İçeriğe Yönlendir

86 Kilometre ile 1228-TL

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Radar yapıyormuş polisler,farketmedim.Sonradan gördüm ama iş işten geçti tabi.Hızımı düşürdüm çevirmeye girdim.Girdimmi dedim polise,evet dedi.Tabela vardı nasıl görmedin dedi.Tabela yoktu dedim.Radarada giren girene, konvoy oluştu çevirmede.Telsiz ile benim hızımı soruyor, telsizin ucundaki polis 86 km hızla girdi sonra hızını düşürdü dedi.51-C den girmişim.Cezaya üzülmedimde ceza puanı aldık o fena oldu.Arkamdan gelse sorun değilde yüzüme tebliğ edilince kaçarı kuçarı yok.Motor kullanan arkadaşlar varsa formda çok dikkatli olmalarını tavsiye ederim.Tır ile aynı hız limitlerimiz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Geçmiş olsun. Ceza yazılan yerde hız sınırı kaçmış ki 1228 tl ceza yazdılar . Epey fazla geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Mustafa Erkan yazdı:

Geçmiş olsun. Ceza yazılan yerde hız sınırı kaçmış ki 1228 tl ceza yazdılar . Epey fazla geldi bana. 

Madde 51/2c Cezası 

-%30 arası hız aşımı cezası, 2020 yılı itibariyle 288 TL olarak belirlenmiştir. 10 ceza puanı kesilmektedir. %30-%50 arası hız aşımı cezası 598 TL’dir. 15 ceza puanı tutmaktadır. %50'den ve fazlası için, hız limiti aşma cezası 1228 TL’dir ve 15 ceza puanı uygulanır. Bu ceza tutarlarında, yerleşim yeri hız limitleri ve yolun şehirler arası olup olmadığı büyük rol oynar. Örneğin; şehirler arası hız limiti 120 km olan bir yolda, 132 Km ile 156 Km arasında bir hız aşımı görülürse, 288 TL para cezası uygulanır.

%50 ve aşımı dediğine göre çok düşük olmalı yazılan 86km hıza göre.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Altınışık

Geçmiş olsun hocam, Allah kaza bela vermesin.

Kazasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çok fazla ceza yazmışlar. 1228 tl güzel para. Bende bir ceza yemişim ama bana gelen giden bişey yok. Bildirim geldi. ama ortada bişey yok. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Sinan bey bu mantikla ceza yenilen yerde hiz siniri 50 km olmali.  ( 86 km > 50 + 25 ) 

Üzucu bir ceza yarim asgari ücret

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Şehirler arası yolda 50 km tabelali yaya geçitleri neredeyse her kilometrede var. (bir de bu hız sınırlaması nerede bitiyor bunu gösteren tabela da çoğu yerde yok) Bunlara uyararak gideyim desen 50-110, 50-110 telef olursun. Dün 50 tabelasının dibinde radar vardı. Zaten yavaş kullanırım ama 50 ile de gitmem. Şimdi orada ceza yazmak bana yanlış geliyor. 121 km yi geçene yaz ama günde sadece iki kişinin karşıdan karşıya geçtiği, sadece karşılıklı iki evin olduğu yere yapılmış yaya geçidinde ceza yemek insanın ciğerine dokunur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
(düzenlendi)

Bende yedim 140 ile 80 lik yolda 1010 tl yazdilar.  Oderim dedim odemedim , 2 ay sonra banka hesaplarima bloke ve gumrukte aranmam cikti, Pasaportu veriyorsun polis diyor aranmaniz var sag cekip benimle gelin.. strese bakarmisin, radar cezasi icin olanlara bak.

tarihinde Samet YILMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Geçmiş olsun bu devirde trafik cezası yemek gerçekten üzer cebi,dalgınlığa geldi sanırım tabelayı görememişsiniz...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Tır ile aynı hız limitlerimiz.

