İçeriğe Yönlendir

Clio Turbo

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

Arkadaşlar iyi akşamlar, reno clioların hangileri turbolu acaba, veya hangi yıldan sonra turbo eklendi soruyu doğrumu sordum bilmiyorum ama. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Koray Demir yazdı:

Çok genel bir soru olmuş. Benzinli olarak mı soruyorsunuz?

Öncelik dizel hocam 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Delen yazdı:

Öncelik dizel hocam 

Cilo 2. jenerasyondan beri dci motorların hepsi turboludur 65 bg, 80:85 bg ve 100 bg lik de aynıdır. Yalnız bildiğim kadarıyla 65 likte intercooler yok. Turbosuz olanlar için Clio 1 lere bakmak gerek onu bilmiyorum belki vardır eski nesil karbüratörlü kara düzen dizeller.

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Koray Demir yazdı:

Cilo 2. jenerasyondan beri dci motorların hepsi turboludur 65 bg, 80:85 bg ve 100 bg lik de aynıdır. Yalnız bildiğim kadarıyla 65 likte intercooler yok. Turbosuz olanlar için Clio 1 lere bakmak gerek onu bilmiyorum belki vardır eski nesil karbüratörlü kara düzen dizeller.

Kardeş clio 2 ler kaç yılında üretime başladı acaba bilgin varmı 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Delen yazdı:

Kardeş clio 2 ler kaç yılında üretime başladı acaba bilgin varmı 

1998-2005 (1999 yılında Clio 2 yuvarlak gözlüler çıktı o zaman rta, rxt gibiydi isimleri. 2004 te makyaj yedi isimleri değişti, authentique, dynamique vs. 2006’da Clio 3 faz1 çıktı. 2009’da tekrar makyaj yedi Clio faz2 oldu. 2012’de Paris Otomobil Fuarında Clio 4‘ün lansmanı yapıldı)

Clio 1. nesil (safkan Fransızdır) hariç hepsi Bursa’da Renault Oyak fabrikasında üretilmiştir .

Kaynak: 

https://tr.motor1.com/features/225410/neler-degisti-renault-clio/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen
Koray Demir yazdı:

1998-2005 (1999 yılında Clio 2 yuvarlak gözlüler çıktı o zaman rta, rxt gibiydi isimleri. 2004 te makyaj yedi isimleri değişti, authentique, dynamique vs. 2006’da Clio 3 faz1 çıktı. 2009’da tekrar makyaj yedi Clio faz2 oldu. 2012’de Paris Otomobil Fuarında Clio 4‘ün lansmanı yapıldı)

Clio 1. nesil (safkan Fransızdır) hariç hepsi Bursa’da Renault Oyak fabrikasında üretilmiştir .

Kaynak: 

https://tr.motor1.com/features/225410/neler-degisti-renault-clio/

Teşekkür ederim hocam sağolun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...