Can Akyıldız

Focus 1 Gösterge Camı Tedariği

Recommended Posts

Can Akyıldız

Arkadaşlar herkese merhaba, 

 

Gösterge panelimin Işıklarını değiştirmek maksadıyla yerinden söktüm ve t10 ampul ile değiştirdim.Gösterge camı bayağı pusluydu çıkartmışken onuda temizleyeyim dedim fakat kirler çıkmadı.Bunun üzerine arkadaşım aracın farları gibi zımparw yapmamızı söyleyince izin verdim ve hem içini hem dışını zımpara yapması sonucu başaramadık.Hangi ustaya götürsem cam mahvolduğunu söylemekte.Çoğu yeri aradım fakat sadece camını gönderemeyeceklerini ,bütün paneli gönderebileceklerini söylediler.Arızalı gösterge ilanıda bulamadım camı için.Bana bu parçanın aynısından lazım.Lütfen yardımcı olur musunuz?

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Koray Demir

Ayrı satılma ihtimali çok çok zor bir parça.

Çıkma gösterge satan elektrik/elektronikçilere bakacaksınız belki ellerinde gösterge kırık cam sağlam ürün vardır. Bi de Letgo’dan bakın farklı ve yakın illeri seçerek.

İstanbul Bostancı sanayide (Farcı Cihan, Farcı Altan gibi) gösterge camını döküp imalatını yapabilen ustaların olduğunu biliyorum telefonla bir sorun bilgi alın isterseniz.

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Koray Demir
(düzenlendi)

Geçmiş olsun bu arada.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Ersen şahin

İnce Mika cam bulup ısıtarak istediğiniz şekli verebilirsiniz uygun malzeme bulun birazda eliniz işe yatkınsa kendiniz halledebilirsiniz

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Serkan Aktay

Aynı kalinliktaki mikadan lazer kesim yapan yerlere yaptırılabilir sanki.

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Arızalı notebook ekranı bulursanız içinde birçok katman çıkıyor. Katmanlardan biri kristal gibi net bir mika var. Tam göstergelik. Ama çok kırılgan nasıl kesersiniz bilemiyorum. Hatta led leri de çok güzel yanıyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Koray Demir

Koruyucu camın kendine özgü bir eğimi ve şekli var Doğan Şahin ekranı gibi düz ve parçalı değil kalıp olmadan hammaddeden kesme ısıtma zor iş diye düşünüyorum. Ancak profesyonel 3D Cnc router lazer üretim işi yapan yerler belki çizip yazdırabilir.

Mesajı paylaş


Mesajın linki
Çağlar Bayur
Can Akyıldız yazdı:

hem içini hem dışını zımpara yapması sonucu başaramadık.

geçmiş olsun , meguiars plastix alıp makine ile deneyin oldukça iyi hale gelebilir

Mesajı paylaş


Mesajın linki

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.