İçeriğe Yönlendir

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Hayır tabii ki. En çok kazandıranlardan biri. Şu ana kadar en çok kazandıran portföydeki hisse %12 mi neydi. Altın ise %11'di.

6A2530CC-FD7C-483A-9472-B972117427C0.thumb.png.ae6eaf879dd2a1b19cab5825f7f7609a.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Şair burada ne demek istemiş?

2 saat önce çakılacak demiş lakin, uzun süre bu zaman dilimi, an itibarı ile füze gibi yukarıya gidiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

2 saat önce çakılacak demiş lakin, uzun süre bu zaman dilimi, an itibarı ile füze gibi yukarıya gidiyor

😂

Dolar o çıkan. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ülkenin gündemi kadar hızlı değişen bir şey daha görmedim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ülkenin gündemi kadar hızlı değişen bir şey daha görmedim. 

gündem belli de, olaylar olaylar... değişik değişik

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Keşke ayçiçek yağına yatırsaydık.. 

yada demir profile

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

10 11 aylık mi yıllık kazanç mi, ne kadar küçük 😁

Parça parça 220 dolar attım kriptoya Haziran'dan bu yana, 445 dolar şuan. %100 yapmış 5 ayda (keşke yüklü girebilseydik imkân olsaydı da 🥲)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

10 11 aylık mi yıllık kazanç mi, ne kadar küçük 😁

Parça parça 220 dolar attım kriptoya Haziran'dan bu yana, 445 dolar şuan. %100 yapmış 5 ayda (keşke yüklü girebilseydik imkân olsaydı da 🥲)

lakin ikisinin arasında bir fark var, biri squid game diğeri sanayi üretimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

squid game

Fena dizi değil :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İnan Çınar

2017 de dahil olduğum  zorunlu BES ten 2022 Ocak itibariyle  ayrıldım. 1000 tl devlet katkısı  hesaba dahil edilmişti  ama çıkarken  hiç alamadım yada bir miktarını  aldım.(Emin değilim)

2022 Mayısta gönüllü  BES e dahil oldum.  Belli bir süreden  sonra benim hesabıma tekrardan 1000 tl başlangıç devlet katkısı yatacak mı? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Devlet katkısının tamami için emeklilik yaşıniza gelip 10 yıldır sistem de olmanız gerekiyor diye biliyorum.

Yaşı görmeden 10 yıl doldu çıktı iseniz devlet katkısının belli bi miktarı alınıyor. Min 5 sene kalana standart planda ana para kesintisi olmuyor. ( İstisna planlar var) tabi bu dediğim bilgiler zorunlu bes için değil. Zorunlu yapılan biraz daha karışık. O bahsi gecen 1000 lira zorunlu bes için idi sanırım. Yine sistem den erken çıkıldığı için o parayi hak etmemiş olabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Şu anda gönüllü beste eşimin ve benimki devam ediyor. Aylık cüzi miktarda yatırmaya devam ediyorum. Ancak son günler de aklıma şu soru geliyor. Bes ile uğrayan kurumlar veya kuruluşlar arasında fark var mı? Ve müşterisine hangisi en doğru bilgiyi sağlayıp yönlendirme yapabiliyor? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Ve müşterisine hangisi en doğru bilgiyi sağlayıp yönlendirme yapabiliyor? 

:wub: var mı? bes le çok uğraştım, yüzdesel olarak çöp kağıtlardaki batakları müşteriye kilitleyebildiklerini gösterdim, lakin şikayet ececek herhangi bir merci yok, bddk geri çeviriyor, sigorta birliği birden körsağırdilsiz oluyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Yeter yazdı:

Şu anda gönüllü beste eşimin ve benimki devam ediyor. Aylık cüzi miktarda yatırmaya devam ediyorum. Ancak son günler de aklıma şu soru geliyor. Bes ile uğrayan kurumlar veya kuruluşlar arasında fark var mı? Ve müşterisine hangisi en doğru bilgiyi sağlayıp yönlendirme yapabiliyor? 

Her şirketin fonu ayrı.  Tabi aynı olan fonlar da var.  
Her fonun getirileri sigorta şirketince yayınlanıyor.  
Şirketlerin katkı payları da değişken. 
Benimkinin biri allianzda diğeri anadoluda 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...