İçeriğe Yönlendir

Fazla Kalan Motor Yağı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba

Elimde geçen seneden kalan 1, 3 litre 09/2018 üretim tarihli castrol motor yağı var. 

2 adet aynı marka ama farklı üretim yılına sahip motor yağı alsam. 2 litreyi doldurup kalan 0.8 litre kısmını 2 senelik yağ ile tamamlasam bir sorun teşkil edermi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Mangal yakarken kullan çok iyi yanıyor motor yağı

yahu etin üzerinde motor yağı tütsüsümü olcak. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

Elimde geçen seneden kalan 1, 3 litre 09/2018 üretim tarihli castrol motor yağı var. 

2 adet aynı marka ama farklı üretim yılına sahip motor yağı alsam. 2 litreyi doldurup kalan 0.8 litre kısmını 2 senelik yağ ile tamamlasam bir sorun teşkil edermi. 

kapağı açık kalmadıysa hiçbirşey olmaz. aslında açık kalsa da birşey olmaz :) motor yağındaki yıl muhabbeti tam bir saçmalık. yein altında milyon sene duran şey. 2 senedemi bozulacak. motorun içinde cayır cayır ısıda 1 sene kafadan vakit verdikleri malzeme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Sorun teşkil edeceğini sanmıyorum aynı marka model olduktan sonra.

Artan için şöyle yağdanlık tavsiye etsem evde arabada çok lazım olur😊

rLPVLI.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

kapağı açık kalmadıysa hiçbirşey olmaz. aslında açık kalsa da birşey olmaz :) motor yağındaki yıl muhabbeti tam bir saçmalık. yein altında milyon sene duran şey. 2 senedemi bozulacak. motorun içinde cayır cayır ısıda 1 sene kafadan vakit verdikleri malzeme.

Kapalı kutu üzerinde son kullanma tarihi yok 👍

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben büyük motorlarım varken, 4+1+1+1 litre yerine 4+4 litre alır, kalan bir litreyi sonraki değişimde kullanırdım.. 

Ben de bozulacağını düşünmüyorum.. Çünkü elle ve gözle kontrol edildiğinde bir bozulma görünmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1 litre yağın fiyatı 63 tl. 

4 litre yağın fiyatı ise 124 tl 

Pekde ekonomik olmadığını görüyorum :( .  Eldeki yağı kullanamayacağıma göre bu sene 0w20 tip motor yağına geçmeyi planlıyorum. %5 yakıt ekonomisi sağlıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

Mangal yakarken kullan çok iyi yanıyor motor yağı

Jeeple bagajda verdiğin3 litreyi depoya kaldırmıştim 4 litre alıp onla ilave edecektim yağ değişiminde. Sonra biri yerini değişmiş. Yağ değişiminde mecbur sıfır iki tane 4 litre aldım. Değiştikten sonra bil bakalım ne oldu. Senin yaq elime geldi. Şimdi elimde  iki tane bir litresi kullanılmış 4 litrelik bidon var :).

Şimdi mercedes de 10w40 kullanılıyor. Ama ben Mercedes de mobil kullanıyorum. Jeepin sonraki bakımına 10 bin km var.  6 litre ile kaç mangal yakarız 😛

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

4 lt yağ alıyorum, dolaşımdan sonra, yağ çubuğunda üst çizgiyle fit oluyor. canına yandığımın dv6'sı

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Jeeple bagajda verdiğin3 litreyi depoya kaldırmıştim 4 litre alıp onla ilave edecektim yağ değişiminde. Sonra biri yerini değişmiş. Yağ değişiminde mecbur sıfır iki tane 4 litre aldım. Değiştikten sonra bil bakalım ne oldu. Senin yaq elime geldi. Şimdi elimde  iki tane bir litresi kullanılmış 4 litrelik bidon var :).

Şimdi mercedes de 10w40 kullanılıyor. Ama ben Mercedes de mobil kullanıyorum. Jeepin sonraki bakımına 10 bin km var.  6 litre ile kaç mangal yakarız 😛

Mercedese castrol uyar en iyisi . Mobil de neymiş dök gitsin 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...