İçeriğe Yönlendir

Bosch Aerotwin Silecek

Furkan Kökoğlu

Recommended Posts

Alpay Sumer
Evren Erakçora yazdı:

Getz de silecek 4,5 sene idare ediyordu. :) Fiestada 2 sene ancak dayanıyor. Getz yavaş siliyor , fiesta gibi fazladan silmiyor. Kısaca araç da önemli. 

Farklı bir bakış açısı👍 

kullanılan cam suyu bile etkili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Alpay Sumer yazdı:

Ben pahalı olanları da denedim. İyisi de kötüsüde bence sezonluk..

Swf marka sileceği 4 yıl kullandım sıfır sorun ama gel gör ki bulamıyorum. Bazı üreticiler gerçek silecek takıyor araca 2015 model sıfır alınan E serisinin üzerinde hala fabrikasyon silecekler var camda izden eser yok benim araçla yan yana park ediyor.

Çok araştırdım bu konuyu tam olarak aradığım silecek şu gören eden varsa bilgi verebilirse çok sevinirim tedarikçi perakende olarak satış yapmıyor.
IE9Y91.jpg

Evren Erakçora yazdı:

Getz de silecek 4,5 sene idare ediyordu. :) Fiestada 2 sene ancak dayanıyor. Getz yavaş siliyor , fiesta gibi fazladan silmiyor. Kısaca araç da önemli. 

Satıp getz mi alalım yani hocam 😊 Yeni nesil araçlar için soruyor olalım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende SWF var o da aynı. Kalitesiz olanlar swf den bir tık kalitesiz [emoji16]

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ebat veya araç model sorunu oluyorsa, istediğiniz marka alınarak, sadece lastiğini değişerek halledilemez mi acaba🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Alpay Sumer yazdı:

Ebat veya araç model sorunu oluyorsa, istediğiniz marka alınarak, sadece lastiğini değişerek halledilemez mi acaba🤔

O konuyu da çok araştırdım. Swf’nin 28 inç e kadar lastik üretimi var bana 29” lazım. Bagajda yedekte bir takım orjinal silecek seti var nefisler yağmurda çamurda kullanmaya kıyamıyorum yalnızca cam temizken arada kullanım amaçlı takarım acil durumlar için bekliyor 😀

Metin Akbal yazdı:

Bende SWF var o da aynı. Kalitesiz olanlar swf den bir tık kalitesiz emoji16.png

Kasıtlı eskitme var gibi. W124 fabrikadan çıkar 10 sene silecek değişimi ihtiyacı olmazdı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mazda’da fabrika çıkışı mitsuba vardı. Serviste pahalı diye dışarıdan aynı markayı aldık. O da 1 sene dayandı. Markalar da satacağı kişiye göre kalite belirliyor heralde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bosch kullanıyorum fiestada ve eski mondeoda iyiydi. Yeni mondeoda da ses gelince bosch aldım ama ses lssyikten değil kolun altındaki plastiğe süsrtmesindenmiş. Hal böyle olunca bosch bodrumda yedek bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Koray Demir yazdı:

O konuyu da çok araştırdım. Swf’nin 28 inç e kadar lastik üretimi var bana 29” lazım. Bagajda yedekte bir takım orjinal silecek seti var nefisler yağmurda çamurda kullanmaya kıyamıyorum yalnızca cam temizken arada kullanım amaçlı takarım acil durumlar için bekliyor 😀

biraz bakındım hakkaten 29 yok.

rbw aldım yedek bekliyor. silbak kullanımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Silbaktan çok memnunum, Antalyanın sıcağında bozulmadan sessşzce hala iş yapıyor, n11 den almıştım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda’da fabrika çıkışı mitsuba vardı. Serviste pahalı diye dışarıdan aynı markayı aldık. O da 1 sene dayandı. Markalar da satacağı kişiye göre kalite belirliyor heralde. 

Bazı firmalar kaliteyi bozmadı onları bulmak lazım. Mesela Corolla’da Japonya üretimi Nbw silecek lastikleri çok iyi iş çıkarıyor ambalajında bile simsiyah grafit lekeli şekilde geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Koray Demir yazdı:

Güncel silecek tavsiyelerinizi alabilir miyiz? Malum önümüz kış. Rbw, İnwells, Silbak en fazla sadece 4 ay (yaz veya kış farketmiyor) yani yarım sezon dayanabiliyor.

