İçeriğe Yönlendir

2001 Ka Antifriz Seçimi

Halil Mola

Recommended Posts

Halil Mola

2001 ka aracimin suyunu degistirmeyi dusunuyorum suan icerisinde antifriz yok sanirim daha once ki sahibide antifriz kullanmamis biraz arastirdim eski araclarda inorganik genelde rengi mavi yada yesil oluyormus onu kullaniyorlarmis daha yeni araclarda organik kirmizi sizlerin dusuncesi nedir fikirlerinizi almak istedim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Antifreeze mutlaka olmak zorunda. Sanırım yeşil idi kullanılan. Değişirken önerim, devirdaim, hortumlar ve radyatör iyice kontrol edilsin. Değişim sonrası da su seviyesi, radyatör tekrar kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Halil Mola
Sani Gerşon yazdı:

Antifreeze mutlaka olmak zorunda. Sanırım yeşil idi kullanılan. Değişirken önerim, devirdaim, hortumlar ve radyatör iyice kontrol edilsin. Değişim sonrası da su seviyesi, radyatör tekrar kontrol edilmeli.

Tesekkurler sani bey degistirmisken termostatida degistirmek istiyorum suan uzerinde nasil bir termostat var bilmiyorum ama bulundugum bolgede orjinal bir termostat bulamam sanirim markasi farketmeksizin aynisindan varsa alayim mi ve sizce kaclik termostat takmaliyim izmirde oturuyorum sicak bolgede 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Halil Mola yazdı:

Tesekkurler sani bey degistirmisken termostatida degistirmek istiyorum suan uzerinde nasil bir termostat var bilmiyorum ama bulundugum bolgede orjinal bir termostat bulamam sanirim markasi farketmeksizin aynisindan varsa alayim mi ve sizce kaclik termostat takmaliyim izmirde oturuyorum sicak bolgede 

İnternetten alabilirsiniz termostat. 90'lık diye hatırlıyorum termostatı. Sıcak soğuk farketmez, termostat yaz kış aynı derecedir.

Değişim için fikriniz olması açısından:

Belki parça numarası @Yunusemre ARI da vardır.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Mola
Sani Gerşon yazdı:

İnternetten alabilirsiniz termostat. 90'lık diye hatırlıyorum termostatı. Sıcak soğuk farketmez, termostat yaz kış aynı derecedir.

Değişim için fikriniz olması açısından:

Belki parça numarası @Yunusemre ARI da vardır.

Tesekkurler yardimlariniz icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Termostat olarak orijinal 92 derece ama siz Anadol büyük kafa 88 derece olanı takın.cunku 92 derece orijinali bulmanız zor.baska markalarin var fakat küçük kafa bire bir uyumlu olmayabilir.https://urun.n11.com/isitma-sogutma-sistemleri/anadol-termostat-88-derece-contasi-yaninda-P210420820 şu anki aracımda bu takılı contasıyla birebir uyumlu.anadol motoru ile Ka motoru temel yapısı ortak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Uzun süre antifrizsiz şekilde kullanılan soğutma sisteme antifriz eklemek sorunlara yol açar diye biliyorum. Değişime kararlıysanız kademe kademe antifriz oranını arttırarak durumu gözlemleyin derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...