İçeriğe Yönlendir

1999 Mondeo - İlginç Rölanti

Murat Algan Yücel

Recommended Posts

Murat Algan Yücel

İyi günler 1999 model glx mk2 araca sahibim.

Forum geçmişinde de arattığımda aracımın önceki sahibinin açmış olduğu postu gördüm.

Benden önceki sahibi 9000 bin tl ye yakın masraf yapmış.

Hareket halindeyken gaza az bişi basılıyken araba silkeliyor kendini. Mesela 5.vites 3000 veya 2100 devir, 2.vites 2000 devir gibi.

Başka dikkatimi çeken konu da:

Klima açıkken dururken de hareket ederken de rölanti dalgalanıyor. Rölantideyken 700-1100 devir arası oynuyor. 160-170 le giderken sanki gaz kesiyormuş gibi oluyor silkeliyor hafif. Klimayı kapattığımda kesiliyor.

Camlar kapalıyken camı kapatma tuşuna basıyorum rölanti anlık düşüp kendine geliyor.

Direksiyonu çevirirken de devir 700-1000 arası oynuyor. 

Bujiler(motorcraft) ,buji kabloları, bobin(focus 2.0), lpg kiti filtreleri, baskı balata, takozlar, ısı müşürü, termostat, klima müşürü, salıncaklar, zrotlar, katalizörsüz egzoz bunlar değişmiş maf, kelebek vs. Temizlenmiş. 

Sorun çözülememiş Kocaeli de bu sorunu çözebilecek usta var mıdır? Araç 309bin km de silkeleme harici araç gayet güzel sessiz düzgün çalışıyor.

Direksiyon pompamdan yağ kaçağım var.

Direksiyonu çevirirken bazı yerlerde takılarak geçiyor gibi tık  tık ses geliyor. Sabahları ilk hareket ettirmeye çalışırken hafif zorlamak gerekiyor öyle açılıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Algan Yücel yazdı:

Hareket halindeyken gaza az bişi basılıyken araba silkeliyor kendini. Mesela 5.vites 3000 veya 2100 devir, 2.vites 2000 devir gibi.

tps sensör tesisatı veya kendisine baktırın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şapçı

Rölanti valfi temizlenirse sorun düzelebilir, rölanti problemi için yazdım.

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Çağlar Bayur yazdı:

tps sensör tesisatı veya kendisine baktırın

Cuma günü göstereceğim bakalım.

Emre Şapçı yazdı:

Rölanti valfi temizlenirse sorun düzelebilir, rölanti problemi için yazdım.

Bakalım belki onu da ben değiştiririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...