İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta Rölanti Durumu

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Arkadaşlar merhaba, 

2004 Fiesta 1.4i comfort Benzin&LPG aracım var. Öncelikle motoru ilk çalıştırdığımda ibre diğer bildiğim araçlar gibi 0.75 civarında olmuyor. Neredeyse 1.5 dan başlayıp yavaş yavaş düşüyor.

Motor ısındıktan sonra Örn: 3. Vites ile gidiyorum ışıklara geldim. Boşa alıp biraz boşta süzülüyorum. Devir 0.75 de sabit olması gerekirken 1.25 seviyesinde sabit oluyor. Sanki boşa almışımda hafif sabit gaz veriyormuşum gibi. Araç tamamen durunca devir olması gereken 0.75 seviyesine geliyor. Bu durumun sebebi ne olabilir? Benzindede lpgde de aynı durum var.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

merhaba; 

tam durmadan devir düşmez.  dediğinizi anladım. bende 1.25 değilde 1 gibi oluyor. 

ilk çalıştırmada soğukluk nedeni ile  yüksek devirde olması gayet normal. olay standart yani.  motor tam ısınınca  istediğiniz rakama geliyor. 

hatta kışın 2 ye yakın oluyor bende ısındıkça düşünüyor.  bende lpg yok .

sebebini sordunuz ben hiç bilmiyorum :) 

anormal olmadığı sürece  sıkıntı yok benim için 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Benzin LPG ya da dizel farketmez soğuk motor ısınana kadar bir miktar deviri yüksek tutar ısınınca normal seviyeye iner. Boşa aldığınızda araçta hareket varsa bunda da az bir miktar devir yüksekte durur. Tam durduğunuzda normale iner ki bir sıkıntı görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Çağatay Kılınç yazdı:

Benzin LPG ya da dizel farketmez soğuk motor ısınana kadar bir miktar deviri yüksek tutar ısınınca normal seviyeye iner. Boşa aldığınızda araçta hareket varsa bunda da az bir miktar devir yüksekte durur. Tam durduğunuzda normale iner ki bir sıkıntı görünmüyor.

Hocam ilk defa böyle bir şey duyuyorum. 3 tane araç sürdüm daha öncesinde. 3 ündede bu olay yoktu. Boşa alır almaz 0.75 e gelirdi ibre. Araç 40 km veya 70 km hızla boşa alınca 1.25 seviyesinde sabit olması aşırı anormal değilde nedir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...