bişi olmaz ek yeri vs değil dimi alüminyum kısımda

Ek yeri değil,sorun alüminyum kısımda gözüküyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

azı çoğu kaçağın büyüklüğü önemsiz, malzeme aluminyum.. bakır radyatör ilk günki gibi tamir edilebilir, siz yenisini alın

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
azı çoğu kaçağın büyüklüğü önemsiz, malzeme aluminyum.. bakır radyatör ilk günki gibi tamir edilebilir, siz yenisini alın

Peki abi, bir radyatör var 950 tl bir radyatör var 1300 tl.İkisinin markasıda valeo.Ustanın açıklaması iki üründe aynı, birinde vw logosu var birinde yok tek farkı bu diyor.Hangisini tercih etmeliyim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

.Ustanın açıklaması iki üründe aynı, birinde vw logosu var birinde yok

ucuz olanı tabiki

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
ucuz olanı tabiki

Bunlar birebir aynımıdır(öyle olduğu iddia ediliyor) ?Fason üretim heralde bi logo bu kadarmı değer katıyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

katar. fabrikalar radyatör yapmaz, dışarda yaptırır, kendi logosunu bastırır yetkili serviste satar.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Tamir ettirmeyin bir süre sonra yine tekrarlayacaktır malzeme kaynaklı. Parça olarak orjinal parçanın kodunu ve üreticisini bulduktan sonra illa aracın logosu olması şart değil. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valeo barkodlu ambalaj mı  ona bakın çakma bişi olmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Eski 2006 Focus'umda ufak bir kaza yaşamıştım klima radyatörü hem delinmiş hem de alt bağlantı kulağı baya yamulmuştu yetkili servis dışarıda sigortanın anlaşması olan bir yerde tamir ettirip takmıştı. Sonuçta servis 1yıl garantili olduğunu herhangi bir sıkıntı çıkmayacağını garanti etti. Yani demem o ki işi bilene yaptırırsanız sorun çıkmayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Rs diye bir firma vardı.ben de focus 1 in otomatik şanzıman soğutucuyu vurmuştum kasko önce oraya yolladı sonra değişti mi tamir mi hatırlamıyorum ama yapılabilir birşey ise yapıyorlar kasko da bile

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Kasko devreye girse idi ilk adımı onlarda da tamir sonra değişimmiş.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

başımdan geçen olayı anlatım siz karar verin; getz in radyötör üst kısmında çatlak oluşmuş ve tamir edilebileceği şeklinde hemfikir olduk.(radyatörcü ben sökmem servis söksün demesiyle söküm ücreti de dahil) usta işçilik falan derken 200 tl gitti bir ay sonra aynı yerden kaçak oluştu.  radyatörün sıfısı 400 tl idi :) gittik sııfr radyatör aldık işçilk de verdik 100 lira. 400 e sıfırdan kaçarken 300 liradan olduk anlıcağınız. 

radyatör sıkıntılı bir parça. sıfır alın derim. 

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bazı parçalarda işi şansa bırakmak iyi değildir. Sıfır tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Radyatörün ayakları çatlamış, tamir olur ama sağlıklı olmaz dendi.Sıfır parça siparişi verildi.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Delik olsa tamır kaynak olur fakat kose kenarlarindan plastigin birlestigi yerden geliyordur az geliyorsa oda tamiri zordur. Kendi basima gelmis tecrübe ile sabit

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Valla ben insignia yı aldıktan 3 ay sonra tüm radyatör suyunun boşaldığını farkettim. Servise götürdüm garanti nedeniyle basınç testi vs hikaye bulamadılar. Dışardan bir usta yerini buldu. SErvis darbe almış diyerek garantiye sokmadı. 4 yıl önce 1500 TL sıfırına istediler. Ben de garantisi olmasına rağmen Ankara'da bir ustaya tamir ettirdim 150 TL ye. 2.5 yıl da sorunsuz kullandım damla eksilme olmadı. Servisin dediği bu tamir olmaz kesinlikle bakır değil demişti. Ben de aynısını diğer ustaya dedim. Hocam tamir olmayan radyatör yok bizde detip gülmüştü :) Elbette sıfır takınca içiniz daha rahat eder ama tercih sizin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Cem Dilmen yazdı:

Valla ben insignia yı aldıktan 3 ay sonra tüm radyatör suyunun boşaldığını farkettim. Servise götürdüm garanti nedeniyle basınç testi vs hikaye bulamadılar. Dışardan bir usta yerini buldu. SErvis darbe almış diyerek garantiye sokmadı. 4 yıl önce 1500 TL sıfırına istediler. Ben de garantisi olmasına rağmen Ankara'da bir ustaya tamir ettirdim 150 TL ye. 2.5 yıl da sorunsuz kullandım damla eksilme olmadı. Servisin dediği bu tamir olmaz kesinlikle bakır değil demişti. Ben de aynısını diğer ustaya dedim. Hocam tamir olmayan radyatör yok bizde detip gülmüştü :) Elbette sıfır takınca içiniz daha rahat eder ama tercih sizin. 

Cem hocam bende tamir olur mu acaba gibi düşündüm ama bir yandan da içim rahat etmeyecekti.Ustada bunu kurtaramayız diyince çokta üzülmedim açıkcası en azından tamir fikri aklımdan çıktı ,tamiri mümkün olup  yenisini alsaydım müsriflik yaptım diye gezecektim :) Birde o kadar çok şey okudum ki tamirle ilgili uykularım kaçtı.

Sizin Opel'de kasko yokmuydu ? Kasko yapabilirdi.Benim aracımda sökmeden tespit yapılamadığı için kasko reddetti, bu sebeple sanayi sahalarına geri döndüm :) 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Otohaber dergisinin bu ayki sayısında RS servis Alüminyum radyatör tamirini anlatıyor .Hatta iki yıl da garanti veriyorlar.

e9888506107cba336a757071c550f6ca.jpg

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Gelen radyatör hatalı gelmiş, orjinalide bulamadık.Servisten sipariş geçeceğiz.Cuma,Cumartei,Pazar çalışma yok.Pazartesi sipariş geçeceğiz artık Salı gelirse ne ala.

10 gün oldu nerede ise ne rezil bir işmiş bu  altı üstü radyatör arıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eşimin aracının radyatörü taş sıçraması sebebiyle delindiğinde, 3 harfli yetkili servis 3.500 TL gibi bir fiyat çıkarmıştı değişim için  3-4 sene evvel.. Alüminyum kaynağı yapıldı, en ufak sızdırma vs yok memnunuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Evren Erakçora yazdı:

vw grubunda radyatör epey açıkta galiba

Benim arabanın ön ızgara tasarımı kötü bu anlamda. Martıya çarpsam, direkt radyatöre girer. Izgara arası öylesine açık..

ızgara.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Benim arabanın ön ızgara tasarımı kötü bu anlamda. Martıya çarpsam, direkt radyatöre girer. Izgara arası öylesine açık..

ızagarayı sök, şundan al siyaha boya ızgaranın arkasına tuttur, konu kapansın :)

Dekoratif-Geni%C5%9Fletilmi%C5%9F-Metall

martı kıyma olur :D

baklava dilimli tel haa, yanlış alma sakın :D

maxresdefault.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...