İçeriğe Yönlendir

Bartın'a Yerleşiyorum

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Bende Karabük doğumluyum, Bartına çok gittik. Önümüzdeki ay ortası yeğen Yüksekovadan Bartına geliyor. 7 sene emekliliğine var. Orada yaşayacak. Ev baktı ancak fiyatlar benzer şehirlere göre yüksek geldi. Kiralarda yüksek. Deniz kenarı diyemi anlamadık, normalde deniz için ilçelerine gidiyorsunuz. Sizede hayırlı olsun kararınız. İnşallah yolunda gider. Eş dost çok önemli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Çil

Hakkında hayırlısı olsun abi benimde memleket Zonguldak Çaycuma elimden bisey gelirse yardımcı olmak isterim.
Bartin güzeldir küçük gelebilir ama çeşitli seçenekler is kollari var Bartın'da olmasa bile civarında is bulabilirsin de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Arabalar için İstanbulda 100.k Anadolu'da 400.k. Bu insan yaşamı içinde geçerli. Radikal ve doğru karar. Balık restoran iş görür orada. Mevsimsel kazanım olacak haliyle. Ekip biçeceğin tarla varsa zaten keyifli yaşam yeni başlıyor olacak. Sevindim

Çok doğru... 2 yıl önce kaçtım İstanbul'dan. tv sektörü maden işçiliği gibidir iyi bilirim. Datça'da dağın başında yaşıyorum. pansiyonculuk, organik tarım ,badem üreticiliği, tekne turu vs. yapmadığım iş kalmadı. bir dakikam boş değil. bir de bitmiş arabalarla uğraşınca vakit nasıl geçiyor anlamıyor insan...

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bartın küçük bi şehir. Amasra 17 km. Balıkçılık ile ilginiz varsa batı karadeniz balıkçılık için çok uygundur. Bölgede kestane ağacı çok. Bal üretebilirsiniz. Amasra turizm bölgesi. Onunla ilgili iş kolu bakabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Hayırlı olsun hem tv sektörü hem istanbul yıpratır adamı bence isabetli bir karar olmuş hayat akıp gidiyor bazı şeyleri ertelememek lazım ben de tv sektöründeyim çok yıprandım kaçmak istiyorum fakat çocuklar elimi kolumu bağlıyor yoksa rızk Allahtan korkum yok her işi yaparım gocunmam...

Tv sektörü ve vardiya çok yordu beni artıkbende sabah işe gidip akşam evime gelecek bir iş istiyorum. Bende sizinle aynı fikirdeyim her işi yaparım gocunmamm.

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Hakan hakkında hayırlısı olsun.  Bartın güzel bir memleket merkeze mi gideceksin yoksa ilçelerden birine mi. merkeze gitmeyi düşünüyorsan üniversite öğrencisi çok fazla onlar hitap edecek bir iş kolu bula bilirsen iyi olabilir. 

Sağol Mehmet, Bartın merkezde olucam, evet öğrenci çok ve artacak kafamızda bi cafe planı var ama hayırlısı.

Ahmet Caliskan yazdı:

Hayırlı olsun. Hazıra dağ dayanmaz. Kıdem tazminatınızla iş bulana kadar idare etmek yerine, o parayı kendi işinizi kurmak için kullanın derim. Tek handikapı, insanın kendi işi olunca 7/24 iş modunda olabilir belki, onu patron olanlara sormak lazım :)

Tabiki bizimde amacımız hazır parayı yemeden bir iş yapmak eğer beceremzsek bi işe girmek.

Mehmet Yeter yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olsun Hakan abi. Kolay bir iş değil ancak Allahın izniyle üstesinden gelirsin. Nacizane benim de aklımda olan bir iş olan gündüz bakımevi veya kreş tarzı yerlerde insanlar güvenilir yerler arıyorlar eğer eğitim sektörü ilginizi çekerse başlanabilir. 

Çok sağolasınMehmet, inşallah. Bartın Ünüversiteden sonra küçük Eskişehir oldu kafe olayı cazip geliyor.

Köksal Yılmaz yazdı:

Cesaretinden dolayı tebrik ederim Hakan abi, benim de hayalim İstanbuldan çıkmak ama şimdilik iş elimi kolumu bağlıyor. Uzaktan çalışmanın sürekli hale gelmesini umut ediyorum

Sağolasın Köksal karar kolay olmadı ama bu iş şartında artık devam edemiyorum.sağlığım bozuluyor sürekli yorgunum. Vardiyalı çalışan anca anlar beni. Sabah işe gidip akşam evime geleceğim bir iş istiyorum. 1,5 ayda bir gelen hafta sonu tatillereinden bıktım.

Recep Demirci yazdı:

Hayırlı olsun yeni kararınız.

Sağolun.

Yılmaz Gökçe yazdı:

Hayırlısı olsun hocam

iş konusunu önceden araştırıp duruma göre taşınsanız stres yaşamazsınız belki

Bir iki fikir var kafamızda bakalım ksımet.

Alptuğ Özcan yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olsun. İstanbul'un stresinden uzaklaşmak mutlaka iyi gelecektir.

