İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Araç İçin Aks Konusunda Yardım

D. Ahmet Dönmez

Recommended Posts

D. Ahmet Dönmez

Herkese merhabalar, uzun yıllar bu forumun takipçisi oldum, istifade ettim ama hiç konu açma gereği olmamıştı.Sizlerden 2004 model 1.6 benzinli manuel Focus 1 aracım için yardım istiyorum.

Bunun konusu açılmış Mehmet Abi resimle de sorunun nerde olduğunu önceden belirtmiş konunun birinde vardı ama resim silinmiş o konuda yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Aşağıda resimde gördüğünüz Federal Power marka focus 1 için iç aks kafası aldım.

YJwdIb.jpg

rO6Vg3.jpg

Benim sağ aksın iç aks kısmı sıkıntılı.Dış aks sağlam.Parça orjinal.Araç 230 bin kmde.

Bugün tamircide sağ  iç  aksı söktük.Resimdeki aks istavrozu mu mafsalı mı adı neyse benim aracın dış aks kafasına bağlı miline bol geldi.O parçadan dolayı resimde aldığım ürünü takamadık.Geri topladık.Bu aks mafsalını harici satan yerler  var. Örneğin:

https://www.parcamix.com/ford-focus-on-aks-istavrozu

Bunlardan alsam benim elimdeki resimde gözüken Federal Power marka  iç aksa ve araçtaki dış aks kafasına giden mile uyum sağlar mı ki?Çünkü komple aks Çin malı olanlar bile 400 TL.

Afyonkarahisar'da ya da Isparta'da aks tamiri yapan bir yer de bilmiyorum.

Kararsız kaldım gerçekten.Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Sacit Özel

Ben geçen yıl komple değiştim sağ sol. Taiwan malı sorunsuz şekilde kullanıyorum. Bence komple değişin uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
D. Ahmet Dönmez
Sacit Özel yazdı:

Ben geçen yıl komple değiştim sağ sol. Taiwan malı sorunsuz şekilde kullanıyorum. Bence komple değişin uğraşmayın.

Sacit Bey markası neydi acaba?Bir de nerden kaça aldınız?Ben de komple alacağım artık yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Sacit Özel
D. Ahmet Dönmez yazdı:

Sacit Bey markası neydi acaba?Bir de nerden kaça aldınız?Ben de komple alacağım artık yapacak bir şey yok.

İnanın hiç hatırlamıyorum marka adını ama Mersinde Ford parçacısından aldım. İkisi 500 liraydı.

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz

Bir videoda gördüm wolsvagen cady aks kesmiş aksın içi boş boru gibi şaşırdım acaba bizim fordların aks demiri dolumu yoksa boru gibi boşmu bilgisi olan varsa cevaplarsa memnun olurum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
D. Ahmet Dönmez

Yeni aldığım sağ tarafın komple aksı eski akslardan daha çok titreme yaptı. Canım sıkıldı. Binde internet üzerinden almıştım aksı. Gaza basınca titreme başlıyor, gazdan ayağımı çekiyorum artıyor. Bu defa titreme daha fazla idi. Şimdi ne yapacağımı düşünüyorum. Yeni aksları söktürüp, orjinal aksları takıp şimdilik bu şekilde idare edeceğim sanırım. Yani dön başa. Sinir oldum gerçekten... 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
D. Ahmet Dönmez

Sol tarafı da veka fd 8040 aks ile değiştirdim titreme kalmadı.Demek ki ikisi de bozukmuş aksların.Veka aks ise gerçekten kaliteli imiş.Hepsi Çin malı olsa da aralarında kalite farkı oluyor demek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
D. Ahmet Dönmez

2 sene sonra güncelleme olsun.Akslar şükür bozulmadı ama sol taraf veka fd 8040 aksın dış aks körüğü yırtıldı. Sağ tarafta ise bir şey yok. Sağ tarafa sanırım onper marka aks takılmıştı. Onper aks veka marka akstan daha iyi çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...