İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Mk5 2015 Powershift

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Abilerim Kardeşlerim herkese Selamunaleyküm.

Yakın zamanda Ford Mondeo MK5 1.5 Ecoboost Benzin Otomatik Titanyum 2015 otosunu almak istiyorum. Hazır önümüzde ÖTV indirimleride var ya sıfır ya da temiz bir ikinci el alacağım. Passat kullanmak istemiyorum hem DSG adına hemde Görüntü açısından Mondeo daha sportif ve heybetli duruyor Ecoboost Teknolojisi de ayrı + katıyor. Her şey yolunda ama Powershift ile ilgili kulağıma kavrama sıkıntısı çalındı. Elbette bir araç binen herkesi memnun bırakmaz bazen aracın günahı alınır durum abartılır bu yüzden Forumda ki abilerimizin yorumları çok değerli.. Ben şehir içi 50 Şehirler arası 120 gidecek konfora ve Güvenliğe önem veren birisiyim. Araba zora gelmeyecek yani. Sizce Ford Mondeo MK5 Otomatik Powershift uzun vadede sıkıntı çıkarır mı ? Aracın başına bir şey gelmedikten sonra 10 sene binmek istiyorum. Forumda ilk konum Sür'çülisan olunduysa affola. Hayırlı Günler

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Almaya çalıştığınız araba PowerShift değil tork konvertörlü tam otomatik 6 ileri (6F35) şanzımana sahiptir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Demek ki Yanlış biliyordum sağolun. Şanzımandan yağ kaçağı sorunu diye bir şey var mı  ? Siz olsanız Mondeo MK5 alır mıydınız ? 

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

10 sene binmek istiyorum diyene kadar almayin tarafindaydim, ancak 10 sene binip ikinci el deger kaybini cok takmayacaksaniz hayirli olsun.

Bu arada 2015 mi 2020 mi alacaginizi tam anlamadim, OTV indiriminden ziyade faiz indirimi var sanirim su an. 0 daha avantajliya gelecekse 0a yonelin bence uzun sure binecekseniz.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağrı Alaf yazdı:

Demek ki Yanlış biliyordum sağolun. Şanzımandan yağ kaçağı sorunu diye bir şey var mı  ? Siz olsanız Mondeo MK5 alır mıydınız ? 

Bakımsız şanzımandan olur, Tork konvertörlü şanzımanlar diğer otomatiklere göre daha sağlam yapıdadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Oğuz Yılmaz yazdı:

10 sene binmek istiyorum diyene kadar almayin tarafindaydim, ancak 10 sene binip ikinci el deger kaybini cok takmayacaksaniz hayirli olsun.

Bu arada 2015 mi 2020 mi alacaginizi tam anlamadim, OTV indiriminden ziyade faiz indirimi var sanirim su an. 0 daha avantajliya gelecekse 0a yonelin bence uzun sure binecekseniz.

2015 düşünüyorum ilk etapta söylentiler doğru çıkar ve ÖTV indirmine gidilirse bütçeyi artırıp 2020 de alabilirim. Değer kaybı benim için hiç önemli değil satmak için alanlardan değilim yeter ki standart prosedürler hariç beni yormasın.

Sinan Akgöl yazdı:

Bakımsız şanzımandan olur, Tork konvertörlü şanzımanlar diğer otomatiklere göre daha sağlam yapıdadır.

Evet bende tam onu dinliyordum çok dayanıklı olarak geçiyor Tam Otomatik olanlar. Demek ki servisine düzenli götürdükten sonra sıkıntı olmuyor.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağrı Alaf yazdı:

Evet bende tam onu dinliyordum en dayanıklı olarak geçiyor Tam Otomatik olanlar. Demek ki servisine düzenli götürdükten sonra sıkıntı olmuyor.

Olmayacak diye bir garanti yok, sadece daha düşük oranla arıza çıkarır.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

2002 otomatik tork kınvertörlü şanzımana sahip mondeo aracım vardı her yönüyle çok güzel bir araçtı  ailecek tatile gittiğimde yaklaşık 3 km lik bir rampalar  5000 6000 devir arası çıkmıştım banamısın dememişti şimdi imkanım olsa kimsenin lafına bakmam zerre kadar tereddüt etmeden yine mondeo alırım tabii bu benim şahsi fikrim

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Konforu yüksektir, fakat 1.5 Ecoboost Otomatik kombinasyonundan aman aman bir performans beklemeyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Münir Nurettin Taşova
Çağrı Alaf yazdı:

Hazır önümüzde ÖTV indirimleride var

Olacağı kesin mi? 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsmail Avcı

Arkadaslar simdiye kadar 2 yilda bir arac degistirme ortalamam var ,suanki aracimi 1 yildir kullaniyorum galiba ben de 2. Elini dusunmeden mk5 1.5 otomatik mondeo alacam ,sportif tasarim ,ic -dis beni cezbediyor bu arac ,ayni yil ve ozelliklerde bircok d sinifi arac bakiyorum kendime en yakin buldugum araba .ozelikle sportif gorunuslu d sinifi arac olarak insignia ve mondeo aklimda, ama insignia yi yakindan gorunce cok icime sinmedi

(Bi de bi ekleme yapayim d sinifindan suv a gecilmezmis bunu oğrendim ,mk4 mondeodan tiguana gecmistik )

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Şanzımanı bilmem ama konfor ve güvenlik demişsiniz, o zaman aradığınız araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...