İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Motordan Gelen Garip Ses

Süleyman Tokatlıoğlu

Recommended Posts

Süleyman Tokatlıoğlu

Merhabalar öncelikle. Aracım rölantide çalışırken klasik rölanti sesinin haricinde arkadan bi ses daha geliyor sanki. O ses te aynı. Sonra iki ses karışıp tekrar normale dönüyor ve durum tekrarlıyor. Ne vuruntu ne sürtünme sesi gibi.. ikiside değil. Yarın sesi kayıt edeceğim sorunu tam olarak bulamadım. Araç 2012 1.4 benzin fiesta 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Tokatlıoğlu

özellikle 0:11 den sonra daha anlaşılır geliyor ses. sanki kayıştan geliyor tam anlamadım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bilya sesi gibi. Km kaç? Triger değişti mi?

Yorum bağlantısı
Süleyman Tokatlıoğlu

130 bin. 90 binde değiştiğini söyledi ilk sahibi. Devirdaim olduğunu söyledi bi mekanikçi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Devirdaim 180 binde değişti benim ses yapmadı ama ses yapma ihtimali olduğu için genelde triger ile birlikte devirdaim de değiştirir çoğu kişi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

krank kasnağına bak öncelikle, dizeldeki gibi çift kütlelidir sanırım, aradan az su alsın lastik kısım bozulur ses yapar dönerken, vınlama yoğun olduğundan ilk aklıma gelen yer orası, sonrası bilyalar ve gergiye bakman lazım, bunlardan birinde sıkıntı var.

devirdaim benimde 180 binde değişti ses kaçak vs belirti yoktu ama artık limit km si doldu diye değişmiştim, onda sorun olsa zaten kolayca anlaşılır

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Tokatlıoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

krank kasnağına bak öncelikle, dizeldeki gibi çift kütlelidir sanırım, aradan az su alsın lastik kısım bozulur ses yapar dönerken, vınlama yoğun olduğundan ilk aklıma gelen yer orası, sonrası bilyalar ve gergiye bakman lazım, bunlardan birinde sıkıntı var.

devirdaim benimde 180 binde değişti ses kaçak vs belirti yoktu ama artık limit km si doldu diye değişmiştim, onda sorun olsa zaten kolayca anlaşılır

devirdaim de sorun olmadığını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla. yoksa hararet yapardım veya su kaçağım olurdu doğru mu? bilyalar gergiler ve krank kasnağını kontrol ettireceğim o halde 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Süleyman Tokatlıoğlu yazdı:

devirdaim de sorun olmadığını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla. yoksa hararet yapardım veya su kaçağım olurdu doğru mu? bilyalar gergiler ve krank kasnağını kontrol ettireceğim o halde 

doğrudur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Tokatlıoğlu

sizce sağlıklı bi iş çıkarmak adına servisemi baktırmalıyım.. malum bazı ustalar zaman alıyor diye bu sana sıkıntı çıkarmaz diyerek seni gönderiyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...