İçeriğe Yönlendir

Yeni Makyajlı Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
270-350 arası olur gibi hibriti gelirse 800 (hatta geçecek) arası seçeneklerle gelir sanırım, Kuga ya bakmanız yeterli, ondan aşşağı olamaz...
hangisi derseniz, ikiside değil, suv olacak araba, şehir suvu ne yahu [emoji3]

350 bine kalmadı 400 civarı oldu Tiguan yeni geleni 400-450 olur heralde. Bizim gibi bu arabaları alanlar dağa bayıra gitmek için değilde genellikle yüksek araç olsun, küçük motorlu az yakan olsun vergisi az olsun, biraz daha yüksek olduğu için binek araçlardan biraz daha güvenli olsun diye alıyorlar yoksa dağ bayır için almıyor kimse. Herkesin beklentisi farklı araçlardan. Ben ise çocuklarım biraz daha güvenli yolculuk yapsın diye aldım.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

350 bine kalmadı 400 civarı oldu Tiguan yeni geleni 400-450 olur heralde. Bizim gibi bu arabaları alanlar dağa bayıra gitmek için değilde genellikle yüksek araç olsun, küçük motorlu az yakan olsun vergisi az olsun, biraz daha yüksek olduğu için binek araçlardan biraz daha güvenli olsun diye alıyorlar yoksa dağ bayır için almıyor kimse. Herkesin beklentisi farklı araçlardan. Ben ise çocuklarım biraz daha güvenli yolculuk yapsın diye aldım.

Haklısın tabii, ben fiyatına yada kullanım tercihlerine göre yazmadım ama, aslında bunlar sport hafif arazi yada otoyol kullanımına uygun araçlar, ama bizde suv denince arazi taşıtı gibi algılanıyor ben gerçek arazi taşıtı olmadıklarına dem vurmak istemiştim aslında.... ayrıca şu olmamalı madem suv sport yani, motor güçlü olacak tam tersi, az yakması başka olay, vergilerden dolayı sportluğunuda silmişler UV olmuş araçlar, küçük motorlu az yakan az vergili suvcuk yani...

Aslında tersi olmalı SUV dedinmi bastınmı uzayan karavanı bağladınmı abanan araçlar olmalı mesela, o yüzden şehir suvu  diyince eksik geliyor bana, vergi mergi tadı kaçıyor, anlatabildimmi ona bozuluyorum asıl..

neyse sonuçta işinize yarıyorsa gerisi sizin bileceğiniz iş, yalnız şehir içinde dev gibi araçlarında gezmesi hoş olmuyor, söz meclisten dışarı, şahıs binmiş heyhula gibi araca yollar trafik zaten malum, dev gibi araçta 1 kişi, neymiş yüksekte kendini güvende hissediyormuş, yanında fiat bis e binen başka bir şahıs ne yapsın mesela, şehir içinde bunlara izin verilmemeli yada sınırlama getirilmeli bence, dingiliz stayla yani, aynı şekilde koca pikapla dolananlar bile var, sınırsız özgürlük yoktur bunu unutmamak lazım... (yine yazayım söz meclisten dışarı, eleştirim var sadece)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Alaatin anlatım yapmasın bence :) 

aracın dışının güzelliği içeri yansımamış. Tabiri caizse kütük gibi iç tasarım var. 2010 yılından kalmış gibi duruyor. Ama dışı şık. Zaten vw çok fazla değişim yapmıyor ama güzel. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

aracın dışının güzelliği içeri yansımamış. Tabiri caizse kütük gibi iç tasarım var. 2010 yılından kalmış gibi duruyor. Ama dışı şık. Zaten vw çok fazla değişim yapmıyor ama güzel. 

Onun güzel oluşu kütük gibi olması. Yumuşak hat isteyen italyan alsın koreli alsın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Onun güzel oluşu kütük gibi olması. Yumuşak hat isteyen italyan alsın koreli alsın. 

Yumuşaklık değil de modernlik diyelim. Tiguan kullanıcısı zamanla diğer araçların kokpit tasarımını görüp bizimki neden hala eskiye benziyor diyecek bence. 

Mehmet Göktürk yazdı:

31 mil ne oluyor? Tek şarjda 31 mil mi gidebiliyor demek? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yumuşaklık değil de modernlik diyelim. Tiguan kullanıcısı zamanla diğer araçların kokpit tasarımını görüp bizimki neden hala eskiye benziyor diyecek bence. 

31 mil ne oluyor? Tek şarjda 31 mil mi gidebiliyor demek? 

Blazer çeket hep giyilir. Diğer modacı firmalar bi uzatır bi kısaltır durur.. "Modernlik" gerçekten algısal bir kavram. 

31 mil sonra motor devreye giriyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Blazer çeket hep giyilir. Diğer modacı firmalar bi uzatır bi kısaltır durur.. "Modernlik" gerçekten algısal bir kavram. 

Moda öyle de şu an 70 tasarımlı arabaları kullanmıyoruz sonuçta. Ya da ispanyol paça giymiyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Moda öyle de şu an 70 tasarımlı arabaları kullanmıyoruz sonuçta. Ya da ispanyol paça giymiyoruz :) 

Ama ispanyol paça olmayan 70 lerdeki kütük pantalonları giyiyoruz.. 70 tasarımlı "bazı" araçları da kullanabiliyoruz.

