İçeriğe Yönlendir

Mercedes W223 Yeni S Sınıfı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Dokunmatik ekran işi sanırım alışkanlıklarımızın dışında olduğu için tuhaf geliyor. Yani ben öyle düşünüyorum. 
Mesela şu bana daha garip geliyor, üstte 8-9 inç ekran var, tüm multimedya dokunmatik. Ama 10cm aşağı iniyorsun klima paneli tuşlu hatta çevirmeli tuhaf tuşlar. Yani üstü iPhone altı, 3310 gibi oluyor. Ya hiç ekran olmayacak komple tuşlu tamamen eskiye hitap eden bir tasarım. Yada olacaksa herşey tek panelde kullanım olarak tamamen kullanıcı dostu harika bir sistem. Şu anki araçlar ona doğru gidiyor. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

3310 kısmı göz hizasının çok altnda olduğu için hissedebilmek için düğmeli olması bence daha iyi. 
Lakin tesla tarzı bir büyük panele hayr demem :D Tesla olursa heç hayr demem 😛 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İşte ilk zamanlar bu eleştiriler hep oluyor ama insanoğlu öyle bir şey ki bulunduğu ortama uyum sağlamaması imkansız. O ekrana da çok kısa sürede alışılır.

Lcd kadranlar çıkmaya başladığında da denildi ki kadran dediğin analog olacak böyle kadran mı olur dendi. Şimdi millet hayalet ekran almak için can atıyor. :) 
Sonuçta önemli olan kullanıcı arayüzünün çok iyi olması. Bu başardıkları sürece ben bu tarz tasarımları her zaman tercih ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ben halen daha bu taşıtın Mercedes benz s serisi olacağına inanmıyorum. Ön konsolda bütünlük dahi yok ha belki çin için üretilmiş çakma bir mercedes veya farklı bir model olabilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ben halen daha bu taşıtın Mercedes benz s serisi olacağına inanmıyorum. Ön konsolda bütünlük dahi yok ha belki çin için üretilmiş çakma bir mercedes veya farklı bir model olabilir.

Yani ben hala uykudayım ve üstüm açık mı kalmış hocam? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Arıkan yazdı:

İşte ilk zamanlar bu eleştiriler hep oluyor ama insanoğlu öyle bir şey ki bulunduğu ortama uyum sağlamaması imkansız. O ekrana da çok kısa sürede alışılır.

Lcd kadranlar çıkmaya başladığında da denildi ki kadran dediğin analog olacak böyle kadran mı olur dendi. Şimdi millet hayalet ekran almak için can atıyor. :) 
Sonuçta önemli olan kullanıcı arayüzünün çok iyi olması. Bu başardıkları sürece ben bu tarz tasarımları her zaman tercih ederim. 

ben hala alışabilmiş değilim doğrusu. moda bu işler.

Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

herkesin eleştirdiği aşırı dinamik tasarımı olmuş yorumuna katılıyorum ama nasıl olsa gözler alışacak mercedes bunu her kasasında yapıyor... 

ama işte hepsi uzaktan birbirine benziyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Ekrandan ziyade içinde bütünlük yok ve ölçüsel sorunlar var.

Bence son hali değil ve tepkileri-görüşleri almak için sızdırdılar.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

resimler neden hurdalık veya çıkmacı gibi bir yerde çekilmiş 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

resimler neden hurdalık veya çıkmacı gibi bir yerde çekilmiş 

Yapanlarda beğenmedi herhalde parçalayacaklar  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fütüristik yapmaya çalışmışlar, Tesla gibi. Ama olmamış , bu araba ağır başlı olmalı. Aracın sahibi arkada oturacak büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ön tarafın saçmalığını görmez en azından.

bir önceki seri süperdi. s550 acaip birşey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O tableti gösterge yerine biz koysaydık.. Eminim çok daha iyisini yapardık.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Şu forumda aracını kesecek, tablet koyacak, fiberden falan yeni tasarımı yapacak biri? Aha güldüm :D :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

Önce 1.3 motorunun cc'sini 1299'a düşürsün. 30cc için 1.6 vergi dilimine sokuyor, ayıptır.

hangi motor o 1.3 olan ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

1.3tce motorları

he onu bilmem

yoksa bizim multijetler aslanlar gibi 142 lira mtv ile biniyoruz :D 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Darbaz

Bunlar bizim alabilceğimiz arabalar değil. Verigisi, bakımı, yakıtı bizim sağlığımızı bozar. Trafikte yanımdan geçerken sürtmekten, çarpmaktan korktuğum otomobiller bunlar. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bunlar bizim alabilceğimiz arabalar değil. Verigisi, bakımı, yakıtı bizim sağlığımızı bozar. Trafikte yanımdan geçerken sürtmekten, çarpmaktan korktuğum otomobiller bunlar. 

almanya'da 100bin avro. 5000 bin avro kazanan bir vatandaş bunu alır mı? alman almıyor. bunun yerine dünyayı geziyor işte. ama kiralayıp biraz kullanılabilir. o kadar da kültürlü olmamak lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o değil de, anlamsız ve hedef kitlenin zrınık ilgilenmeyeceği bir yutubırlar üstünden bu kasanın reklamı yapılmakta, benz ceo ları neyi hedeflemeiş anlamak mümkün değil. kokoreççide ferrari lansmanı da yaparlar belki

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

almanya'da 100bin avro. 5000 bin avro kazanan bir vatandaş bunu alır mı? alman almıyor. bunun yerine dünyayı geziyor işte. ama kiralayıp biraz kullanılabilir. o kadar da kültürlü olmamak lazım :)

Japon hemşerilerimiz buna biner , sana bana corolla satar. Ama sen-ben corolla binerken japon müstakil 3 katlı evinde oturur. emekli oluncada devlet eliyle dünyayı gezer. Sen-ben onları kanlı canlı Ayasofya gezerken görürüz.  Ama bizler tokyo Tower da görme şerefine ulaşamayız. 

honda-nbox-560.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

japon müstakil 3 katlı evinde oturur.

japon evinde aileyi misafir edecek bir salon bile olmaz, gelenekleri lokantada buluşmak, vesile ile yatırımlarını da evlerinde kutuda saklarlar, deprem/sel sonrası bulunan kutuların hepsi yerel yönetimlere teslim edilmişti ki kaybedenler gelip buradan alabilsinler diye, garip şeyler

bir de japon arkadaşınızdan gömlek vs. hediye istemeyin , XXL kalıpları bile bize uymuyor, ufak geliyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

ben japonları çözemedim. hem bu kadar övülen hem de japonya'da yaşamış kişilerin anlattıklarını dinleyince garip çelişkiler çıkıyor. toplum yapısından bahsediyorum. yönetim olarak da epey karışıklar. bazı bakanlıkları liberal bazıları sosyal. garip. acaba mutlular mı

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben japonları çözemedim. hem bu kadar övülen hem de japonya'da yaşamış kişilerin anlattıklarını dinleyince garip çelişkiler çıkıyor. toplum yapısından bahsediyorum. yönetim olarak da epey karışıklar. bazı bakanlıkları liberal bazıları sosyal. garip. acaba mutlular mı

oldukça farklı bir dünya, arkadaşım yıllardır oraya yerleşik, aile yapısı bize çok benziyor, onun dışında bambaşka bir şey. başka yani... çok başka..

vesile ile mutluluk kriteri nedir öncelikle onu sorgulamalı mesela.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

oldukça farklı bir dünya, ..........mutluluk kriteri nedir öncelikle onu sorgulamalı mesela.

S serisidir.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...