Sağolun, inşallah.

Mert Gulkokan yazdı:

Hanım köylü oluyorsun abi demek ki
Mantıklı bir karar olmuş
İstanbulda gelir fazla gider çok
Bartında gelir düşük olsa bile gider az olacağı için aynı şeye denk gelebilir
Umarım kendi işinin patronu olabilirsin

Evet Mert hanımcılık kazandı diyelim. Zaten ilk etapta bi cafe planımız var Kayınço ile bakalım.

Serkan Maden yazdı:

Hayırlı olsun. Bende Bartın'lıyım sakin küçük bir yer dediginiz gibi.

Orda iseniz görüşürüz belki.

Sefa Çelik yazdı:

Hanım köylü oldun demek, hadi hayırlısı. İstanbul'da günler bereketsiz. 3 saat gidiş, 3 saat dönüş, min 6 saat akmayan trafik, dur kalk. 

Ankara'ya ilk taşındığımda günler bana çok bereketli gelmişti. 1 güne 3 günlük iş sığdırır oldum. Aynı his sende de olacak. Aracı akarak kullanmak paha biçilmez. 

Evet Sefa :) inşallah güzel olacak.

Fatih Evcin yazdı:

Abi kararın hayırlı olsun. Hepiniz için iyi olacağına eminim.. 

Çok sevdiğim bir abim  sorardı evlenmeden önce '' nerelisin? ''

Hep ''Bursa'' derdim. Gülerdi.  ''Erkek adam evlenmeden nereli olduğunu bilemez'' diye :)  Bende evlendiğimde kayınvalidenin üst sokağında eve kiracı gitmiştim :) Çok doğru bir hareket yani. İnşallah iş olayı da hızlıca çözülür .

Sağolasın FAtih, inşallah iyi olaacak. Hanımcılık kazandı. :)

Ahmet Caliskan yazdı:

Yılbaşında, doğup büyüdüğüm İstanbuldan taşınıp hayalim olan Kırklareliye yerleştim. Ancak umduğum gibi olmadı. İstanbuldan kaçıp küçük şehirlere yerleşmek her zaman olumlu sonuçlar da doğurmayabiliyor. Umarım sizin için iyisi olur.

İnşallah hayırlısı olur.

Hacı Şenyurt yazdı:

Total de ne kazandıracak ne kaybettirecek iyi hesapladıktan sonrasında Rızık Allah'tandır. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Amin sağolun, bende öyle umud ediyorum.

Tayfun Aydın yazdı:

Hocam hayırlısı olsun. İstanbul'da çocuk yetiştirmek ve aynı zamanda karı-koca çalışmak ciddi zor. Her yere yetişeyim derken aslında hiçbir yere yetişemiyor insan. Ben de tayin istemek istiyorum ama sınıf öğretmeni olduğum ve bizim il dışı tayinler çok zor olduğu için gidemiyorum. Kendimizi yaz tatillerinde oyalıyoruz. Sizi kararınızdan dolayı tebrik ederken iş konusunda inşallah aklınızda bir kaç proje vardır diyorum zira olur ya insanlık hali geri dönüş zorunlu olursa en çok yıpranan yine okul ve düzeni bozulan çocuklar oluyor. Çok karşılaştığım için uyarmak istedim. Allah kolaylık versin..

Kafamda Kayınço ile ortak bazı işler var bakalım inşallah gerçekleştirebiliriz. Ota 2 ye giden bi kzım var oda seviniyor gidiyoruz diye.

ibrahim Tiryaki yazdı:

Hayırlısı olsun hocam. Bartında tanıdıklar varsa aldığınız tazminat kayda değer bir rakamsa yeni bir iş kurulabilir. 

İnşallah amacımız o bakalım ksmet.

Önder Özcan yazdı:

Daha 44 yaşındasın (64 değil) ve yoruldum mu diyorsun?

Kararını bir kaç kez daha gözden geçir Hakan ve bence vazgeç. Hele ki seni bekleyen ve şimdikinden daha az yoran bir iş yokken.

Vall Önder evet bu vardiya beni yordu, artık gece evimde uyumak istiyorum, sabah işe gidip geçde olsa akşam evime gelmek istiyorum. 1,5 ayda bir gelen hafta sonu tatillerinden bıktım.Elbetteki çalışacam daha yaş 44 ama bu şartlarda değil.

Mert Yeldan yazdı:

Hayırlısı olsun. Darısı bana. Amin

Sağolasın Mert inşallah.

Servet Aydın yazdı:

Arabalar için İstanbulda 100.k Anadolu'da 400.k. Bu insan yaşamı içinde geçerli. Radikal ve doğru karar. Balık restoran iş görür orada. Mevsimsel kazanım olacak haliyle. Ekip biçeceğin tarla varsa zaten keyifli yaşam yeni başlıyor olacak. Sevindim

Sağolasın Servet abi, kafada bazı şeyler var kafe , karavan kampı gibi. bakalım kısmet.

Metin Mankal yazdı:

Hayırlısı olsun inşallah..Bartın çok güzel memleket..İnsanı da iyidir.Karabüklüyüm ve bir süredir ben de Safranbolu'ya yerleşme planları yapıyorum..

