İçeriğe Yönlendir

Bu Dönemde Yazlığa Gidilebilir mi?

Selim ASLAN

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Temmuz ya da ağustos ayında nasıl olur acaba ortalık? Bir hafta da olsa yazlığa gidesim var. Otel vb.'ne gitmeye içim sinmez, hem de fiyatlarına cüzdan yetmez. Yazlık en güzeli sanki. Tabi denize girerken sosyal mesafe kalır mı sahilde? Deniz suyunda virüs yaşamaz deniyor ama sahilde havluyu sermek, şezlongu koymak ya da dip dibe oturmak bile sıkıntı olabilir...  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 ay öncesinden ne değiecek ki kumsal sahil e gidiisin? virüs orada, 1 kişiden 8 milyara bulaşamdı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla bence tatil sezonu vs komple kapatılmalı. Şahıs yazlıklarında kendilerine ait havuz vs varsa neyse ama diğer türlü yasak olsa keşke. Şahsen ben bu sene kesin gitmeyeceğim seneye ise çok sıcak bakmıyorum.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Ülkenin en büyük gelir kaynaklarından biri turizm. O yüzden tatil sezonu kapatılmaz tahminimce. Zaten çökmüş iyice dibe batar ekonomi. Sosyal mesafe kuralları uygulanarak oteller mutlaka hizmet verir diye düşünüyorum. İtalya, İspanya gibi turizm geliri yüksek ülkeler de öncelikle gerekli önlemleri alarak turizmi açma taraftarı. Almanlar yazın Türkiye'ye hücum etmek istiyor. Fakat Avrupa Birliği sözcüleri Avrupalılar bu yaz tatili unutmalı diyor. Şahsen bir haftalık havuzlu villa tatili yapmak istiyorum. Tatil yapmak isteyen bir çok aile de bu tarz bir tatil planlıyor. Bakalım nasıl olacak. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Marmaris'te butik otel işleten bir abimle konuştum bayram öncesi.

Nisan ve Mayıs'ın ilk iki haftası full iptal aldım diyor. Şubat ve Mart'ta sattığı odalardı.

Bayramdan bir hafta önce açıklanan rakamlar düşmeye başladı, Haziran için normalleşme tarihleri konuşulmaya başlandı yine sürekli rezervasyon için arıyorlar diyor.

Temmuz-Ağustos o tarafta boş oda bulunmaz yine :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açarlar ama kuralları olur.
Açık büfe olmaz, aşçı verir yemeği, garson servis yapar, havuz belki kapalı olur. 200 kişilik otel 100 kişi alır vs. Ama açarlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Açık büfe gibi ziyankar olayın bu vesile ile temelli kalkması ne güzel olur

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Açık büfe gibi ziyankar olayın bu vesile ile temelli kalkması ne güzel olur

En nefret ettiğim şey. umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Eyüp Çetin yazdı:

Ülkenin en büyük gelir kaynaklarından biri turizm. O yüzden tatil sezonu kapatılmaz tahminimce. Zaten çökmüş iyice dibe batar ekonomi. Sosyal mesafe kuralları uygulanarak oteller mutlaka hizmet verir diye düşünüyorum. İtalya, İspanya gibi turizm geliri yüksek ülkeler de öncelikle gerekli önlemleri alarak turizmi açma taraftarı. Almanlar yazın Türkiye'ye hücum etmek istiyor. Fakat Avrupa Birliği sözcüleri Avrupalılar bu yaz tatili unutmalı diyor. Şahsen bir haftalık havuzlu villa tatili yapmak istiyorum. Tatil yapmak isteyen bir çok aile de bu tarz bir tatil planlıyor. Bakalım nasıl olacak. 

Çok yüksek olacak ev fiyatları.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Evren Erakçora yazdı:

Gebzede plajda evim var denize sıfır kiralık gruptan kafayı kıracak varsa yardımcı olurum. Tekne de var. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebzede plajda evim var denize sıfır kiralık gruptan kafayı kıracak varsa yardımcı olurum. Tekne de var. 

Haftalık verecekmisin hocam? Yanda bitişik ev var mı?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Açarlar ama kuralları olur.
Açık büfe olmaz, aşçı verir yemeği, garson servis yapar, havuz belki kapalı olur. 200 kişilik otel 100 kişi alır vs. Ama açarlar diye düşünüyorum.

açan açsın biz evdeyiz

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Ağaçları sulamak ve sulama sistemini kurmak için geçen hafta (18 Mayıs) Kuşadası'na yazlığa gitmiştim. Sahilde gerek polis, gerek jandarma herkesi eve gönderiyordu. Hatta maske takmayanlara ceza yazıyordu. Dün Kuşadası'nda ki komşumuzla konuştuk ve sadece denize girenlere izin verildiğini, insanların sudan çıktıktan sonra hemen evin yolunu tuttuğunu öğrendik. Kumsal keyfi sürmek isteyenlerde kolluk güçleri tarafından uyarılıp eve gönderiliyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Buzdolabını verdim başkasına. Vardı oysa. ocak fırın var. villa değil. ama dubleks. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Buzdolabını verdim başkasına. Vardı oysa. ocak fırın var. villa değil. ama dubleks. 

vesile ile İstanbul yakını yazlıkların haftalık/ aylık kirası geçen yıla göre 3 misli olmuş an itibarı ile

Mehmet Göktürk yazdı:

Tekne de var. 

daaalınnnnn

Servet Aydın yazdı:

arhaviye falan gitsene sen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sorun değil. Hallederim

Sussana sen? Niye pazarı azdırıyon
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:

Geçen sene 8000 liraya kiraladığımız villa bu yaz 9900 lira. Şu anda erken davranan kazanır fakat talep artınca fiyatlar da artacak. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yaz kış otursam senelik kaça ?

Dilerseniz paket tur yapayım ikinizi birden gönderteyim
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Yeldan yazdı:

Şu an listede 2250 lira aylık emlakçıda ama sana çok daha düşük olur. Olur yani. Ben 13 sene oturdum. Doğal gaz bile yoktu. Şimdi hepsi var. Tüm odalar klimalı vs. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

paketler bize siparişle kapıya teslim geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçen sene 10bin olan ev 30 bin olmuş hocam sezonluk.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...