İçeriğe Yönlendir

Sahur Sohbetleri 2020 - 2021 - 2022 - 2023 - 2024

O.Yücel Çetin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Osman Yücel Çetin yazdı:

Aha konum burada duruyormuş ya. :)

İlke gece için tavsiyem bir kalıp sade tahin helvası ile yanına bol turşu iftara kadar ne acıkma ne susama. :crazy:

Şimdiden hayırlı ramazanlar cümleten. 

YTD

yeme tavsiyesi değildir diye yazalım :sandalye:

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hani kimse yokkk. Daha ilk günden uyudunuz mu millet burası Kocaeli Darıca vaktin çıkmasına 38 dk. var haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ömrümde geçirdiğim en kolay ramazan ilk günü idi. :nazar:

Hem sigarayı bırakmış olmanın etkisi ile baş ağrısı yaşamadım hem de 10 gün önceden 16:8 denilen kısıtlı beslenme ile kilo vermeye yönelik başladığım diyet programı sayesinde çok rahat bir gün geçirdim ki; çok yoğun ve biran bile yerime oturmadığım bir gündü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Emin Önal yazdı:

Ömrümde geçirdiğim en kolay ramazan ilk günü idi. :nazar:

Hem sigarayı bırakmış olmanın etkisi ile baş ağrısı yaşamadım hem de 10 gün önceden 16:8 denilen kısıtlı beslenme ile kilo vermeye yönelik başladığım diyet programı sayesinde çok rahat bir gün geçirdim ki; çok yoğun ve biran bile yerime oturmadığım bir gündü.

Abi 16:8 nelere dikkat ediyoruz?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Osman Yücel Çetin yazdı:

Yemek yenilebilen saat aralığı öğünlere bölünebiliyor. Yani 8 saat boyunca tek öğün, 2, 3 veya daha fazla olabilir. Sağlıklı şeyler yenildiği sürece yasak yok diye biliyorum. Abur cubur ve aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor çünkü aralıklı orucun etkinliğini azaltıyor. Belli bir süre geçtikten sonra isteseniz de fazla yiyemiyorsunuz ve otokontrol devreye giriyor şeklinde geribildirimler var. Kilo vermenin psikolojiye pozitif etkisi sanırım :) Yasak saatlerde su, kahve, çay ve şekersiz içecekler tüketilebilir.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Günün 16 saati sadece sıvı (bol su, çay, kahve), kalan 8 saati sağlıklı ürünler ile beslenme. Aşırıya kaçmadan her şey serbest. Ben paketli yiyecekleri kestim.

Yemek yenilebilen saat aralığı öğünlere bölünebiliyor. Yani 8 saat boyunca tek öğün, 2, 3 veya daha fazla olabilir. Sağlıklı şeyler yenildiği sürece yasak yok diye biliyorum. Abur cubur ve aşırı kalorili yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor çünkü aralıklı orucun etkinliğini azaltıyor. Belli bir süre geçtikten sonra isteseniz de fazla yiyemiyorsunuz ve otokontrol devreye giriyor şeklinde geribildirimler var. Kilo vermenin psikolojiye pozitif etkisi sanırım [emoji4] Yasak saatlerde su, kahve, çay ve şekersiz içecekler tüketilebilir.  

Aynen böyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Emin Önal yazdı:

Tapatalk

Benim de dün başım ağrıdı bugün onca yorgunluğa rağmen çok iyi geçti çok şükür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Günün 16 saati sadece sıvı (bol su, çay, kahve), kalan 8 saati sağlıklı ürünler ile beslenme

uyurken çay içebilen vardı, adı lazım değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Gün içinde bolca çay kahve içmeye alışık olanlar için orucun ilk günlerinde sabit bir baş ağrısı kaçınılmaz oluyor.

Olsun her şeyiyle başımız gözümüz üstüne. 

Hayırlı Ramazanlar cümleten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
M. Asım Kahraman yazdı:

Gün içinde bolca çay kahve içmeye alışık olanlar için orucun ilk günlerinde sabit bir baş ağrısı kaçınılmaz oluyor.

Olsun her şeyiyle başımız gözümüz üstüne. 

Hayırlı Ramazanlar cümleten...

Adnan Çakır yazdı:

Bizim burada ilan hoparlörlerinden mehter marşı çalıyorlar bazı mahallelerde. Barış Ayında Savaş/ordu marşı çalarak insanı nefis terbiyesine uyandırmak nasıl bağdaşmış anlamıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

uyurken çay içebilen vardı, adı lazım değil :)

gofret yiyebiliyorum🙄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Alptuğ Özcan
Emin Önal yazdı:

Tost Makinesi nerdeydi acaba 😘

En temizi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yumurta stoklayayım, ceviz ayıklayayım. Bunlar tok tutar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Yumurta stoklayayım, ceviz ayıklayayım. Bunlar tok tutar.

Yumurta olmazsa olmazım. Peynir de yerim. Yaz olsaydı meyve yerdik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Daha önce 2 yumurta yerdik. Bu sene 1 tane ile yetineceğiz. 🙁 Malum tanesi 1,5 TL den ucuza pek yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sahur yapanlar düşünsün [emoji4] 
Siz maaşınızı sah... Neydi o laf yahu [emoji28]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...