araç ne idi? motorsiklet mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tabelaları koyanlar düşünüp taşınıp koymuyorlar. Bizde tabelaları uygularsan trafik yürümez. Bunu polis de biliyor. Ama işte anayasa yok yasa yok trafik yasası da yok. herşey kapanın elinde kalıyor. kime şikayet edeceksin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Tabelaları koyanlar düşünüp taşınıp koymuyorlar. Bizde tabelaları uygularsan trafik yürümez. Bunu polis de biliyor. Ama işte anayasa yok yasa yok trafik yasası da yok. herşey kapanın elinde kalıyor. kime şikayet edeceksin.
Bir arkadaşın teorisi [emoji51] bu 50 den çok bastılar sağa sola asıyorlar. Ben karavancı turistlere falan acıyorum. Biz bir sistem uydurup gidiyoruz ama bu zavallılar ne yapsın [emoji16]
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hız tabelaları çok saçma bizde, gerçekten yavaş gitmek gereken okul bölgesi (30 km), şehiriçi (50km) gibi yerlerde dikkat etmiyoruz alışkanlık ve kültür olmadığı için. Veya otoparkta falan 20km ile gitmek gerekirken hızlı gidiyoruz.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Çok geçmiş olsun, üzücü bir meblağ. Ceza puanı da cabası. Şehir içi, evet bir trafik kültürümüz olmadığına katılıyorum. Biraz da bencillikten kaynaklı şehir içi sorunlar. Mesela, ben birgün birinin ölümüne sebep olucam diye çok korkuyorum; yaya geçidinde yol veriyorum, solumdan basıp gidiyor bir araç. O yayaya çarpsa ne olacak? Herkesin bir acelesi var. Kurallara uyma alışkanlığı kazandırmak gerek insanlara.
Şehirler arası ayrı bir komedi. Bahsedildiği gibi 50-110 şeklinde gidilmez. Ne o kadar yavaşlayabilirsin ne de o hız sınırına uyabilirsin. Ben birkaç kere denemeye çalıştım, yok, olmuyor. 110 ile giderken 50 ye düşmek çok manasız ve zor. Ani fren yapmak lazım. O manasız yaya geçtilerini ya kaldıracaksın ya da şehirler arası yol apayrı olacak. @Selçuk Bakış bilir, sivasta çevre yoluna hastane için kavşak ve ışık koydular. Duraksadığın yol nasıl çevre yolu oluyor? Artık baya baya şehir içinden erzincana giden bir şehir içi yolu oldu. Bu şehirler arası yollar otoban gibi olmalı. Yerleşim yeri için ayrı yol verilmeli ki duraksamadan ya da hız azaltmadan gidilebilmeli. Yakıt tasarrufu için gerekli.
Sivastan kırıkkaleye giderken, Sorgun ve Yozgat geçişlerinden nefret ediyorum. Şehir içi ve çok çok fazla trafik ışığı var..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

demiştim gelir diye. o cezamı bu yoksa?

Bu ceza Hanımın üniversite sınavından kalma. Tee 2018 den çıktı. Ama bana gelen giden bir şey yok. Edevlette ve vergi dairesinde çıkmıyor. Ama bildirim var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Çok fazla ceza yazmışlar. 1228 tl güzel para. Bende bir ceza yemişim ama bana gelen giden bişey yok. Bildirim geldi. ama ortada bişey yok. 

Bildirim üç aydan sonra geliyor.. 