Sağolun inşallah hayırlısı olur.

Arif Aykın yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Nereye yerleşeceksiniz?

İnşallah seninde gönlüne göre olur abi :) Karabük'te benden başka kimse de sticker yok zaten üzülüyorum :)

Sağolun, Bartın merkeze.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Emrullah Aydoğdu yazdı:

Hayırlı olsun yaklaşık 3 yıl önce ben de aynı kararı almıştım. Çok şükür hiç pişman olmadım. Tabi önce işi netleştirseydiniz belki daha rahat ederdiniz ancak sonuçta nasibiniz gelip sizi bulacak.

Cihaner Öztürk yazdı:

Bende Karabük doğumluyum, Bartına çok gittik. Önümüzdeki ay ortası yeğen Yüksekovadan Bartına geliyor. 7 sene emekliliğine var. Orada yaşayacak. Ev baktı ancak fiyatlar benzer şehirlere göre yüksek geldi. Kiralarda yüksek. Deniz kenarı diyemi anlamadık, normalde deniz için ilçelerine gidiyorsunuz. Sizede hayırlı olsun kararınız. İnşallah yolunda gider. Eş dost çok önemli. 

Sağolun, eşimin sülalesi orda Kayınço ile aram iyidir ailede sıcak bakıyor gelmemize. Kiralar İstanbulla karşılaştırdığımızda komik kalıyor tabiç yeni güzel sitelerde kiralar max 1000 tl. :)

Hasan Çil yazdı:

Hakkında hayırlısı olsun abi benimde memleket Zonguldak Çaycuma elimden bisey gelirse yardımcı olmak isterim.
Bartin güzeldir küçük gelebilir ama çeşitli seçenekler is kollari var Bartın'da olmasa bile civarında is bulabilirsin de

Sağolasın Hasan söylemen yeter. İnşallah görüşürüz.

Sühan Bozdağ yazdı:

Çok doğru... 2 yıl önce kaçtım İstanbul'dan. tv sektörü maden işçiliği gibidir iyi bilirim. Datça'da dağın başında yaşıyorum. pansiyonculuk, organik tarım ,badem üreticiliği, tekne turu vs. yapmadığım iş kalmadı. bir dakikam boş değil. bir de bitmiş arabalarla uğraşınca vakit nasıl geçiyor anlamıyor insan...

Hem tv sektörü hemde vardiya bilen bilir gerçekten. Çok yıpratıcı. Artık işe sabah gidip akşam evime gelmek istiyorum. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bartın küçük bi şehir. Amasra 17 km. Balıkçılık ile ilginiz varsa batı karadeniz balıkçılık için çok uygundur. Bölgede kestane ağacı çok. Bal üretebilirsiniz. Amasra turizm bölgesi. Onunla ilgili iş kolu bakabilirsiniz. 

İnşallah bakalım, işeyler var kafamda cafe gibi. çünkü tam bir öğrenci şehri oldu su an 14 bin öğrenci var hedef 30 bin öğrenci.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Karabük'te benden başka kimse de sticker yok zaten üzülüyorum :)

Üzülme bende var.🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Hakan Gürsu yazdı:

Hem tv sektörü hemde vardiya bilen bilir gerçekten. Çok yıpratıcı. Artık işe sabah gidip akşam evime gelmek istiyorum. 

göreviniz nedir bilmiyorum ama sizi çok iyi anlıyorum bir ara ayda sadece 4 gün eve gidebiliyordum gezelim tozalım tarzı program çekiyorduk kızım küçüktü tanımadı beni saç sakal biribine girmiş ağladı dedim Ufuk yeter bu kadar gezmek...sonra şans yüzüme güldü sabit mesaili bir göreve getirildim bu seferde evdekiler mutlu ama ben değil  :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Aklıma geldi siz TV sektöründe olduğunuz için reklamcılık gibi sektörler de güzel bir başlangıç olabilir. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Üzülme bende var.🙂

Görmedim hiç ersin amca :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Hakan Gürsu yazdı:

Vardiya büyük problem gerçekten. Bizde hersene değişir vardiya. Eş çalışıyorsa birde hafta tatilleri denk gelmesi 2 yılda ancak oluyor. Çocukta olunca gece aramalar baba ne zaman geleceksin, baba işe mi gideceksin yine, şunun babası her akşam evde sen niye değilsin, baba bu gece seninle uyumak istiyorum ama işe gidiyorsun lafları falan insanı yiyip bitiriyor resmen. Ben çok şükür 1.5 yıldır sabit sabah 8 akşam 16 çalışıyorum haftanın 6 günü pazar tatil. Yaşadığımı anladım ve ailem ile vakit geçirmek ne kadar güzel onu anladım. Çalıştığım kurumda vardiyalı çalışanlar 600-900 aralığında benden fazla alıyorlar aylık ve resmi tatillerde çalışıyorlar fakat ben çalışmıyorum istemiyorum çalışmak ailemle vakit geçirmek istiyorum. Gece uykusunun yerini hiç bir şey tutmuyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...