İçeriğe Yönlendir

Polo Yağ Eksiltme Sorunu

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhabalar,

Aracım dün yolda sarı yağ işareti yaktı. Sarı yağ uyarısının yağ seviyesi ile ilgili olduğunu bildiğim için aracı durdurdum ve yağ seviyesini kontrol ettim. Minimumda idi. Ekleme yaptım ve yola devam ettim. 6 Ay önce yine aynısı oldu. Maalesef yanımda hep yağ taşıyorum. 

Aracım LPG'li ama 1,5 sene LPG'li kullandım böyle bir şey yaşamadım. Sizce sebepleri ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Belki basit bir üst kapak contası belkide pistonlarda, sübaplarda bir sıkıntı var. Ancak bence basitten zora gidin, önce araçta bir yerde kaçak var mı, damlatma şeklinde ise uzun sürede bahsettiğiniz durum olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araç kaç km de? kaç km dir sizde? bakımlarda konan yağ marka modeli nedir?, kaç ml ekliyorsunuz kaç km de bir?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o kadar çok yağ yanarak çıksa katalitik konvertör dolar sürekli mavi duman ile gezersiniz. duman varmı gaza yüklenince. koku varmı? birisi baksın arkadan gelirken.

Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

o kadar çok yağ yanarak çıksa katalitik konvertör dolar sürekli mavi duman ile gezersiniz. duman varmı gaza yüklenince. koku varmı? birisi baksın arkadan gelirken.

ben görmüyorum açıkçası. dediğiniz gibi arkadan baktırırım. 

Çağlar Bayur yazdı:

araç kaç km de? kaç km dir sizde? bakımlarda konan yağ marka modeli nedir?, kaç ml ekliyorsunuz kaç km de bir?

araç 120 bin kmde. ben 73 bin kmde aldım. 2 sene oldu. 2007 model. Genelde castrol 10-40 kullanıyor servis. 

ekleme hali sürekli değil. en son 2019 ağustosta başıma geldi. en son seferde bir litre bile eklemedim. 

ama ben kendi eklediğim yağı petrol ofisinden aldım. farklı marka ama özellikleri aynı. 

Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Ü.Emre Kartal yazdı:

Belki basit bir üst kapak contası belkide pistonlarda, sübaplarda bir sıkıntı var. Ancak bence basitten zora gidin, önce araçta bir yerde kaçak var mı, damlatma şeklinde ise uzun sürede bahsettiğiniz durum olur.

yani bilemiyorum ki. bakıyorum bazen. ama damlatma hali yok gibi. çünkü yarım litre bile eklesem yetiyor motora. bir önceki uyarı 10 ay önce olmuştu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...