İçeriğe Yönlendir

A4 - Arkadan Gelen Ses

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci

arkadaslar herkese iyi bayramlar dilerim konu basligindanda anlasildigi gibi aracin arka tarafindan gelen bir tak sesi var bizim ilk tesbitimiz diferansiyelin aks bosluklarinindan kaynaklandi yonunde yaklasik 3 yildir duyuyorum ilk baslarda pek rahatsiz etmiyordu ama arada bir cikma bulursam degistireyim diye dusunuyordum sonunda benimkiyle ayni ozelliklere sahip bir aractan cikma 335euroya buldum ama acaba baska bir yerden gelebilirmi acaba diye dusunmaden kendimi alamiyorum bu konuda tecrubesi olan arkadaslarin fikirlerine ihtiyacim var simdiden herkese tesekkur ederim 

servet abi ve caglar abi bi el atin su ise 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iç aks keçesinde yağ yok.. dış keçede yağ var mı ?

Aks değil bu. diferansiyel sesine benziyor.. Ses geniş bir yüzeyden geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

yag kacirmiyor mehmet abi sadece ses var 

bir arkadas bisey olmaz bin boyle desede gaza basip cektigimizde sarsma yapiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Dağılması yakın nasıl birşey olmaz merak ettim

dağılırsa arkadaş yaptıracak olabilir hediye mesela?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Boşluk var bariz belli her iki tarafa da hareket almak istediğinde boş hareket alıyor temas esnasında ses geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bu ses gelmeye basladiktan sonra yaklasin 40-50 bin km yaptim ilk baslarda sesin nerden geldigini anlayamadim volant diye dusundum degilmis komsumdaki a4 benzer bi ses varmis motor takozunda catlak varmis ondan olabilir dedik oda degilmis sira geldi diferansiyele eger ordanda degilse bakalim nereleri degistiririz

tamir isi pahaliya gelir 120 bin km yapmis cikma var bir tane 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Çağlar Bayur yazdı:

dağılırsa arkadaş yaptıracak olabilir hediye mesela?

arkadasta tamircide genelde tofasla ilgileniyor ve eski modelle ilgileniyor

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Eski focus ST aracımda arkadan gelen ses yüzünden arka diskler ,balata,bagaj amortisör,viraj denge cubukları,bagaj lastikleri ve amortisörleri değiştirdim yinede sesi kesemedim.isin ilginç yanı sürekli yapmıyordu.sirf bu yüzden aracı sattım.artik sinir oluyordum sese.alan kişiye de söyledim.kisacasi sattım kurtuldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Çağlar Bayur yazdı:

şaft askısı vs olabili rmi? metalde ses yayılır yanıltır?

saftin ortadaki bilye saglamdi bosluk yoktu

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Alpay Köse yazdı:

Eski focus ST aracımda arkadan gelen ses yüzünden arka diskler ,balata,bagaj amortisör,viraj denge cubukları,bagaj lastikleri ve amortisörleri değiştirdim yinede sesi kesemedim.isin ilginç yanı sürekli yapmıyordu.sirf bu yüzden aracı sattım.artik sinir oluyordum sese.alan kişiye de söyledim.kisacasi sattım kurtuldum

sat kurtul diyosun yani

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Alpay Köse yazdı:

2014 focus 3 ilk faz aracımızda vardı arkada ses. arka koltuğun oturduğu yerde boşluk vardı ve ses oradan geliyordu. servis sorunu bir türlü çözemedi.

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Mustafa Cerci yazdı:

sat kurtul diyosun yani

Aslında aracim çok güzeldi ama taktım o sese.gunde 30 km kullanıyordum,ama sanki 100 km gidiyormuşum gibi geliyordu.ben kurtulmayı seçtim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Tayfun Aydın yazdı:

2014 focus 3 ilk faz aracımızda vardı arkada ses. arka koltuğun oturduğu yerde boşluk vardı ve ses oradan geliyordu. servis sorunu bir türlü çözemedi.

Tayfun bey inanın kaç usta gezdim hatırlamıyorum kaportacisindan tamircisi ne, rot balanscidan döşemecisine.bıkmıştim bozuk yollarda gezmekten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Alpay Köse yazdı:

Tayfun bey inanın kaç usta gezdim hatırlamıyorum kaportacisindan tamircisi ne, rot balanscidan döşemecisine.bıkmıştim bozuk yollarda gezmekten.

Alpay hocam aynen. bozuk yollarda geliyordu bizimki de. tabii bizim araç focus 3 idi. tasarım tamamen farklı. Denizli ve Aydın Ford çözemedi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Tayfun Aydın yazdı:

Alpay hocam aynen. bozuk yollarda geliyordu bizimki de. tabii bizim araç focus 3 idi. tasarım tamamen farklı. Denizli ve Aydın Ford çözemedi..

Sizde satıp kurtulmussunuz o zaman😁

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Alpay Köse yazdı:

Sizde satıp kurtulmussunuz o zaman😁

:D:D Alan arkadaşa durumu ilettik  ben ilgilenirim dedi. Yani esasen çözülemeyecek bir problem değildi. mesela koltuğun arkasında kilide oturan çengele sünger geçiriyorduk çevresine 2-3 ay geçiyordu. Yani servis buna benzer kalıcı bir çözüm ile hallederdi. Öyle motor arızası falan filan olmadığı ve biz de pek bozuk yola girmediğimiz için önemsemiyorduk, aklımıza gelmiyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Servet Aydın yazdı:

Dağılması yakın nasıl birşey olmaz merak ettim

Çağlar Bayur yazdı:

şaft askısı vs olabili rmi? metalde ses yayılır yanıltır?

iyi aksamlar gungectikce acaba baska biyerdenmi diye dusunmeye baslasamda cikma defransiel geldi ama asil sorun eski ve yeni defransiel arasindaki saftin balansini tutturmak icin vurulan boyalar farkli yerlerde olabilir bu durumda saftin balansini nasil tutturabilirim 6 defa soktak denemesi yapmadan

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Cerci

diferansieli degistirdik ses gitti biraz ugrastirdi 3 saatimizi aldi suan icin hersey duzenli calismakta herkese tesekkurler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...