Silbak aldım 1 ay geçmeden çöpe attım. Rbw vardı daha önce memnundum yine Rbw aldım. Çalıştığım yerden ötürü silecek sürekli klinkere maruz kalıyor. En dayanıklı Rbw çıktı şimdilik 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

C5 için  rbw aldım. Daha önceden "otomatik silme ayarını hiç kullanmazdım, deli gibi siler olmadık zaman yavaslardi"  2 aydır problemsiz kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

yabancılar aşırı tutumlular bu konuda. Kaliteli lastik değişimi ile yola devam.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Rbw kullandım memnun kaldım 2.5 yıl sorunsuz sildi sonrası kışın çok soğuklarda ses yapmaya başladı.
Ön camda ufak taş izleri ağaç recinesi varsa ve silecegin lastiğini bezle siliyor iseniz çabuk bozulur. Silecek lastiği üstündeki grafit kaplama sesi engelliyor ve pürüzsüz silme sağlıyor

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Ali Cihangiroğlu yazdı:

geçen uzun yoldayım, yağmur bir bastırdı sıkıldım silecek sesinden, daldım bir benzinliğe, kuruladım ön camı, bastım Wax ı ön cama, sildim çıktım, dahada silecek neredeyse hiç açmadım, aklınızda bulunsun, silecek eskide yolda yırtıldı koptu car car ses yaptı atladı diyelim, wax sürün orta şiddette yağmurda 90 üstü hızda silecek açmayın...

Wax a gerek yok abi ben silikonlu cam sil ile siliyorum camları aynı görevi görüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
İsmail Sefer yazdı:

Wax a gerek yok abi ben silikonlu cam sil ile siliyorum camları aynı görevi görüyor

Silikon boyayı mahvediyor. Cam giderinizin olduğu bölüme ve aşağısına bakın bakalitlerin boyası ve metal aksam çoktan solmuştur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Umut Taşlı yazdı:

aerotwin'i bilmiyorum da aeroeco muydu neydi ucuz olanı, rezalet bir silecek, re-za-let. 5-6 yıldır aralıklarla alırdım, hiç böyle bi rezillik yaşamamıştım, çok sıcak olmayan bi mevsimde 3 ay olmadan bariz iz ve ses yapar oldu bi tanesi, diğeri de peşinden gitti. bosch olsun, ucuz olsun diyen varsa uzak dursun. bundan valeo'nun ucuzu olan first'e geçtim, bunlar daha iyi.

yazalı 5,5 ay olmuş, valeo first'lerle devam. ilkbahar ve yazı geçirdiler, kabaca 7 ay olmuş denebilir. bu kışın sonunu görürler tahminimce, bosch aeroeco'dan kat kat iyi demektir bu da. aracın camında her zaman iyi bir yağmur kaydırıcı olur ve silecek suyunda da kc pw hızlı cila var 1-3:100 gibi, hızım 40'ın üzerindeyse silecek açmam yağmurda.

diğer araçlarda da silbak ve rbw var ama hangisinde ne zamandır var bakmam lazım sipariş tarihlerine. onları da yazarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İsmail Sefer yazdı:

wax sağlamdır yalnız, silikon olayını senden duydum, zararı var diyorlar bence kullanma pek kafama yatmadı açıkcası, wax kullan hem UV den de korunursun, uzun yolda sol kolun kızarmadığında haklılığımı göreceksin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

sıfır aracın üzerin de gelen sileceklerin kalitesi hep daha iyi oluyor benim aldığım hiç bir silecek hangi aracım da olursa olsun uzun ömürlü olmuyor.

Fabrika otopark ında bacalardan çıkan buhar ve kimyasallar berbat ediyor o yüzden artık ucuzunu alıp geçiyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Rbw metal kilitli olanı iyidir.

Otobüsçüler ne marka silecek kullanıyor acaba yağmurda çamurda duraksamadan 2 yılda 500 bin km yapanlar var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Otobüsçüler ne marka silecek kullanıyor acaba yağmurda çamurda duraksamadan 2 yılda 500 bin km yapanlar var.

Bizdeki kadar çamur teması yok onlarda bir de devasa kauçuk malzeme var. Mekanik dayanımı daha uzun oluyor
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Umut Taşlı
Umut Taşlı yazdı:

yazalı 5,5 ay olmuş, valeo first'lerle devam. ilkbahar ve yazı geçirdiler, kabaca 7 ay olmuş denebilir. bu kışın sonunu görürler tahminimce, bosch aeroeco'dan kat kat iyi demektir bu da. aracın camında her zaman iyi bir yağmur kaydırıcı olur ve silecek suyunda da kc pw hızlı cila var 1-3:100 gibi, hızım 40'ın üzerindeyse silecek açmam yağmurda.

diğer araçlarda da silbak ve rbw var ama hangisinde ne zamandır var bakmam lazım sipariş tarihlerine. onları da yazarım

bir ay aradan sonra güncel:

starex'e silbak ve rbw'yi beraber takmıştım, rbw ilk andan itibaren iz bıraktı.  bir bölgeyi silemedi. biraz kullandım, yıkandıkça koch chemie pw'li olan camı sadece gündüzleri, cam hissedilecek kadar sıcakken silebildi. rbw, bocsh aeroeco'dan bile rezalet çıktı. onun yerine de valeo first alıp taktım, sorun ortadan kalktı.

307'deki valeo first'ler de yola devam ediyor. camında her zaman yağmur kaydırıcı olan, silecek suyu kc pw'li bir araçta ve her kontakta, sürüşte belirli aralıklarla silecek kullanan bir silecek fetişisti tarafından kullanılmasına rağmen ses yok, hafif perdemsi iz başlangıcı var hız düşükse ama uzun sürmüyor geçmesi.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...