İçeriğe Yönlendir

Lastik Değişimi

Samet YILMAZ

Recommended Posts

Samet YILMAZ

Herkese iyi forumlar.

10 gun once kisa mesafeli basarisiz frenleme sonucu onumdeki aracin altina girdim. Lastiklerin bitik oldugunu az cok biliyordum ama Turkiye ye gider daha hesapli lastik alirim bahanesi bana kaza yaptirdi , Allahtan cok buyuk bir kaza degil ama gereksiz 1 ay kaybettiricek bana. Uzerinden cikan lastikleri ve takilanlari gostereyim size, Lastigin onemini aci sekilde deneyimledim.

ywbB4N.png
ywbUIp.png
ywblin.png
ywbMRj.png
ywb9IA.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastik bayağı kabaklaşmış. Ayrıca kamber açınızda sorun var. Lastiğin tek yönü diğerine göre bayağı yemiş. Rot ayarına da baktırın mutlaka.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rot ayarı bozuktu zaten Sani

Samet geçmiş olsun.
Yapıyoruz bu hatayı, yavaş gideriz diyoruz, yakın takip etmeyiz diyoruz. Ama olmuyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Lastik bayağı kabaklaşmış. Ayrıca kamber açınızda sorun var. Lastiğin tek yönü diğerine göre bayağı yemiş. Rot ayarına da baktırın mutlaka.

Evet kamber ayarinin yapilmasi icin grekli olan vidayi siparis verdim 2-3 hafta sonra gelir. O vida olmadan kamber ayari yapamiyorum, aracida pek kullanmiyorum.
4 adet kamber vidasinin maliyeti. Keske sadece 17lt yaksaydi.
yw9DyI.png

tarihinde Samet YILMAZ tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Evren Erakçora yazdı:

Islak veya tozlu muydu yol?

Yok temizdi , gunesli bir gundu.
ywfG96.png

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Samet YILMAZ yazdı:

Şu an içim kaç parça oldu biliyor musunuz? Far öyle kırılmamıştır, öyle diyeyim.

Çok geçmiş olsun. Gerçekten çok üzüldüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ywfG96.png
Kuru asfaltta pek diş önemli değildir aslında.
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Sani Gerşon yazdı:

Şu an içim kaç parça oldu biliyor musunuz? Far öyle kırılmamıştır, öyle diyeyim.

Çok geçmiş olsun. Gerçekten çok üzüldüm.

Her iste bir hayir var , Ben bu kazayi yapmasam ertesi gun TR ye gelicektim uzerindeki bu lastikler ile. Edirne otobana girince istanbula kadar 180 in altina dusmezdim. Belki gumlucekti lastik baska seyler gelicekti basima , hem acikcasi bu kaza ile arabanin fren sisteminin 5 para etmez oldugunu anladim. Surucu ve yolcu ile 2bin ton olan araca bu fren sistemi yetmiyor , kesinlikle durmuyor , aci fren yapamiyorsun gore gore gidip vuruyorsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Samet YILMAZ yazdı:

180 in altina dusmezdim

Çıkış kapısında pasaportu bırakmanız gerekirdi. Çok fena kilitliyorlar, aman diyeyim.

Frenler için Amerikan sitelerinde yok mu bir öneri?

Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Sani Gerşon yazdı:

Çıkış kapısında pasaportu bırakmanız gerekirdi. Çok fena kilitliyorlar, aman diyeyim.

Frenler için Amerikan sitelerinde yok mu bir öneri?

Brembo kullaniyorlar hellcat ve demonlarda ama ben buna o masrafi yapmam , seneye SRT yaparsak uzerinde gelir zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Geçmiş olsun makine iyi ayakkabı bozuk olunca  iş size düşüyor  hemen bır takım alın takın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Erkan Işık yazdı:

Geçmiş olsun makine iyi ayakkabı bozuk olunca  iş size düşüyor  hemen bır takım alın takın 

Aldim bugun taktim yolda yuruyusum degisti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bununla geçmiş olsun, aynısı olmasa da benzeri başıma geldi. Ani frenleme yaptığımda baktım kimseler yok hemen bir takım lastik aldım, maalesef zamanlamada hata oluyor bazen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin

lastik çok önemli lastik alırken aman 100 tel 50 tl ucuz olsun dememek lazım bildik kafa markalardan tercih edilmeli bence.

Pirelli michelin goodyear bridgestone continantel gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Öngür yazdı:

geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin

lastik çok önemli lastik alırken aman 100 tel 50 tl ucuz olsun dememek lazım bildik kafa markalardan tercih edilmeli bence.

Pirelli michelin goodyear bridgestone continantel gibi

hemen hemen her sıfır lastik 2 sene güzel gidiyor ya demeyin öyle , ben General aldım :) 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Fatih Evcin yazdı:

hemen hemen her sıfır lastik 2 sene güzel gidiyor ya demeyin öyle , ben General aldım :) 

valla ben michelin pirelli continantel  ( az kullandım ) bridgestone goodyear ,falken , hankook , riken kullandım.

hepside iyi lastikler ama biraz lastikleri zorlayınca ani fren yağışlı havada viraj ve fren gibi bu konuda pirell p7 blue michelin p3 continantel bridgestone, diğerlerinden daha iyi performans veriyorlar ve bunu net şekilde hissediyorsunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
valla ben michelin pirelli continantel  ( az kullandım ) bridgestone goodyear ,falken , hankook , riken kullandım.
hepside iyi lastikler ama biraz lastikleri zorlayınca ani fren yağışlı havada viraj ve fren gibi bu konuda pirell p7 blue michelin p3 continantel bridgestone, diğerlerinden daha iyi performans veriyorlar ve bunu net şekilde hissediyorsunuz

Pirelli P Zero aldim , Guzele benziyor bakalim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Samet YILMAZ yazdı:

Pirelli P Zero aldim , Guzele benziyor bakalim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

çok iyi lastikdir özellikle yüksek performanslı araçlara bakın % 80 ninde p zero vardır. Yol tutuşu ıslak ve kuru havada ki frenlemesi A dır 

hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...