İçeriğe Yönlendir

Fiesta MK7 Uzaktan Kumanda İle Cam Açma / Kapatma (Global Window)

HakanEMRE

Recommended Posts

HakanEMRE

Merhaba.

2009-2015 Fiesta'larda uzaktan kumanda ile cam açma kapatma özelliğini nasıl aktif edebiliriz?

Forscan ile bunu yapan varmı?

Yorum bağlantısı
Ali çal

2013 üzeri forscan ile oluyor diye biliyorum öncesindeki modellerde sağ ön camda tek dokunuş olmadığı için olmuyor diye biliyorum cam kaldırma modülü taktırmayı düşünmüştüm bende sonradan vazgeçtim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
HakanEMRE yazdı:

Merhaba.

2009-2015 Fiesta'larda uzaktan kumanda ile cam açma kapatma özelliğini nasıl aktif edebiliriz?

Forscan ile bunu yapan varmı?

MK7 2009-2012 modeller arasıdır ve cam açma kapama yapılamıyor.

2013-2017 arası mk7,5'da yapılabiliyor.

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
(düzenlendi)
Ahmet Aybeyaz yazdı:

MK7 2009-2012 modeller arasıdır ve cam açma kapama yapılamıyor.

2013-2017 arası mk7,5'da yapılabiliyor.

Evet Ahmet bey öyleymiş. Yapmak istediğimiz araç 2015

Forscan'da Küresel Açma Kapama diye bir menü varmış. Oradan aktif ettiğimizde yeterli oluyor yada oluyor mu acaba. Bazı yabancı forumlarda as built kodlardan falan bahsetmişler

tarihinde HakanEMRE tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Yeterli oluyor, geçenlerde kendi aracıma yaptım. Aracım 2015 Trend X.

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Muhammet Ölmez yazdı:

Yeterli oluyor, geçenlerde kendi aracıma yaptım. Aracım 2015 Trend X.

Tarif edebilirmisiniz Muhammed bey.

Video arkadaş bu özelliği anlatmamış ama videonun 4:16 sn'de Küresel Açma Kapama var, o satırdan mı yapılıyor. Yoksa ForScan da AsBuilt kod ile değişiklik yapmamız mı gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Evet, o satırdan yapılıyor. Sis farlarını ve otomatik kapı kilitmeyi de aynı şekilde yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
HakanEMRE
Muhammet Ölmez yazdı:

Evet, o satırdan yapılıyor. Sis farlarını ve otomatik kapı kilitmeyi de aynı şekilde yaptım.

Teşekkür ederim Muhammed bey peki uzaktan cam açma kapama süresi kısaltma falan varmı? Çünkü Focus'ların orjinali kumandaya 3 sn basılı tutmak gerekiyor ama Foccus programı ile 1 sn ye indirilebiliyor. Fiesta da zaman ayarı varmı? Birde özelliği aktif ettikten sonra kapıdaki düğmelere basılı tutup kodlama yapma gibi bir durum yok değil mi?

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Süre ayarı konusunda bilgim yok.  İnternette düğmelerden kodlama yapmadan çalışmadı yazanlar da vardı ancak benim ayrıca bir şey yapmama gerek olmadan çalıştı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta
Tarif edebilirmisiniz Muhammed bey.
Video arkadaş bu özelliği anlatmamış ama videonun 4:16 sn'de Küresel Açma Kapama var, o satırdan mı yapılıyor. Yoksa ForScan da AsBuilt kod ile değişiklik yapmamız mı gerekiyor?
O arkadas benim.[emoji5]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan İçer

Merhaba. Bende de şöyle bir problem var. Camlar kumandadan açılıyor ama kapanmıyor. Ve bütün camlar içeriden tek dokunuşla açılıp kapanırken sol ön cam tek dokunuşla açılıyor ama kapanmıyor. Sebebi ne olabilir?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Furkan İçer yazdı:

Merhaba. Bende de şöyle bir problem var. Camlar kumandadan açılıyor ama kapanmıyor. Ve bütün camlar içeriden tek dokunuşla açılıp kapanırken sol ön cam tek dokunuşla açılıyor ama kapanmıyor. Sebebi ne olabilir?

Kurulum yapın, çalışmayan tarafın camını açın basılı tutun. Sonra camı kapatın tuşu çekili tutun. Tutma süreleri 3-4 sn olsun. Sonra deneyin birkaç defa düzelecektir

Yorum bağlantısı
Furkan İçer
Kurulum yapın, çalışmayan tarafın camını açın basılı tutun. Sonra camı kapatın tuşu çekili tutun. Tutma süreleri 3-4 sn olsun. Sonra deneyin birkaç defa düzelecektir

Deneyeceğim. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
HakanEMRE
(düzenlendi)
Emre Usta yazdı:

O arkadas benim.emoji5.png

Teşekkürler abim sizden referans alarak hallettik ;)

Metin Taşcı yazdı:

Makyajsız fiesta için nasıl yapabiliriz?

2013 6. Ay sonrasında aktif ediliyormuş bu özellik. Makyajlı makyajsız hangi yıllarda var bilmiyorum ama her camınız kapıdaki düğmeden tek dokunuşla açılıp kapanıyorsa bu özelik aktif ediliyor

tarihinde HakanEMRE tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
ALİ SEYKAN
(düzenlendi)

4mkLcv.jpg 

Ben araca bağlandım diğer tüm sekmeler çalışıyor canlı veri vb görebiliyorum ama bu modül kısmı boş neden olabilir ?

tarihinde ALİ SEYKAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Modülleri görebilmek için sanırım HS/MS özellikli olan düğmeli tip OBD cihazı lazım.

jvO855.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...