İçeriğe Yönlendir

2020 // Ocak-Mayıs Otomobil Satışı Pazar Verileri

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

ibrahim Tiryaki

Yıllık/Aylara göre satış rakamları

680a975e79449601984b5acb69da6382.jpeg

Ocak-Mayıs arası Marka Bazında Satış Rakamları

5cd43ebb3bcffd07c951350fa14d7a1d.jpeg

Peugeot'un satış rakamları şaşırttı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mayıs ayında geçen seneye göre benzer bir satış yakalanmış. bu nasıl mümkün olmuş olabilir? ikinci soru geçen sene ne olmuş olmalı ki 2018 e göre yarıya düşmüş satışlar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bugünkü araba fiyatlarıyla gidip sıfır araba alanlara saygılarımı sunuyorum

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Dogan Arsiray yazdı:

mayıs ayında geçen seneye göre benzer bir satış yakalanmış. bu nasıl mümkün olmuş olabilir? ikinci soru geçen sene ne olmuş olmalı ki 2018 e göre yarıya düşmüş satışlar.

geçen sene hurda + ötv indirimi geldi  ona rağmen bu rakamlarda satış olmuş, ama şu da var, otomobil faizleri daha yüksekti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

İmkanı yok bence düşününce

işin içinde istatistik varsa o iş kolay ama . mesleğimiz :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçen bir yerde okumuştum 3 tür yalan varmış. beyaz yalan, bildiğin zarar veren kötü yalan ve istatistik :P :D

Ali Gök yazdı:

bugünkü araba fiyatlarıyla gidip sıfır araba alanlara saygılarımı sunuyorum

bugün, otomobillerde kredi sonrası fiyat artışı olmuş diye bir ekşisözlük başlığı vardı doğrumu? 120 hp egea otomatik 199 bin tl miş...

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Geçen sene suriye vs. yaprak kımıldamıyordu. Gündem öyle bir değişiyorki geçen sene neler olduğunu hatırlamıyorum ama yaprak kımıldamadığını hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Dogan Arsiray yazdı:

geçen bir yerde okumuştum 3 tür yalan varmış. beyaz yalan, bildiğin zarar veren kötü yalan ve istatistik 😛 :D

bugün, otomobillerde kredi sonrası fiyat artışı olmuş diye bir ekşisözlük başlığı vardı doğrumu? 120 hp egea otomatik 199 bin tl miş...

Hocam nerdeyse tüm otomobil firmaları fiyatlarına zam yaptı. 2 gündür gündem konusu o zaten :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

Hocam nerdeyse tüm otomobil firmaları fiyatlarına zam yaptı. 2 gündür gündem konusu o zaten :D 

meşhur yeşil land 110 bin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu rakamlar nereden alındı? 2019 ile nerede ise aynı satış rakamları? bu karantina zamanı????? şaka mıdır?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Mayıs ayı satış rakamlarında da Opel ve Peugeot gerçekten çok üst sıralarda. Şaşırtıcı derecede atılım yaptılar..

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Çağlar Bayur yazdı:

bu rakamlar nereden alındı? 2019 ile nerede ise aynı satış rakamları? bu karantina zamanı????? şaka mıdır?

ODD sitesinden

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ibrahim Tiryaki yazdı:

ODD sitesinden

2020 mayısın da 14 gün sokağa çıkmak yasak iken, yurt dışı içi araba üretimi yok iken, millet ölüyor iken, 2019 mayıs ı ile nerdeyse aynı sayıda araba mı satılmış? ODD yine nasıl bir 3 kağıt içinde bilemem de, çocuğa söyleseler olmaz öyle rakam der.

veya 2019 mayıs ta yanardağ falan patlamıştı da biz unuttuk :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

2020 mayısın da 14 gün sokağa çıkmak yasak iken, yurt dışı içi araba üretimi yok iken, millet ölüyor iken, 2019 mayıs ı ile nerdeyse aynı sayıda araba mı satılmış? ODD yine nasıl bir 3 kağıt içinde bilemem de, çocuğa söyleseler olmaz öyle rakam der.

hertürlü istatistik itina ile kılıfına göre yayınlanır. irtibart 05xxx :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Çağlar Bayur yazdı:

Detaylarını bilemem. Bu durumu onlara mail atarsak sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bayiler olmayan arabaları sattılar bence mümkün dur bu rakamlar.Benim arkadaş 3 ay önce aldığı arabayı bugün teslim alıyor bayiden.159 a almıştı şimdi ayni araba 171 olmuş [emoji2957]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...