İçeriğe Yönlendir

11 Yıllık Hava Yastıkları Çalışır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba

Arabanın 07/2009 yılında üretildiğini biliyoruz. Tüm hava yastıklar yerinde. Obd arıza kaydı yok. Kaputtaki sensörüne kadar hepsi 2009 yılına ait. 

11 yıllık bir arabada kaza anında hava yastığı açma ihtimali nedir. Bunların bakım periyodu varmı. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bakımı olmaz. Kimi 10 yıl kimi 15 yıl der değişim periyodu için kitapçıkta. Bu süre dolduktan sonra kesinlikle patlamaz demek değil patlayabilir de patlamayabilir de . Şayet patlamazsa üreticiden bir hak talebinde bulunamaz dava açamazsanız demek. İhtimal biçilemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

2015-2016 yılında arkadaşımın 1999 model Renault Twingo on iki airbag patlamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Kendi 2000 model focusumun 2016 da bir kazada sol ön far tarafına hafif çarpma sonucu ön 2 yastık ve 2 koltuğun kemer gergi fişekleride patladı.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Amcamın 2003 passatı geçen hafta kaza yaptı yan perde havayastıkları patladı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İşim gereği çok kazalı araba görüyorum.
Şayet harici bir sorunu yoksa, modül arızası, sensör arızası veya dirençlere gibi. Genelde açılıyorlar. Çok eski modellerde açıldıklarını görüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

2004 focusum varken kitapçığında bakmıştım. 15 seneden sonra değiştirilmesi önerilir yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

İşim gereği çok kazalı araba görüyorum.
Şayet harici bir sorunu yoksa, modül arızası, sensör arızası veya dirençlere gibi. Genelde açılıyorlar. Çok eski modellerde açıldıklarını görüyorum.

Cruze modellerinde havayastığı açmayan varmı abi. :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fabrika verisinden uzun dayanıyordur, sonuçta 10 yıl ekonomik ömür biçilerek üretilmiyor mu araçlar?

Yorum bağlantısı
Ümit Durası

Adam ömrünü tamamlamış trigeri değiştirmiyor, hava yastığı mı değiştirecek, birde maliyetli parçalar, kural şu 10 yıla kadar airbag açmazsa markadan şikayetçi olabilirsin, 10 yıldan sonra ya sistemi yenilersin, yada kaza yapınca kaderine razı olursun. zaten bunu yapacak adam arabayı değiştirir, airbagle uğraşmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Durası yazdı:

Adam ömrünü tamamlamış trigeri değiştirmiyor, hava yastığı mı değiştirecek, birde maliyetli parçalar, kural şu 10 yıla kadar airbag açmazsa markadan şikayetçi olabilirsin, 10 yıldan sonra ya sistemi yenilersin, yada kaza yapınca kaderine razı olursun. zaten bunu yapacak adam arabayı değiştirir, airbagle uğraşmaz.

Trigerin değişip değişmediğini nerden biliyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ben 15 yıllık arabamın airbaglarini değiştirmiş olsaydım, alır mıydınız?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Trigerin değişip değişmediğini nerden biliyorsunuz? 

Örnek verilmiş, ortada bir araç yok yani?

Fatih Evcin yazdı:
Ümit Durası yazdı:

Ben 15 yıllık arabamın airbaglarini değiştirmiş olsaydım, alır mıydınız?

Ben almam nasıl bir kaza yaptı Allah bilir 😀😜

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Durası
Selçuk Bakış yazdı:

Örnek verilmiş, ortada bir araç yok yani?

Ben almam nasıl bir kaza yaptı Allah bilir 😀😜

Genel yazdım, bi araçtan yada bi kişiden bahsetmedim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

denenebilir kesin bilgiye ulaşılır o zaman. test için imkan sağlayabilirim

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

denenebilir kesin bilgiye ulaşılır o zaman. test için imkan sağlayabilirim

onceligi ben alayim, arka tamponu boyatirim hem 😂

tampondan oteye gidemez

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

onceligi ben alayim, arka tamponu boyatirim hem 😂

tampondan oteye gidemez

kışt test arka tamponu hazır kapama tükkan önünün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ümit Durası yazdı:

Genel yazdım, bi araçtan yada bi kişiden bahsetmedim. 

Bende farkındayım da işte farkında olmayan varsa belirteyim dedim 😀

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...