İçeriğe Yönlendir

Megane III 1.6 Touch Plus

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese saglikli gunler dilerim 🙂

2015 model 65.ooo'km de 1.6 benzinli Touch Plus donanima sahip araci yaklasik 6 aydir kullanmaktayiz. Artilardan, eksilerden, tecrubelerden bahsetmek istiyorum..

37kNYi.jpg

Lpg ile en uyumlu motor, 1.6 atmosferik 110 beygir 151 nm tork degerine sahip.

On yolcu ve sofor acisindan ferah sayilabilecek bir gorus acisi ve oturma duzeni mevcut. Arka kisim Megane II modeline gore nispeten dar, tavan basik, fakat arka camin tek tusla inip kalkmasi, arka klima menfezleri ve kol dayama arka yolculari memnun edecek cinsten. 

Araca ilk yaklasildiginda anahtarsiz, eller serbest, giris ve calistirma oldukca kullanisli. Kumandaya mudahale etmediginiz, aracta yedek anahtar bulunmadiginiz taktirde kapi uzerindeki acma kapama tusuna bile gerek duymadan giris cikislar mumkun. 

3FryJy.jpg

Arac icinde nispeten kaliteli sayilabilecek yumusak plastikler yer aliyor. Iscilik oldukca guzel. Elin temas ettigi yuzeyler kullanicisini memnun ediyor. 

5082vK.jpg

Artilar:

Anahtarsiz giris calistirma, kumanda uzerinden far acip kapatma, camlari kontrol etme,

Cift yonlu dijital klima,

Bluetooth destekli multimedya, direksiyon arkasi kontrol tuslari,

Far yagmur sensoru,

Dijital hiz gostergesi,

Arka park sensoru,

Iki adet on arka 12v cikis.

Yalitim,

Kaliteli koltuk minderleri ve destekleri,

Amartisorlu motor kaputu,

Cam kumandalari bolumunden cocuk kilidini aktiflestirip, pasiflestirme.

2Ef8aO.jpg

Eksiler:

Direksiyonun 40km hizdan sonra sertlesmeye baslamasi, (alisamadim [emoji23]) ancak tepkileri keskin, oldukca belirgin.

Bagaja egrelti olarak yerlestirilen pandizot, ve cikardigi ses,

Stepnenin alt kisimda konumlandirilmasi,

Motor kaputunda yalitim malzemesinin eksikligi,

Kapi, bagaj ayarinin surekli kendini guncelĺemesi [emoji23]

Hoparlorlerin cansiz kalmasi.

gYQLTn.jpg

Aracin ikinci el durumuna deginecek olursam, Renault ailesinde Fluence'e gore on yargili alinan, aldiktan sonra beklenen performansi gosteren bir otomobil. 

9CLfvm.jpg

033c07615aee473a508aab63eb196c75.jpg

o1362J.jpg

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Güzel günlerde kullanın. 2011medel 1.5 DCI edc kullanmaktayım gayet memnunum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun. Megane olsun taştan olsun. Kendini ıspatlamış model.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

2010 1.5 105lik vardı bendede yol tutuş harici fena sayılmaz parasına göre güzel araçlar donanım olarak 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Furkan Sumer yazdı:

Ç.Sepeti'nde gezinirken madem ki indirim kuponu var kullanalim gitsin dedim. Megane 2 kapi esiklerini gordum. Neden Megane 3'e uymasin ki?..

Enden uymamasi konusunda tereddutum vardi, gorsellerde buyuk duruyordu cunku. Onler birebir uydu, arka kapilar biraz kavisli oldugu icin esneterek yapistirmis bulunduk. Arka kapiya uymadigi icin yapistirmadan once de tavan haric her yere denedik 😂😂

Malzeme kalitesi, yapisi guzel duruyor tavsiye ederim 👍

ruaqoh.jpg

rua13M.jpg

rua6LG.jpg

ruH7dn.jpg

Bonus 😋

ruLk9o.jpg

ruLPvj.jpg

ruLISQ.jpg

ruHdT8.jpg

Edit; Urunu aldiktan sonra haberim olmadan piyasasini baslatmisim. Fiyati artmis 😂😂

DJOOgQ.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun, Alpay binmez şimdi buna 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kazasiz belasiz. Direksiyon Megane 2 gibiyse fecaat. Enistemin arabayla kavsak donerken hemen toplamasina sinir oluyordum. Cevirirken sorun yok ama cevrik tutmak sorun sanki bir yay var hemen geri cekiyor. Bu kasada da onden havalanacakmis gibi oluyor mu Megane 2 de oluyordu [emoji16]

Ama donanim kismi mukemmeldi alengirli gozler bolmeler ayak altinda bile goz vardi o konuda cok sevmistim keratayi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Selefinden cok farkli bi otomobil. Ikisini karsilastirmam mumkun degil diye dusunuyorum.. Dediginiz gibi 2, deki esya gozleri, arka diz mesafesi sahaneydi.. Bosun bi dolusunda yolcu ve arka perde vardi 😍

Hafif, Astra'ya gore ufak bi direksiyonu var bence. Toplama kismi gercekten de sizin araca gore daha cabuk. Su an kiyaslama yapinca daha anlasilir oldu benim icin 😂

Megane 3 1280, 2 1175 kg diye biliyorum. Hizlanmalarda bana guvensiz hissettirmiyor. Clio 4'te oyleydi mesela.. Limitler size kalmis. Renault'ta en cokta bunu seviyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Renault her zaman “Ekonomik otomobiller üretir.” sloganının hakkını veriyor. Hayırlı olsun kazasız sürüşler diliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun. 2010 dci var bende bir seneyi geçti. Renodan bu kadar memnun kalacağım aklıma gelmezdi. Özellikle yakıt konusunda. Pandizot sesini kauçuk bantla çözdüm ben. Pandizotun oturduğu kısıma yapıştırdım. Ses kesildi 

n11.com'dan Araç, Oto Ses Yalıtım İzolasyon Bandı Kauçuk 6x196 mm x  5 metre seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/diger/arac-oto-ses-yalitim-izolasyon-bandi-kaucuk-6x196-mm-x-5-metre-P374732100

Bu ürün 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek

Güzel kasadır. Temiz kalsın yeter ki. Kuzenimde bir tane vardı tam bir felaketti kavramayı falan bitirmiş öyle kullanıyordu arabayı😅

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Klasik temiz bakimli memur araci bence. Ulkemizdeki handikapi hb karoser olmasi, bunun ekmegini Fluence yedi cogunlukla.. Emmi nerdeyse sw'sini aliyordu, nasip degilmis :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben 1 yıl fluence kullandım telefon koyacak yer yok muhtemelen megane da öyledir.

Mesela ben Fluence arabasını hiç sevmem. Olsa bundan olsun isterdim. 

Fluence sevmeyen c elysee kullansın sonra konuşalım :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Zımbırtıyı golfte bir test et, temas noktası az daha yukarıda gibi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Test ettim. Aracimizda sol kapida 5cm lokal boya harici kusur yoktur 😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Yeni oyuncagimiz: Xiaomi 70mai lite d08 araç içi kamera - 130° geniş açı lens - 1600p

3aedFO.jpg

0tdcnw.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Şimşek
Furkan Sumer yazdı:

eD332m.jpg

Sarı sitedeki bazı araba ilanları aynen böyle:)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

resmin uzerindeki rahibinden.com yazisini silene kadar canim cikti 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...