İçeriğe Yönlendir

Kolçak Yapıştırma İçin Yapıştırıcı Seçimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar, 2015 model fiestamın kolçakta arka kısımdaki parçayı daha önce kim sökmüş ise ne yazıkki arka kısımdaki dişlerini kırmış ve tamamen yerçekimi ile oturuyor o kısım. Küçücük bir yoklamayla dahi açılması üzerine taktığım geçmeli tip kol dayama ile birleşince kolumu koyduğumda da o parçanın oynamasına sebebiyet verir oldu. Trend-x olması sebebiyle arkada çakmaklık çıkışı yok sigortası vs mevcut. Hazır çıkarmışken hem orjinal hattı bağlayayım hemde şu işi bitireyim istiyorum. Önce o parçanın basitliği nedeniyle çıkma bakayım dedim, bulduklarımın çoğu çizik içinde ve çok absürt rakamlar istediler (100-150 lira gibi) hem iyi durumda olmamaları hem de gereksiz pahalı bulmam sebebiyle yapıştırmaya karar verdim. Olası bir şeyde (mekanik olarak bir şey yok gibi orada, sadece çakmaklık yapacağım için o olacak) sökülmesi kolay, ancak bir o kadarda sağlam olacak bir malzemeye ihtiyacım var.

Birkaç seçenek düşündüm eldeki malzemelerden,

1) Klasik olmazsa olmaz dediğimiz silikon (elimde şeffaf küçük tüplerden var, alan ufak çalışması kolay olacaktır)

2) Telefonların kasa kapaklarını yapıştırmak için B7000 ve T8000 yapıştırıcılar var.

Önerilerinizi bekliyorum :)

jPHcGq.jpg

D4l1nw.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bence silikon daha mantıklı. İleride  tekrar  kırılma vb. bir sebeple  sökmek gerekirse iki parçayı birbirinden ayırmak  kolay olmalı. Parçalar ayrı ayrı  degişebilmeli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

sıcak silikon

Sıcak silikon sürüldüğü ilk an malzemeyi bozmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kırık olan yer nere ?

İkinci resimdeki yerin kapak kısımındaki tırnaklar kırılmış, o nedenle tutmuyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mustafa Yanar yazdı:

Öneriniz için teşekkürler fakat bu yapıştırıcıyla yapıştırırsam sökülmesi gerektiğinde sökemeyiz. Birde bildiğim kadarıyla kokusu baya kötü, iç kısımda olduğu için rahatsız da eder. 

Yorum bağlantısı
Emir Kaan Güler

Kırılan dişliler duruyor mu bilmiyorum. Ben de vites topuzunu değiştirmek için sökmüştüm ve çıkardığımda öyle bir yerin kırık olduğunu gördüm ama duruyordu üstünde. Sigara külü ve japon yapıştırıcısıyla bir tutkal hazırladık taş gibi oldu. Dişliler olabilecek gibiyse bence onları tamir edin

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ü.Emre Kartal yazdı:

Öneriniz için teşekkürler fakat bu yapıştırıcıyla yapıştırırsam sökülmesi gerektiğinde sökemeyiz. Birde bildiğim kadarıyla kokusu baya kötü, iç kısımda olduğu için rahatsız da eder. 

Kokusu kalıcı değil, neden sökeceksiniz ki, 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Emir Kaan Güler yazdı:

Kırılan dişliler duruyor mu bilmiyorum. Ben de vites topuzunu değiştirmek için sökmüştüm ve çıkardığımda öyle bir yerin kırık olduğunu gördüm ama duruyordu üstünde. Sigara külü ve japon yapıştırıcısıyla bir tutkal hazırladık taş gibi oldu. Dişliler olabilecek gibiyse bence onları tamir edin

Ne yazıkki kopmuşlar tamiri mümkün görünmüyor o şekilde. 

Mustafa Yanar yazdı:

Kokusu kalıcı değil, neden sökeceksiniz ki, 

El freni mekanizması o bölgede, ayar tamir gibi bir şey gerektirir ise sökülmesi gerekir

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Japon ile pamuk acaip sağlam oluyor. Dıştan yapıştırın. Sonrasında spreyle siyaha boyarsınız. Sökülmesi gerektiğinde maket bıçağı ile kenarından kesersiniz. Dişlerin tamiri çok zor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erhan Doruk yazdı:

Japon ile pamuk acaip sağlam oluyor. Dıştan yapıştırın. Sonrasında spreyle siyaha boyarsınız. Sökülmesi gerektiğinde maket bıçağı ile kenarından kesersiniz. Dişlerin tamiri çok zor. 

Açıkçası çok fazla bozmak istemiyorum görüntüyü, o nedenle japon gibi sıkıntılı yapıştırıcılardan çekiniyorum. Alan çok göz önü ve pahalı bir parça ne yazıkki. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...