Bu da demek oluyor ki çok modayı takip edersen hızlı eskitirsin..hyundai öyledir. hemen önceki kasa gözünde çöp oluverir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Ama ispanyol paça olmayan 70 lerdeki kütük pantalonları giyiyoruz.. 70 tasarımlı "bazı" araçları da kullanabiliyoruz.

Bu da demek oluyor ki çok modayı takip edersen hızlı eskitirsin..hyundai öyledir. hemen önceki kasa gözünde çöp oluverir.

Psa da öyle. Mazdam çok güzeldi bu konuda. Gören yeni mi çıktı bu diyordu :) 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hocam kütük gibi olsun. Biz böyle seviyoruz. Alıyormuyuz bir iki yıla kadar makyajlısını. Yada almaya değer mi hocam sizce. Kafamı kurcalamaya başladı ancak o kadar fark vermeye değermi o kafamı kurcalıyor. Daha bizimki 25.000 km de.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hocam kütük gibi olsun. Biz böyle seviyoruz. Alıyormuyuz bir iki yıla kadar makyajlısını. Yada almaya değer mi hocam sizce. Kafamı kurcalamaya başladı ancak o kadar fark vermeye değermi o kafamı kurcalıyor. Daha bizimki 25.000 km de.

Almıyoruz tabi. Kütük gibi olumlu anlamda söyledimdi.

Tiguandaki bu dönüşüm makyaj.

Bir sonraki Tiguan asıl farklı olan kasa olacaktır ve muhtemelen elektrikli olacaktır. Onu alırız. "inşallah" tabi. 

Bu arada bizim beyin sizinki gibi işlemiyor. Siz anında nakite çevirebilecek şekilde arabayı yeni tutuyorsunuz. Çünkü ihtiyacınız oluyor. Biz ise daha sabit gelirliyiz. Uzun vadede bineriz diye alıyoruz ya kaza ya da sıkılma ile satıyoruz. Nakitin işimize etkisi yok pek. O nedenle benim gibilerin yaptığı yorum sizi bağlamamalı. Parametreler çok farklı.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok samimi bir arkadaş bence. :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tiguandaki arka köşeli kütük kesim ve içerdeki köşeli tasarım önde de kendini gösteriyordu. Bence şimdi büyüsü bozuldu. Bu mesela passat B6 nın yuvarlark spor hatları gibi. Önünü çekik göz yaparsan arabanın tüm büyüsü kaçar. Tiguan ön far grubu prizma gibi köşeli olunca güzel idi. Bu şekil olunca gövdeyi de ona göre değişmek gerekir bence.

Bir sonraki ana tasarımı bekliyoruz bakalım. 

Bütün kızlar spikerler aynı tornadan çıkmış gibi. Mecbur gibi herkes aynı şekle giriyor. Kısa dar paça pantalonlar çorapsız ayakkabılar.. neredeyse sakalsız öğrencim kalmadı sadece kızlar.. Neyse...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yeni çıkan bir çok modeli biz Türkiye'de görmeden tanıtımını yapıyor üstelik Türkçe seçenek sunuyor. Sunumu ve hitabeti iyi olmayabilir ama adam yıllardır bu konuda emek veriyor. En azından işini severek yapıyor Bu yüzden iyi ki var diyorum :)

Araca gelecek olursak, arka stopların şekli ve köşelerin keskin olması dışında ben çok beğendim. Her halükarda albenisi olan bir araç olmuş ;) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Mevcut kasa R-Line çok güzel görünüyor gözüme. Mamafih çok para. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Aslan Mert Baklavacıoğlu

Beğenmeyen kugaya binebilir ikisi de iyidir ama tiguan vwdir

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Aslan Mert Baklavacıoğlu yazdı:

Beğenmeyen kugaya binebilir ikisi de iyidir ama tiguan vwdir

Tiguan kullanıcısı biri olarak daha aydınlatıcı ve detaylı bir yorum beklerdim. Marka fanatikliği içeren bir mesaj olmuş. Donanımhaber sitesi mesajları gibi.

Mesela kugadan artısı nedir? C max kullanıcısıyım.  Bir çok marka gibi Fordda da MPV ler yerini SUV lara bıraktı ve  aracımı  değiştirince Kuga  almayı düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Blazer ceket uzar kısaları ama yine Blazer dır, arabada ise durum farklıdır, Blazer ceket 19. yüzyılda çıkmış sanırım, hala aynı sayılabilir, sen arabada bu tarz uzun ömür gördünmü, Marka kalır modellerse tamamen değişir, yoksa işi biter, Tigu zorluyor şuan, bu kasa değişmezse zaten şansı olamaz artık, mesela sen ne diyorsun, değmez Tigumla mutluyum, şuan olduğu gibi, değmez dediğin an o model bitmiştir, dedirtmeyeceksin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otomotivde moda oluşturup insanlara araba satma stratejisini 1925 te GM genel müdür yardımcısı bulmuş. Yoksa yeni araç satamayız diye.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gm eski CEO'ların biri: Biz en iyisini ,en kalitesini yapmıyorduk, ufak tefek değişiklikler yapıp satıyorduk, yaygın bayi ve servis gerisini hallediyordu ,mealinde söz söylemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...