İçeriğe Yönlendir

El Feneri Tavsiyesi - Alan Aydınlatma Lambası

Ali Gök

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Cihaner Öztürk yazdı:

En küçük tipi olsada kullandığınızda şaşıracaksınız. Biz ormana geceleri kuş çekmeye gittiğimiz için 750 m kullanıyoruz. Normal işlerde bu rahatlıkla iş görür, hayırlı olsun. 

Ornitoloji mi (kuş gözlem) yoksa farklı bir amaç mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Yurdaer Elay yazdı:

Ornitoloji mi (kuş gözlem) yoksa farklı bir amaç mı?

Ornitoloji. Kuş fotoğrafı çekiyoruz, göç yollarını izliyoruz, göç zamanları geçen kuşları sayıyoruz. Etiketleme yapan ekipler var, sadece gözlem yapanlar var. Üniversitelerle işbirliği halindeyiz. Yerleşik kuşları takip ediyoruz, üremelerini uzaktan takip ediyoruz. Sadece gece görülen baykuş türlerinide gece ormanlarda arayıp fotoğraflıyoruz.(Ayılar rahat bıraktığı sürece.) 😁 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Cihaner Öztürk yazdı:

Ornitoloji. Kuş fotoğrafı çekiyoruz, göç yollarını izliyoruz, göç zamanları geçen kuşları sayıyoruz. Etiketleme yapan ekipler var, sadece gözlem yapanlar var. Üniversitelerle işbirliği halindeyiz. Yerleşik kuşları takip ediyoruz, üremelerini uzaktan takip ediyoruz. Sadece gece görülen baykuş türlerinide gece ormanlarda arayıp fotoğraflıyoruz.(Ayılar rahat bıraktığı sürece.) 😁 

ODTÜ biyoloji mezunuyum.. Bölümden bazı arkadaşlar kuş gözlem ile ilgileniyorlardı hatta topluluk vardı diye hatırlıyorum. Çok keyifli bir uğraş olduğu aşikar :)

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihaner Öztürk yazdı:

sizde önceden chyrsler grand voyager varmıydı?

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Yurdaer Elay yazdı:

ODTÜ biyoloji mezunuyum.. Bölümden bazı arkadaşlar kuş gözlem ile ilgileniyorlardı hatta topluluk vardı diye hatırlıyorum. Çok keyifli bir uğraş olduğu aşikar :)

Tanışırız onlarla.

Dogan Arsiray yazdı:

Yoktu.:)) Başkasıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

voyager mi alıyoruz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tavsiyelere uydum heider marka feneri aldım 300 metre olanını. gelsin deneme resimi vs de atarım.

sizin yorumlarınız ve internette ki yorumlar epeyce üst düzey olduğu algısını oluşturdu hayırlı olsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

300metre çok ciddi mesafe. 300m ötede reflektör parlaması mı yoksa orayı görmek mi? Ölçen deli var mı acaba [emoji88]

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben modeli 300metre  olanını seçtim kaç metre gösterir bilmiyorum. bende astigmat var gündüz bile 300 metreyi seçemem zaten :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ali Hocam sizin yorumunuza göre ben de alacağım.

Gelmesini bekliyorum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Aydın Sert yazdı:

Ali Hocam sizin yorumunuza göre ben de alacağım.

Gelmesini bekliyorum:)

O iş bende hele bi gelsin 👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

2000m feneri ne yaptın

birden bombayı bırak böyle konuya hah..... marmara denizini aydınlatıyorum gemiler zorda kalınca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
birden bombayı bırak böyle konuya hah..... marmara denizini aydınlatıyorum gemiler zorda kalınca

Tabi yalıda yaşamanın da bazı sorumlulukları var
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Bugün öğlen getirdi postacı. Henüz karanlıktaki performansını test edemedim ama boyutuna göre epey iş görür sanıyorum. Kozmetik olarak kusurları var. Boyası keskin köşelerde atmış gibi. Kutunun içinden herhangi bir kitapçık vs çıkmadı. Lensin üstünde tırnağa değen minik bir çizik var. Reflektörde de çizikler veya kir mevcut. Ya bana gelen fener böyle ya da ucuz etin yahnisi misali. Fotoğrafını çektikten sonra firmayı aradım ancak ulaşmak mümkün olmadı. Müşteri temsilcisiyle konuşma sırası tam bana gelince kapanıyor niyeyse. Tam 3 defa aynısı oldu :) 

Asıl çekmem gereken performansı gösterir foto veya video yok ama şimdilik şu şekilde..

kGHJp6S.jpg?1

XYsXXiC.jpg?4

OzJhGkt.jpg?1

CKsmoD2.jpg?1

6c1ACUB.jpg?1

JhgdlNl.jpg?1

8lV1P3a.jpg?1

52ucHZg.jpg?2

wJlWccR.jpg?2

2kDbqSE.jpg?2

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

allah allah merceğin içi pis gibi

bu arada niye ucuz etin yahnisi dediniz çakmaları da var 30 liraya nette benzeri bence az para vermedik ufacık fenere :D 

ben mail attım kargo kodu için bana döndüler . benimki tarsusa gidecek ama hala istanbulda 1 haftadır

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Gök yazdı:

allah allah merceğin içi pis gibi

bu arada niye ucuz etin yahnisi dediniz çakmaları da var 30 liraya nette benzeri bence az para vermedik ufacık fenere :D 

ben mail attım kargo kodu için bana döndüler . benimki tarsusa gidecek ama hala istanbulda 1 haftadır

Haklısınız sanki kötülüyormuşum gibi oldu ama kastım markanın diğer ürünleriyle kıyaslayınca ucuz olduğu idi.. Diğer ürünler de belki bu şekilde bilemiyorum ama CF1 için çok özendiklerini sanmıyorum. Umarım sizinki de kısa sürede sorunsuz elinize ulaşır :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Yurdaer Elay yazdı:

Yurdaer Bey fotoğrafları göremedim.

Ben de sipariş verdim, fakat site çok amatör geldi.

Üyelik vs yapılmıyor zaten. Haliyle sipariş takip yok. 

Sadece sipariş onaylandığına dair çok basit bir mail geldi.

Ne takip ne de kargo bilgisi mevcut.

Umarım gece aydınlatma performansı tatmin edicidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...