İçeriğe Yönlendir

Aracı Kurcalamadan Müzik Sistemi Kurmak

Selim ASLAN

Recommended Posts

Selim ASLAN

Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar.

Aracım Ford Galaxy.

Zar zor buldum. Gözüm gibi bakıyorum.

Şimdi ben içerisine müzik için bass eklemek istiyorum.

Ama aracımı da kurcalatmak, orasına burasına kablo çektirmek, Akuye biseyler bağlamak istemiyorum.

Teyip de Sony ve orijinal.

Koltuk altı bas, aktif bas, kendiliğinden amfili bas, cakmakliga takılabilen bas filan varmı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

smax ile özdeş kasa, arka koltukların ayak basma bölümünde altta bölme var değil mi? en güzel yer orası

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet sub için yer bulacağız önce. galaxy de de bölme vardır sanırım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Var Çağlar Abi, Selim Bey orjinal sublar var yurtdışında imkanınız varsa onlardan getirtip takabilirsiniz. 

https://www.google.com/search?q=ford+galaxy+wa6+subwoofer&oq=ford+galaxy+wa6+sub&aqs=chrome.1.69i57j0.12939j0j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=kOzvNQEU0Cyv4M:

Tam da Çağlar Abinin dediği yere göre. 

Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

Mustafa bey çok teşekkür ederim.

Çağlar abiyi doğru anlayamamışım demek.

Tam aradığım şey bu.

Ama bunu nasıl alabilirim.

Nereye takacam. Hiçbir fikrim yok.

Nasıl yardımcı olursunuz acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bas sesinin az olması açıkçası beni de bazen kaşındırıyor ama aracı kesip biçmemek için dokunmuyorum. Nasıl takılacağı konusunda bilgim yok ama forumda uzman oto elektirikçileri var. Onlar bilgi verebilir. Oradaki sistemin de anfisi falan var ayrı. Tek sıkıntı 2015 model ve üstü için olması. Ayak altındaki bölüme özel üretim iyi bir sistem yaptırılabilir.Bu iş uğraşanlar var. Makyajlı focusla aynı teyp olması işi biraz daha kolaylaştırıyor. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Selim ASLAN yazdı:

Arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar.

Aracım Ford Galaxy.

Zar zor buldum. Gözüm gibi bakıyorum.

Şimdi ben içerisine müzik için bass eklemek istiyorum.

Ama aracımı da kurcalatmak, orasına burasına kablo çektirmek, Akuye biseyler bağlamak istemiyorum.

Teyip de Sony ve orijinal.

Koltuk altı bas, aktif bas, kendiliğinden amfili bas, cakmakliga takılabilen bas filan varmı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkür ediyorum.

O zaman hocam hiç dokunmayacaksin. Sanki o orjinal ürünü aldığında aracının orasını burasını açıp kablo çekmeyecekler ?

Tabiki heryerini minciklayacaklar 😁

Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

Hakan bey haklisiniz, ben de geçenlerde sadece cakmakliga takilsan amfi-bas var diye biseyler duymuştum  ondan sormustum.

Mustafa bey çok teşekkür ederim.

Çağlar abiyi doğru anlayamamışım demek.

Tam aradığım şey bu.

Ama bunu nasıl alabilirim.

Nereye takacam. Hiçbir fikrim yok.

Nasıl yardımcı olursunuz acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

aktif subwoofer dediğimiz şeylerden alacaksınız. ANfisi de herbişeyi kendinde olanlardan yani. Ama yine de elektrik ve ses kablosu çekilecek.

Kalite istemem derseniz elinize geleni alın farketmez, ses kalitesi olsun derseniz bilindik markaların ürünlerine bakın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
aktif subwoofer dediğimiz şeylerden alacaksınız. ANfisi de herbişeyi kendinde olanlardan yani. Ama yine de elektrik ve ses kablosu çekilecek.
Kalite istemem derseniz elinize geleni alın farketmez, ses kalitesi olsun derseniz bilindik markaların ürünlerine bakın.

Alpin bu konuda çok iyi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Şimdi bunu galaxyde (10 hoparlör var) en arkadaki bir hoparlörü iptal edip linkteki ürüne bağlasak yeterli mi. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hoparlörün birini iptal edip bağlamak yeterlimi Servet Abi buna. Bağlantı hakkında bilgi verebilir misin. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiç yeri iptal etme yok. Orjinal cihazın aux çıkışı varsa bağlantı oradan, yoksa arka hoparlörlerden paralel hat çekilecek. 12volt sabit güç lazım. Çakmak hattı yeterli. Birde teypten anten çıkışı veya teyp açılınca aktif olan 12volt tetik lazım. Şayet çakmak kontak kapanınca elektiriği kesiyor ise teypten tetik almaya da gerek yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Evet ta kendisi. 4 yıldır kullanıyorum ruh hastası sistem
Geçen sene 500 liraya alsam mı diye hayıflandığım alettir. Vaybe
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Alpin bu konuda çok iyi

Yani abi, bilindik marka iyidir, alpine var audisonun daha slim tarzda olan sub'ları var. Var Allah var :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Audison olabilir emin değilim de bizim kuzen ses sistemi satıyor, 1500tl sanırım rakamı kalbinin. 20 litre kutu ve 30cm bass ile fena sesi var. Eskiden 150 200 litre yapardık adam gibi 30hz için

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Servet Aydın yazdı:

Audison olabilir emin değilim de bizim kuzen ses sistemi satıyor, 1500tl sanırım rakamı kalbinin. 20 litre kutu ve 30cm bass ile fena sesi var. Eskiden 150 200 litre yapardık adam gibi 30hz için

İÇ ölçüleri 29*29*29 kabinim var, 20 cm focal bambu serisi sub var 😛 

Kaçmıyor frekanslar. 

Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

ilginiz için çok teşekkür ederim. ama fiyat baya tuzlu çıktı. 750 liraya 1000lik amfi ve bass takıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...