Ahmet İhsan Akşen

8 Yaş İçin Bisiklet Tavsiyesi

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Oğlum 3. yaş gününde halasının aldığı 14" bisikleti biraz benim üstüne varmamam biraz da kendisinin isteksiz olmasından dolayı yeni sürmeye başladı. 7 buçuk yaşında boyu 123 civarı. Tabi en yüksek ayarlarda bile ufak geliyor bisikleti. Biraz bakındım 24" büyük gelecek 6-8 yaş için tavsiye edilen 20" en mantıklısı duruyor. Olmuşken en azından arka dişli çoklu olsun diye düşünüyorum, evin olduğu yerler düz aslında ama anneannesinin mahallesi rampalı.

2 sene önce kuzenine ümit bisikletten 24" i 460 TL ye almışlar ama şuan piyasa fena maalesef. Nelere dikkat etmeli ne almalı tavsiyeye ihtiyacım var.

Benim gözüme kestirdiğim bu, biraz pahalı meret. :)

1690029_default.jpg?format=auto&quality=

https://www.decathlon.com.tr/rockrider-st-500-da-bisikleti-id_8405035.html?LGWCODE=2391218;119903;6841&gclid=Cj0KCQjwoub3BRC6ARIsABGhnyb7qiqTOGL75hmfPq21Og9u-55-DGnAhKh4LMGY22_oxw9Uy5jg5CAaAnu3EALw_wcB

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Ucuz bile aslında

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hami Erışık

Bende benim 8 yaşındaki çocuga, 15 gün önce şok marketten 20 inç bisiklet aldım,üçyüz küsür lira idi.Size tavsiyem ucuz bisiklet alın,çünkü emin olun 1 veya 2 sene sonra büyük bisiklet isteyecek.En son alacagınız bisiklet kaliteli olsun,sen dahil uzun süre binersiniz..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet İhsan Akşen

4 yaş küçük kardeşi var, 3-4 sene biner sonra kardeşine geçer diye düşünüyorum ama o fiyatlarda bisiklet görmedim hiç internette, biraz daha bakinayim.

Mert bey sizin tecrübenizden faydalanmak isteriz, linktekini tavsiye eder misiniz yoksa başka öneriniz varmı.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Coşkun Basan

9 yaşındaki kızıma 24 jant kron marka bisiklet aldım 16 jant bisikleti küçük geliyor idi Alacağınız 20 jant bisiklet 1 2 yıla yetersiz küçük gelecek . Zor seçim kolay gelsin

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Kazancıoğlu

Ahmet senin için ideal olan 20" olacak daha büyük tercih etme binemez. bu dönemde fazla para verme ucuz olan bir model al. çünkü hem tam binemeyecek hemde kıymet bilmeyecek düşecek atacak. iki yıl sonra ufak gelecek ve mecbur 24 alacaksın. bu dönemde vitesli alma.

ben fatihe bu yıl 24" aldım. bisan marka, 950 tl, 21 vites. Fatih 9 yaşında boy 132 cm civarı 20" ufak geliyor artık. ama şu bir gerçek 24"de bir tık büyük geliyor. Seneye daha iyi kullanacaktır

daf58ef9a70d4e8d2a8172a2e0e0a33f.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ahmet İhsan Akşen

Gelelim yaş dağılımlarına;

14 jant: 3-5 yaş grubuna hitap eden bisikletlerdir. Boy olarak ise teorik olarak; 90-105 cm boyundaki pedalşörler için tasarlanmıştır.

16 jant: 4-6 yaş olarak kategorize edilmiştir. Cm bazında  105-120 cm’ye tekabül etmektedir.

20 jant: 6-8 yaş gurubu için tasarlanmış bisikletlerdir. 120-135 cm boylarındaki kullanıcılar için ideal jant ebatıdır.

24 jant: 135-155 cm boylarında olup , 8-12 yaş grubuna dahil olan pedalşörler için ideal jant ebatıdır

Bu bilgiler ışığında dediğin gibi 24" büyük zaten. Kuzenlerinde 20" ve 24" var 20 ye bile büyük süremem diyor ama alışır. 24" için 2 yılı var, 20" den direk büyük bisiklete geçeriz diye düşünüyorum, olmazsa 14"-20"-24"-26/27" 4 bisiklet olacak boy boy :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İnan Çınar

9 yaşındaki  kızım  için bakıyorum ve  de... 16 " küçük geliyor. 20 " olanlar vitessiz.  24" bianchi  shimano orjinal vites 970 tl gitti gidiyor kazananlar  kulübüne özel. Normali 1020 tl 

Bugün son gün  düşünürseniz. 

Decatlondaki çok  pahalı değil. Migrosta  500 tl idi sanırım  ama vites sistemi çok iyi değil. Şok markettekini  bilmiyordum.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erhan Doruk

geçen hafta A101 de bianchi vardı 699 tl ye.

Mesajı paylaş

Mesajın linki

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.