Benim 20 şubatta yediğim cezanın bildiğimi geçen hafta geldi. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

Çok geçmiş olsun, üzücü bir meblağ. Ceza puanı da cabası. Şehir içi, evet bir trafik kültürümüz olmadığına katılıyorum. Biraz da bencillikten kaynaklı şehir içi sorunlar. Mesela, ben birgün birinin ölümüne sebep olucam diye çok korkuyorum; yaya geçidinde yol veriyorum, solumdan basıp gidiyor bir araç. O yayaya çarpsa ne olacak? Herkesin bir acelesi var. Kurallara uyma alışkanlığı kazandırmak gerek insanlara.
Şehirler arası ayrı bir komedi. Bahsedildiği gibi 50-110 şeklinde gidilmez. Ne o kadar yavaşlayabilirsin ne de o hız sınırına uyabilirsin. Ben birkaç kere denemeye çalıştım, yok, olmuyor. 110 ile giderken 50 ye düşmek çok manasız ve zor. Ani fren yapmak lazım. O manasız yaya geçtilerini ya kaldıracaksın ya da şehirler arası yol apayrı olacak. @Selçuk Bakış bilir, sivasta çevre yoluna hastane için kavşak ve ışık koydular. Duraksadığın yol nasıl çevre yolu oluyor? Artık baya baya şehir içinden erzincana giden bir şehir içi yolu oldu. Bu şehirler arası yollar otoban gibi olmalı. Yerleşim yeri için ayrı yol verilmeli ki duraksamadan ya da hız azaltmadan gidilebilmeli. Yakıt tasarrufu için gerekli.
Sivastan kırıkkaleye giderken, Sorgun ve Yozgat geçişlerinden nefret ediyorum. Şehir içi ve çok çok fazla trafik ışığı var..

Yozgat, Sorgun ve Hastane kavşağını aktif olarak kullanıyorum ve maalesef uzun yolda kırmızı ışıkta durmak zulüm geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Geçiren geçirene Alibey.50 tabelasını koy sonra bekle.Mutlaka düşerler.Yol şehirler arası yabancı araç geçişi bol bir yer.Yerlisi düşmez ise diğerleri %80 düşer.Tabelayı görmedinmi demişti bana.Ertesi gün baktım tabelanın yerini değiştirmişlerde.Tabelayıda viraja koymuş, bende kamyon solluyordum orda ondan görememişim.

Haluk Şentürk yazdı:

Şehirler arası yolda 50 km tabelali yaya geçitleri neredeyse her kilometrede var. (bir de bu hız sınırlaması nerede bitiyor bunu gösteren tabela da çoğu yerde yok) Bunlara uyararak gideyim desen 50-110, 50-110 telef olursun. Dün 50 tabelasının dibinde radar vardı. Zaten yavaş kullanırım ama 50 ile de gitmem. Şimdi orada ceza yazmak bana yanlış geliyor. 121 km yi geçene yaz ama günde sadece iki kişinin karşıdan karşıya geçtiği, sadece karşılıklı iki evin olduğu yere yapılmış yaya geçidinde ceza yemek insanın ciğerine dokunur.

Meskun mahal adı altında güzel organize ediliyor bu işler.

Erdem Bozkurt yazdı:

Geçmiş olsun bu devirde trafik cezası yemek gerçekten üzer cebi,dalgınlığa geldi sanırım tabelayı görememişsiniz...

Teşekür ederim. Görme ihtimalimde yoktu zaten.Tabela biraz kuytudaymış.

Çağlar Bayur yazdı:

araç ne idi? motorsiklet mi?

Motor Çağlar abi.40 beygirlik birşey ama tır ile aynı limitlerim.Sürat motoru değil, arabayı sattığım için mecbur motor ile gidip geliyorum.

Mehmet Göktürk yazdı:

Hak hukuk hak getire.

Evren Erakçora yazdı:

Motosikletlerin hız limiti düşük.

51 km.

Oktay Göktaş yazdı:

Teşekür ederim.

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Geçmiş olsun...

Teşekür ederim.

Mehmet Yeter yazdı:

Geçmiş olsun nerede yazdılar bu cezayı? 

Gazipaşa Alanya arası Kargıcak girişi.Oralarda çok radar var taki gazipaşa çıkışına kadar.Gazipaşayı çıkınca Silifkeye kadar rahat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...