İçeriğe Yönlendir

195/60/16 C Lastik değişimi hk.

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

bir lastik sorusuda benden, babamın aracın lastik değişimi geldi, üzerinde 195/60/16 C lastikler var, bu C nedir bilmiyorum, yerine C siz olanlardan düz 195/60/16 alıp taksak olmaz mı? C olanlar daha pahalı araç binek camlı van, ticari olarak kullanmıyoruz.

iyi forumlar...Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
(düzenlendi)

C kodu, ticari - "Commercial" anlamındadır.
3 ila 5 yolcudan daha fazlasını taşıyan araçlar için, ağır yük taşıma kapasitesi olan lastiklerde bulunur.

Aracın yük taşıma ihtiyacına göre, seçim yapabilirsiniz.

tarihinde Kerem Kurluva tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Kerem Kurluva yazdı:

C kodu, ticari - "Commercial" anlamındadır.
3 ila 5 yolcudan daha fazlasını taşıyan araçlar için, ağır yük taşıma kapasitesi olan lastiklerde bulunur.

Aracın yük taşıma ihtiyacına göre, seçim yapabilirsiniz.

araç dediğim gibi camlı van standart doblo babam lastikçiyle konuşmuş, c kodlu almazsan muayeneden geçmiyor demişler ne alakaysa, ticari olsa eyvallah da iyice saçmaladılar. doğruluğu tartışılır tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bizim şiket aracın dacia dokker lastik olarak 185 65 15 88 t var muayenede sorun olmadı bu güne kadar hiç 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bizim şiket aracın dacia dokker lastik olarak 185 65 15 88 t var muayenede sorun olmadı bu güne kadar hiç 

satmak için mi söylüyorlar zaten anlamıyorum onu ,ebatlarda sıkıntı yoksa lastik yeniyse kime ne bundan :)

başka ülkelerde bukadar parasını katve kat verip de hala ıncığını cıncığını arayan bir topluluk var mıdır bilmiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mesut Eyibil yazdı:

araç dediğim gibi camlı van standart doblo babam lastikçiyle konuşmuş, c kodlu almazsan muayeneden geçmiyor demişler ne alakaysa, ticari olsa eyvallah da iyice saçmaladılar. doğruluğu tartışılır tabi.

camlı berlingo firmaya kayıtlı. 5 kişilik. üzerindeki lasitkler C tipi değil. geçen ay muayeneden geçti.  fabrikasyon böyle. bilginize.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

yük endeksine bakıyorlar aracigin ağırlığı 4 lastiğin yük endeksinden düşük ise bırakıyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kangoo da 195/65R15 kullanıyorum ( muayene de kalmadık binek lastikleri) bizde fabrika etiketinde C sınıfı lastik yok ama sizin araç içinde sorun olacağını sanmıyorum TÜVTÜRK e sormakta fayda var sonuçta muayene yapacak onlar en net bilgi alınacak yer TÜVTÜRK diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Dogan Arsiray yazdı:

camlı berlingo firmaya kayıtlı. 5 kişilik. üzerindeki lasitkler C tipi değil. geçen ay muayeneden geçti.  fabrikasyon böyle. bilginize.

Bizimkine bakmak hiç aklıma gelmedi fabrikasyon ne yazıyor bi bakayım lastiklere

Mahir Yıldız yazdı:

yük endeksine bakıyorlar aracigin ağırlığı 4 lastiğin yük endeksinden düşük ise bırakıyorlar

Ticari araçlarda kullanıyorlarmış c tipi bizimki ticari değil

Coşkun Basan yazdı:

Kangoo da 195/65R15 kullanıyorum ( muayene de kalmadık binek lastikleri) bizde fabrika etiketinde C sınıfı lastik yok ama sizin araç içinde sorun olacağını sanmıyorum TÜVTÜRK e sormakta fayda var sonuçta muayene yapacak onlar en net bilgi alınacak yer TÜVTÜRK diye düşünüyorum.

Tüve sorsak muhtemelem bırakılır derler ama kontol ederlermi o muamma bence

Servet Aydın yazdı:

C pahalı t ucuz.

Abi dediğin gibi babam almış lastikleri bekle dememe rağmen normalleri 250den başlıyor babam 450 vermiş tanesine tak sök 1900 vermiş çok para gerçekten 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

C tipi genelde panelvan yük yolcu tasiyan salı olan arabalarda bizim t4lerin ki hep c pahalı lastik.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Evren Erakçora yazdı:

Marka?

rikon almış

Okay Kaygusuz yazdı:

C tipi genelde panelvan yük yolcu tasiyan salı olan arabalarda bizim t4lerin ki hep c pahalı lastik.

nerde pahalı bişey varsa gidip ona denk geliyoruz arkadaş :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...