İçeriğe Yönlendir

Tablet Ekranındaki Çizikler

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Uğur Çınar

Genelde iç ekran ayrı oluyor yapistirmaysa dokunmatik ısıyla sokulur kaşık yardımıyla sokulur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğur Çınar yazdı:

Genelde iç ekran ayrı oluyor yapistirmaysa dokunmatik ısıyla sokulur kaşık yardımıyla sokulur

Yok uğur, bozarım ben bunu.. 

Biz temizleme yoluna bakalım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

Yeğenlere tablet borcum mu oldu abi şimdi?? Ben ipad ekranı temizlemiştim macunla  , zarar vermemişti.. üzüldüm şimdi

iPad cam. Tablet ise mika gibi.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hadi ya.. çıkamayanlar var da 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok uğur, bozarım ben bunu.. 

Biz temizleme yoluna bakalım. 

Ben de tüm illere gidebilirim. İznim hazır.

Çıkamayanlar ne edecek, onları da düşünmek lazım.

Ekran camı nasıl oldu, foto görelim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu temiz olan. Hiç çizik yok bunda

741d18d7751b19b92ff4bef2cd163080.jpg

Bu zaten kötü idi. Şimdi çok kötü oldu.

c8fa4551bd418c52eebf1287b7a1d7d2.jpg

Zımpara mı yapsam ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cila kurtarmıyor mu?

Cila yok. Denemedim.
Diş macunu mahvetti. Pasta biraz düzeltti.
Kesin Arda'nın tableti

Merve’nin Maalesef.
Bence malzeme bozuk.

Klavyedeki tüm tuşlar ekrana basmış ve bastığı yerler çizilmiş.
Aralık çubuğunun bastığı yer uzun çizik mesela.
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bence ekran almak daha mantikli hale geldi [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Abi pasta cila denenebilir agresifinden. Yada diş macunu da olur.. 

sakın!

polimer cilası var, cd ve dvd yüzeyi cilalamada kullanılan. optik parlaklığa ancak onunla ulaşılır. ama ekran yarı mat ise olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Ekran parlak plastikse plastx kesinlikle is gorur.Mikrofiber bezle bastirarak ama cok abanmadan kilcal cizikleri alirsiniz.Ama cizikler derinse elle uygulama yetersiz kaliyor dusuk devirli makine ve pedle uygulamak gerekiyor.Yalniz islem cok dikkatli yapilmali uyguladiginiz yuzey asla isinmamali.Casper yazisinada elvada edebilirsiniz.Cizikler daha derinse 2500 ve ustu su zimparasida olabilir ama sonrasinda yapilacak islemde makine sart.Uygulama sonunda ne kadar mukemmelde sonuc alsaniz yuzey daha hassas bir hal aliyor.Cok cabuk cizilebilir hale geliyor.Ayrica malzemeyide ister istemez inceltiyorsunuz.Bu kadar tecrube nasil geldi derseniz az cesaret,uzun saatler ve bircok zayiatla😁

Asla dis macunu pasta vs denemeyin!

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Ekranı parlatıp eski haline getirseniz bile tekrar çizilme durumu var anlaşılan.. Tablet boyutunda mat ekran koruyucu film bulunabiliyorsa mesela ve uygulansa, çiziklerin görülmeme ve dokunmatik ekranın sağlıklı çalışma ihtimali ne kadar olur? Benim eski nokia telefonun ekranı da çizikti, film kaplayınca çiziklerin varlığını unutmuştum :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Merve’nin Maalesef.
Bence malzeme bozuk.

Klavyedeki tüm tuşlar ekrana basmış ve bastığı yerler çizilmiş.
Aralık çubuğunun bastığı yer uzun çizik mesela.

Tırnakları çizdi demekki
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ekranı parlatıp eski haline getirseniz bile tekrar çizilme durumu var anlaşılan.. Tablet boyutunda mat ekran koruyucu film bulunabiliyorsa mesela ve uygulansa, çiziklerin görülmeme ve dokunmatik ekranın sağlıklı çalışma ihtimali ne kadar olur? Benim eski nokia telefonun ekranı da çizikti, film kaplayınca çiziklerin varlığını unutmuştum [emoji4]

Sani’nin yorumuna göre sorun plastik takozlardaymış.
Yani normalde klavyenin ekrana temas etmemesi gerekiyormuş.
Bunda ekranda her tuşun izi var.
Ekranı kurtarayım. Tekrar bozulmasını önlerim. Takozu değiştirrim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tırnakları çizdi demekki
Abi klavyenin bulunduğu alt kasada lastik takozlar var. O takozlar bi sure sonra ekranin agirligi ile eziliyor ve yuksek muhendislik sayesinde bunu hesaplayamayanlar yüzünden tuslar ekrani ciziyor. Bir cok markada goruyoruz maalesef. Bi ara apple in cam ekranlarindaki filtre kalkiyordu. Dusunsene 15binTL vermissin ve ekranda surekli mavi yeşil yansimalar goruyorsun...
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Asla dis macunu pasta vs denemeyin!

Şu an Aynı görüşteyim. [emoji847]
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu an Aynı görüşteyim. emoji847.png

Sanayimizin meşhur bir lafı vardır yıkılana kadar bin😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Çizikler tırnağa değiyorsa geçmez. :) 

Yorum bağlantısı
Arda Dönmez

Saat camlarındaki derin çizikler için kademeli zımpara ve ardından parlatmak için seryum oksit kullanıyoruz.

Bu ekrandaki çizikler çok ince görünüyor parlak bir ekran filmi bu çizikleri görünmez kılacaktır.Çizik ekranlı telefonuma film taktıktan sonra çizikleri belli olmayacak seviyeye geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çizikler tırnağa değiyorsa geçmez. [emoji4] 

Yok astara inmemiş. Değmiyor
Saat camlarındaki derin çizikler için kademeli zımpara ve ardından parlatmak için seryum oksit kullanıyoruz.
Bu ekrandaki çizikler çok ince görünüyor parlak bir ekran filmi bu çizikleri görünmez kılacaktır.Çizik ekranlı telefonuma film taktıktan sonra çizikleri belli olmayacak seviyeye geldi.

Hımm bu denenebilir.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arda Dönmez yazdı:

Yalnız bu aletin önü cam değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yalnız bu aletin önü cam değil.

Bu sebeple. Far camına uyguladığımız işlemi uygularsak çözüm olur diye düşünüyorum [emoji848]
notebook parçacısı bunu beğendi :D

Henüz beğenmesin. Gözden çıkardık nasıl olsa polisaj deneyeceğiz [emoji85]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Pazartesi akşam gel pide ısmarlıyim

Sen gidemiyor musun şu an? Yasaklı mısın yoksa?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...